• milli eğitim bakanı ziya selçuk'un icraatlerinden biri. bundan böyle 3 tane ara tatil olacak, 2 tanesi birer haftalık, biri yine sömestr iki haftalık.

haber

--- spoiler ---

2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 eylül 2019’da başlayacak.
    18-22 kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak. (hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)
    25 kasım’dan 17 ocak’a kadar birinci dönem devam edecek.
    yarıyıl tatili 20-31 ocak 2020 tarihleri arasında olacak. (hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün)
    ikinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 şubat 2020’de başlayacak.
    06-10 nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek. (hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)
    13 nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı 19 haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

--- spoiler ---
  • kesinlikle doğru bir adımdır. yaz tatili çok uzun eğitim dönemleri ise çok yorucu oluyordu.
  • kolejlerin yıllardır uyguladığı sistemin kendisidir.
  • çocukluğum tek tek ölüyor
    hayırlı olsun bıddıklara
  • gün geçmiyor ki öğretmenlere bir tatil daha verilmesin..
  • 23 nisan ve 10 kasım'lara denk getirileceğini bilmeyeniniz yoktur di mi?
  • öğretmenlerin yata yata maaş aldığı düşünen arkadaslar,eğitim fakültesi bitirebilir, kpss ve alan sınavına girebilir, yeterli puanı alıp mülakatta da elenmezlerse göreve başlayabilir ve durumu içeriden inceleyebilirler. belki o zaman iskembeden atmazlar.

yoğun mesajlar sonucu gelen edit: mülakattan sonra yaklaşık 6 aylık güvenlik soruşturması kısmını atlamisim. hatırlatan arkadaşlara teşekkür ederim.

edit 2: güvenlik soruşturması sonucu atanan adaylar 1 yıl aday öğretmen olarak görev yapıyor. sonra tekrar sınava giriyor. 2 seferde gecemezse meslekten ihraç ediliyor. ayrıca şuan atanan ogretmenlerin atandığı yerde (eş durumları dahil) 4 sene degisiklik haklari olmadigi ve 6 yıl il dışı tayin isteyemediklerini ve bu 4 sene boyunca sözleşmeli olup daha sonra kadro aldiklarini da paylaştı arkadaslar.

yahusokakkedisi, makalearayancocuk, ozdunyasi, seveni olmayan adam, determonist nick'li yazarlara katkılarından dolayı teşekkür ederim.

ayrıca mesaj kutum doldu taştı. küfür ve hakaret eden yazarları ayrı bir yere koyarsak, mesaj atan ve fikirlerini saygı çerçevesinde paylaşan, ortak düşünmesek bile karşılıklı konuşabilmek için ortam yaratan tüm yazar arkadaşlara teşekkür ederim.

son edit: 1091717 nick'li arkadaşımız hatırlattı. öğretmen arkadaslar kasım ve nisan ayinda okulda eğitimde olacak. tatil yapmayacaklar. kendisine katkısı için teşekkür ederim.
  • ülkenin anası günbegün daha fazla zkilirken öğretmenlere nefret kusmaya devam edin siz.

devam edin ama halkımız cahil ondan başımızdakiler iktidarda diye ağlamayın.
  • evde çocuğa kim bakacak? ebeveynlere senelik izin 40 gün olması lazım.
hesabın var mı? giriş yap