• öğretmenlerin yata yata maaş aldığı düşünen arkadaslar,eğitim fakültesi bitirebilir, kpss ve alan sınavına girebilir, yeterli puanı alıp mülakatta da elenmezlerse göreve başlayabilir ve durumu içeriden inceleyebilirler. belki o zaman iskembeden atmazlar.

yoğun mesajlar sonucu gelen edit: mülakattan sonra yaklaşık 6 aylık güvenlik soruşturması kısmını atlamisim. hatırlatan arkadaşlara teşekkür ederim.

edit 2: güvenlik soruşturması sonucu atanan adaylar 1 yıl aday öğretmen olarak görev yapıyor. sonra tekrar sınava giriyor. 2 seferde gecemezse meslekten ihraç ediliyor. ayrıca şuan atanan ogretmenlerin atandığı yerde (eş durumları dahil) 4 sene degisiklik haklari olmadigi ve 6 yıl il dışı tayin isteyemediklerini ve bu 4 sene boyunca sözleşmeli olup daha sonra kadro aldiklarini da paylaştı arkadaslar.

yahusokakkedisi, makalearayancocuk, ozdunyasi, seveni olmayan adam, determonist nick'li yazarlara katkılarından dolayı teşekkür ederim.

ayrıca mesaj kutum doldu taştı. küfür ve hakaret eden yazarları ayrı bir yere koyarsak, mesaj atan ve fikirlerini saygı çerçevesinde paylaşan, ortak düşünmesek bile karşılıklı konuşabilmek için ortam yaratan tüm yazar arkadaşlara teşekkür ederim.

son edit: 1091717 nick'li arkadaşımız hatırlattı. öğretmen arkadaslar kasım ve nisan ayinda okulda eğitimde olacak. tatil yapmayacaklar. kendisine katkısı için teşekkür ederim.
  • kolejlerin yıllardır uyguladığı sistemin kendisidir.
  • valla bu ülke okuduğunu anlamaktan aciz insanlarla dolu. lan sığır yaz tatili 13 haftadan 11 haftaya inecek nisan ve kasım'da ara dönem olacak bi hafta diyor. yani bu ne demek öğretmenlerin çalıştığı iş günü aynı kalacak demek hemen yapıştırmış ' ogrotmonlor doho fozlo yotorok moos olocok'. ülkede okuduğunu anlamaktan aciz sığırlarla aynı havayı soluyoruz resmen amk ya.

not: öğretmen falan değilim.
  • milli eğitim bakanı ziya selçuk'un icraatlerinden biri. bundan böyle 3 tane ara tatil olacak, 2 tanesi birer haftalık, biri yine sömestr iki haftalık.

haber

--- spoiler ---

2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 eylül 2019’da başlayacak.
    18-22 kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak. (hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)
    25 kasım’dan 17 ocak’a kadar birinci dönem devam edecek.
    yarıyıl tatili 20-31 ocak 2020 tarihleri arasında olacak. (hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün)
    ikinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 şubat 2020’de başlayacak.
    06-10 nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek. (hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)
    13 nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı 19 haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

--- spoiler ---
  • tatil yapan öğretmenin maaşını ödemek istemiyormuş haspam.

ben de antimilitarist bir insan olarak, ülkenin askeri harcamalara yatırdığı milyarlarca liraya katkı sağlamak istemiyorum vergilerimle. ya da inançsız bir vatandaş olarak diyanete verilen bütçelere... ne olacak şimdi?
  • karınsız öğretmen düşmanları haberi bile okumadan yorum yapmış.
    ara tatilde öğretmenler okulda olacak yazıyor hala tatil süresi arttı yazıyor. beyin varda kullanım klavuzu yok adamlarda.
  • öğretmen olabilecek olsa şu dakika götünü verecek adamlar başlamış gene "öğretmenler yatacak" demeye. olm sırf sizin gibi odunları adam etmeye uğraştıkları için öğretmenlerin 1 ay daha fazladan tatili olması lazım.

öğretmen değilim bu arada.
  • amaç şeymiş: yaz tatilinde çocuklar öğrendiklerini unutmayacakmış.

çocuk öğrendiğini üstünden zaman geçtiği için unutmuyor, "öğrenmediği" için unutuyor.
  • okuduğunu anlayamayan bir sürü beyinsizi gördüğümüz başlık. bilal'e anlatır gibi anlatıyorum.

normalde haziranin ikinci haftası okul biterdi. öğretmenler de iki haftalık seminere girerdi. ve temmuzda tatile başlardı. bu 1 haftalık seminer yıl içine alındı. okul haziranin 3. haftası bitecek. öğretmenler 1 hafta seminer ile temmuzda tatile başlayacak. tatilde değişiklik yok.

çok güzel bir uygulama tebrik ederim. sene içinde öğretmenin işlerini kolaylaştıracaktir. sınav, proje, materyal hazırlığı için zaman olacaktır
  • arkadaslar sakin tatil artmadı aksine azaldı, ara tatillerde ogretmen ogrenciler okula gelip kulturel sportif aktivite yapacak bunlari nerede yapacaklar kimse bilmiyor tabiki.. bu sistemin aynisi avrupada var mesela ingilterede yaz yatili 1 ay ama yil icinde 3 kez falan ara tatil var lakin adamlarin okulunda yuzme havuzundan tut muzik odasina kadar her turlu imkan var cocuklari okulda tutmak cok basit, burada 50 ogrenciyi bir sınıfa doldurup fiziki yapıyı değiştirmeden, ayni seyleri uygulamaya çalışmak akıl mantık dışıdır. en temel sorunumuz yetersiz alt yapi ve imkansızlıklar ile bozuk sistemimiz ama adamlar saka gibi bunu goz ardi edip surekli herseyi dort dortluk olan ulkelerdeki sistemi kopyalamaya çalışıyorlar
hesabın var mı? giriş yap