şükela:  tümü | bugün
 • merhabalar

  öncelikle floodlar için linkler
  forum için flood
  şikayetlerimiz

  biz özyeğin üniversitesi öğrencileri olarak bugün bir forum yaptık ve okulun bazı sorunları hakkında konuştuk. bu sorunlardan bazıları yurtlara yemekhaneye ulaşıma gelen zamlar idi. öğrencileri müşterileri gibi gören bu zihniyete karşı sesimiz olsun istiyoruz. sesimizi herkesin duyması için sizlerin de en azından sosyal medyadan destek vermenizi rica ediyoruz. her türlü desteğe açığız. destek veren vermeyen herkese teşekkür ederiz.

  edit1: arkadaşlar farkındaysanız burası kar amacı gütmeyen bir vakıf üniversitesi ve her üniversite gibi sahibi de öğrenciler. sesimizi çıkarmak tabiki de hakkımız

  edit2: biz bu paraların nasıl harcandığını nereye gittiğini kısacası şeffaflık istiyoruz
 • biz şimdi bu kadar para veriyoruz da o diplomaları alamayacak mıyız sorusunu duyduğumdan beri
  özel üniversitelere gram güvenmem
 • benzine, meyveye ve sebzeye gelen zamlara ses çıkarmayıp; yemekhaneye ve ulaşıma gelen zamlara karşı vizyonsuz bir üniversitenin vizyonsuz öğrencilerinin başlattığı direniş.

  edit: öğrencilerinin %65'inden eğitim ücreti almayan okulun cebine bırakın da yurttan yemekten para girsin.
 • "müşteri değil öğrenci"lermiş.
  abi onu özyeğin'e giderken düşünecektiniz.

  yurda o paralar verilene kadar bi çok residence'dan daire tutup orda kalınır ama yemek yapmak, bulaşık yıkamak falan zor geliyor değil mi?

  tanım 1: bu ülkedeki klasik yanlış kararlar alıp, işler beklediği gibi gitmeyince "mağdurum da mağdurum" diyen başka bir güruhun eylemi.

  tanım 2: ülkedeki ekonomik krizin göstergesi olan direniş. babaları eskisi gibi kazanamayınca adamlara okul ücretleri fazla gelmeye başlamış.
 • kaydı dondurup, başka bir özel üniversiteye ödeme yaparak çözebileceğiniz sorun.

  madem bir ders verme niyetindesiniz, kaydınızı alırsınız olur biter.

  bu şey gibi:

  ülker çikolataları eski ambalajında olsun lütfen ya. ( e milka al)

  devlet üniversitesindeki öğrenci için aynı şeyi söyleyemem.

  o ekmek derdine düşer, onu eleştirir.

  ona işte ekmek bulamıyorsan pasta ye diyemezsin. hoş mevcut siyasi ortam diyebilir.
 • otobüs firması ismi taşıyan bir oluşumun mensupları tarafından ortaya konan direnç.

  - sen istiyoğ yemek veğecek yus doğlar.

  (bkz: di mi güntekin)
 • özel üniversite de neyin direnişi bu anlamadım.
  gidip her müşteri gibi satıcı ile pazarlık edin, anlaşamazsanız daha ucuz bir üniversite seçin.

  (bkz: bim üniversitesi)
 • özel üniversitelerin hepsinin kapatılması gerektiğini düşünen, bir devlet üniversitesi mezunu olarak belirteyim ki özyeğin sizin sandığınız kadar tırt bir üniversite değildir.

  ikinci olarak da, bir özel üniversitede vuku bulan bu olay tam tersine ayakta alkışlanması gereken bir şeyken "ımh beğenmedim" tavrı asıl tırtın kim olduğuna dair de ipucu veriyor.

  edit: devlet üniversitesi mezunuyum dememe rağmen gelip bana özel mesaj yoluyla "özyeğin'li" diyen ilginç arkadaşlar var. tırtlık böyle bir şey işte. devlette başladım, devlette bitirdim, devlette yüksek lisans yapıyorum. umarım devlette doktora da yapacağım.

  edit 2: tırtlıkta yeni bir perde açıldı. iki farklı yazar arkadaş, iki farklı yazım hatası konusunda uyarıp "sen yüksek lisans yapıyorsan vay halimize" diyorlar. yalnız bir problem var. iki arkadaş da diğerinin uyarıda bulunduğu yazım hatasını fark etmemiş. yani kendisinin dahi niteliğinin noksan olduğu konuda başkasına laf sokuyor. vay bizim halimize gerçekten de.

  edit 3: enivacivokki isimli arkadaşın nazik uyarısı ile yazım yanlışlarını düzeltiyorum. kendisine teşekkürler.

  mevzubahis hatalar, "bağlaç olan ki"nin ve "bir şey" kelime grubunun birleşik yazılmasıydı. yazım kurallarına uyalım, uymayanları nazikçe uyaralım.

  edit 4: mytilos isimli arkadaşın uyarısıyla "fark etmek" konusunda da düzeltme var. kendisine de teşekkürler. türk diline ait bütün yazım kurallarını bu entryde bulabilirsiniz.*
 • herkesin hakkını aramasına saygım var fakat özel üniversiteye gidip yemeğe yola zam yapıldı diye direnişe geçmek çok samimi gelmiyor.
 • %100 burslu öğrencilerin, nüfusun %65'ini oluşturduğu özyeğin üniversitesi için yazılanlara bakın.

  şu sözlüğün cahili hiç çekilmiyor amk.