şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1771 entry daha
 • halk arasında bugünkü havalara hüzünlü sıcaklar diyoruz..

  sayın içimdeki ben, sizden de bir açıklama bekliyoruz. sokataki adam, halk bu darbe girişiminde taraflara ne mesaj vermiştir? (seçim simulasyonuyla önemsizleştirme çabası)

  kalkışma girişimi öncesi türkiye yumuşak ışid idi. şimdi türk - ışid sentezi* başladı. orta sertlikte. bu en serti değil, en katısı gelmez umarım, dinimiz amin.

  başka bir yorumla: kavimler göçününün çağdaş bir görünümü. sünni kavim bütün komşularını ezip bozarak ilerliyor, kendine bir koridor açıyor. bu iş cia, abd gibi ezberleri filan aşar. küresel kuraklık ve ısınmayla da ilintili.

  ilginç bir şekilde, zamansal yakınlıktan ötürü direngezi ile birlikte hem türkiye gerçeğini, hem türkiye sanatı ve sinemasını mutlaka yeni bir evreye taşıyacaktır. taşımak zorundadır. lillahi el fatiha demelik değilsek.

  ek: beraber yürümüştük* bu köprülerde**. olay gecesi öteki, fatih sultan mehmet köprüsü'nde otomobiliyle mahsur kalan bir meslektaş sabaha kadar mesaj geçerek bizi hem tarihin hem dehşetin ve belirsizliğin içinde tutmuştu.

  ben 16 temmuz günü akşama kadar iş yerinde boş beklemeye hazırdım. hastanın biri aradı, ay yok, benim mutlaka görüşmem lazım dedi, bu sefer mecburen ben gebe sekretere baskı yaptım, çark işlemeye başladı. o hastam sağolsun*, travmayı çalışarak atlatmak en güzeli.

  (bkz: 15 temmuz/@ibisile)
  (bkz: küresel ısınma/@ibisile)
  (bkz: direngezi/@ibisile)
  (bkz: yeni türkiye sineması)
1776 entry daha