şükela:  tümü | bugün
 • istanbul tabip odasının yeni yönetiminin belirleneceği seçim. 4 farklı grup seçimlere giriyor.
  1) http://www.demokratikkatilim.org/
  ttb yi yıllardır yöneten sol-liberal-etnik miliyetçi ittifaklarından oluşan bir grup. özellikle üniversitelerde aktifler ve iyi çaışıyorlar, diğer grupların bölünmüşlüğü göz önüne alınarak yine seçimin favorisi konumundalar.
  2) https://twitter.com/turk_hekimleri
  ttb nin afrin açıklamasından sonra sesini duyuran ülkücü ağırlıklı ama hem akplilerden hem ulusalcılardan oy koparmaya yönelik politika izleyen grup. seçimi kazanabileceklerini sanmıyorum, doğru düzgün bir programı, internet sitesi vs. bile yok henüz.
  3)http://hekimliktebirlikvehaklar.org/
  iktidarın desteklediği oluşum. yüzde 15-20 civarı oy alabilirler.
  4)https://www.itosecim.com/…netim-kurulu-adaylarimizi kemalist çizgide bir grup. kazanmaları zor gözüküyor, ama gönülden geçen o.
  prof. dr yeşim erbil gibi saygıdeğer bir ismin bu oluşuma destek vermesi çok önemli.
 • çok sevdiğim hocalarım demokratik katılım grubunda seçimlere katılacak, sevgili rukiye hocam, savaş bir halk sağlığı sorunudur dedikleri için tutuklanan değerli raşit ve taner hocam, dünyalar tatlısı ve bize dikiş düğüm öğreten zeynep hocam, kadın doğumda sözlüme gelen ve her derste hayranlıkla dinlediğim atıl hocam, benim için yeri çok ayrı olan dersinden sonra sımsıkı sarılmak istediğim her zaman insanı savunan ve bize etik ilkeleri aşılayan sevgili şebnem hocam ve de şu an emekli olan değerli lütfi hocam. bu listeyi görmek beni çok sevindirdi, çünkü hepsi doktor adayları ve doktorlar için canla başla çalışan, hasta hakları ve etik konusunda hassas, topluma duyarlı ve akademik alanda çalışmaları ile zaten alanlarının en iyi isimleri olan kişiler. okulda sevdiğim, sadece tıptan bahsetmeyen, sanattan, edebiyattan ve en önemlisi etik ilkelerden oldukça bahseden ve bizi iyi birer hekim olarak yetiştirmeye çalışan bu isimleri bir arada görmek beni oldukça sevindirdi.

  diğer katılım gruplarını da inceledim, içlerinde hocalarım var ama pek bir şey söylemek istemiyorum bu gruplar hakkında. 15 nisan'ı merak ediyorum, umarım demokratik katılım grubu bu sene de seçimleri alır.
 • sonuçları aşağıdaki gibi neticelenen seçimlerdir.
  https://twitter.com/…pdkg/status/985569075450478592

  bunca tartışmadan sonra aynı grubun bu kadar yüksek oy oranıyla kazanması benim açımdan sürpriz oldu.
 • bunca çirkinligin arasinda onurlu kalmakta israr etmis, halkin hekimlerinin kazandigi secimdir. hayirli ugurlu olmasi dilegiyle.
 • onca yıpratmalara, gözaltılar ile gözdağı verilmesine rağmen %60 oy oranı ile demokratik katılım grubunun zaferiyle sonuçlanmıştır.