• buradan çıkardığım sonuç, rusya türkiye'yi kullandı ve suriye'de esad'ı hakim kıldı.

pkklılar da türkiye ara bölge kurarsa bütün varlık sebepleri tehlikeye gireceğinden evet dediler.
  • abd ve ab destegini kaybeden ypg'nin, kuyrugu kistirdigini ifsa etmemek icin gizli tutulmasini istedigi, esat'in kucagina oturmak ve yeniden suriye'nin toprak butunlugunu saglanmasi icin yaptigi fesih anlasmasidir.
  • amerika'yı bölgeden çıkaran türkiye otuz kilometrelik hattı güvene alıp mültecileri taşımaya başlayana kadar, dengeler her gün değişirken her türlü sürülür bölgede tutunmaya çalışan şii milisler, pkk'lılar ve rejim. pkk'lılara rejim üniforması giydirilince türk silahlı kuvvetlerinin vurmayacağını sanıyorsanız yanılırsınız.
  • nasıl oyun dönüyor belli değil. sanki senaryo yazılmış da onu izliyor gibiyiz. yine bizim götümüzde patlayacak gibi geliyor ama bakalım.
  • her şey iyi güzel de ben o surilerin gideceğine zerre kadar inanmıyorum. adamlara her şey güllük gülistanlık. bizden iyi yaşıyorlar. özellikle saydım dün eve giderken 400 m cadde boyunca türkçe konuşan sadece 10 kişiye rastladım. eskiden köşe başlarında türkler olurdu şimdi her tarafta bunlardan. tramvayda kendimi mülteci gibi hissediyorum. adamlar her yerde bir yere de gitmezler. dükkanını işini gücünü kurmuş hafta sonu da keyfi yerinde nargilesini içiyor. bizim şanlı ordumuz o güvenli bölgeyi kolay kurar da maalesef onlar oraya kolay kolay gitmez.
  • başladığımız yere geri dönüyoruz, fatura olarak da 4 milyon suriyeli masaya bırakıldı
  • ypg fesh eder, sdg olur. o gider pyk olur. o gider kss olur. olmayacağı kesin olan şeyse siktir. bunlardan bir sik olmaz. öldür geç. attığın leş olsun şanlı tsk.
  • bunlara güven olmaz. ypg gider, ygp gelir; o da gider, yrrk falan gelir.

uyanık olunması gereken iddia.
  • ypg esad’ın kucağına oturdu.
    kuzey ırak modeli uygulanacak. koridor sağlama alınmış bulunacak. bu saatten sonra türkiye kürtleri vurduğu anda karşısına iran-rusya’yı alacak. haliyle batı bloğuna kaymış bulunacağız.
    bence sorun yok.

yalnız hepsi ayrı ama oradaki pyd ordusu, rejime katılacak ve rejim hoşgeldiniz mi diyecek? bu kısım biraz ortada kalmış.
    pydliler ölmekten gerçekten korkmuş demek ki.
  • adamlar erken surrender verdiler lan.tabi abd afk kalınca tutuşmaları saniye sürmedi.
hesabın var mı? giriş yap