650 entry daha
  • yahu itfaiye meydanından sonra 2. el almam sıfır candır diyordum, sıfırda bile götü kollamak lazımmış, bu nasıl düzen lan? müşteri hakları keşke yünaytıd sıteyts of emeerikadaki gibi olsa.
  • edit: arkadaşlar ben 20 gündür mahkeme vs uğrasmadan iyi niyetle çözmek istedim. danıştığım avukat süreç çok uzayabilir en iyisi sosyal medya diye yönlendirdi. ekran görüntüsü atabilirim ben fazlası değil hakkım olanın çözümünü rics ettim, ister katılırsınız ister katılmasınız. 20 gündür her yer her yerde bir salonda oturun bakalım o hala çözülmemiş üniteye bakarak. istediğiniz kadar saydırabilirsiniz. satın alınarak susturulacak biri olsaydım başlığı silerdim.

(bkz: 16 eylül 2019 alfemo mobilya rezaleti) başlığında yaşananlardan sonra edit'ler bir hayli uzadığı için bölüm 2'ye geçtik arkadaşlar.

bölüm 1'de firmaya sesimizi duyurduktan ve bizimle ilgilendiklerini sandıktan sonra 2. bölümde ise sadece oyalandığımızı, bir tv ünitesini bulup montaja göndermeyi ve bir tv almayı beceremediklerini anlamış olduk.

sayın alfemo, ben sizden para iadesi istedim. ama kabul etmeyip benden ünitenizi kullanmamı rica ettiniz, sokak hayvanlarına yardım karşılığında kabul ettim. bu kadar büyümüş bir sorunu ben sizin firmanız olsam en geç 2 iş günü içinde çözer müşteriyi memnun ederdim. ama maalesef 10 gündür bunu beceremediniz, nasılsa sular duruldu sandınız. hadi tv ünitesi yok elinizde eş değer fiyatta başka bir ünite önerin, çabaladığınızı, çözmeye çalıştığınızı göreyim. o da yok, sizinki sadece gaz alma.. ve bundan sonra kesinlikle sizin mağazanızın önünden bile geçmemeye yeminliyim. hiç bana şöyle böyle diye onlarca özürle gelmeyin, tv ünitesinin ve tv'nin parasını iadesini istiyorum. ben 20 gündür sizin bayiinizle yaşadığınız iç sorunun cezasını ya da tv ünitesinin fabrikanızda olmayışının cezasını çekmek zorunda mıyım? 20 gündür salona giremiyorum, tv izleyemiyorum, her yer her yerde.

--- spoiler ---

edit 12: sorularınıza cevaba istinaden, geçen hafta arayıp tv modelini sordular. bu hafta sanırım salı günü idi, müşteri hizmetlerinden arayıp "tv ünitesini fabrikada beklediklerini, montaja da fabrikadan yani izmir'den geleceklerini" bildirdiler. ama ben cidden 10 gündür bir tv ünitesinin bulunup montaja yollanamamasını anlayamıyorum. ki ben alfemo istemediğimi para iadesi istediğimi bildirmiştim size.sokak hayvanlarına yardım edeceksiniz diye razı oldum. ben 20 gündür sizin bayiinizle yaşadığınız iç sorunun cezasını ya da tv ünitesinin fabrikanızda olmayışının cezasını çekmek zorunda mıyım? 20 gündür salona giremiyorum, tv izleyemiyorum, her yer her yerde. koskoca fabrika bit tv aldırıp, tv ünitesi yollamayı beceremedi pes arkadaş!!! (bkz: 16 eylül 2019 alfemo mobilya rezaleti bölüm 2)

edit 11: tam 20 gün oldu ve sorunum hala çözülemedi. koskoca alfemo tv ünitesini ve televizyonu bulup göndermeyi şu 1 hafta içinde beceremedi. ne ünite imiş arkadaş, ki kullanmak istemediğimi sokak hayvanlarına yardım olursa kabul edeceğimi belirtmeme rağmen yardım da yok. onca bayiinizde yok mu o üniteden, haydi yok, kıran girdi diyelim başka bir ünite öner bana, çözümcü ol arkadaş. ben sizin yerinizde olsam sayın alfemo en geç 2 iş günü içinde çözerdim bu sorunu. sabrımın sonuna geldim artık... edit 10: son durumu merak edip mesaj atanlar için bilgilendirme geçeyim. tv ünitesi ve tv göndereceklerini söylediler. tv satın alma biriminde imiş. sokak hayvanlarına mama yardımı için de 2 tane besleme grubu (sokaklar bile yasak bize ve silivri canları)bildirdim bunun için de dönüş bekliyorum. kısaca sabırla bekleme devam
    --- spoiler ---
  • büyük yüzsüzlük sayın alfemo. ayıp ya hu.
  • ilk rezaleti kaçırmışım bir şey yazmamışım şimdi fark ettim.

aslında değiştirmeyi kabul etmeleri olumlu bir gelişme elbette ama bunu bu kadar yaygaradan sonra kabul etmeleri aslında firmanın mentalitesini de ortaya koyuyor.

bayinin sorunu onlarla çözün diye bir şey yok. kurumsal firma isen bayinin montajcısının sıçtığı boktan bile sorumlusun kardeşim.

alfemo son zamanlarda büyüyen ve güzel ürünler yapan bir firma aslında ama müşteriye tutumları bu şekilde ise daha da fazla büyüyemezler muhtemelen.

umarım bir an evvel durumu çözerler.
  • hiç sevmiyordum bu firmayı, daha önce eşimin çevresinden duyduklarım doğruymuş. arkadaş şu ülkede tek istediğimiz şu: paramızı veriyoruz, ürünümüz doğru düzgün çalışsın.

(bkz: up)
  • birinci bölüme rezalet puanım 10/10du.
    ikinci bölüm içinde hala aynı.
    çözümsüzlük ve gerçekten rezillik.
  • alfemo's shame : chapter ıı - revenge of the rococo cabinet
  • o dübel ve vidalarla duvara çerçeve bile asmam ben, adamlar koca tv ünitesi asmış, cesaretlerine hayran kaldım.. ayrıca onarımı asla kabul etmeyin, seve seve değiştirmek zorundalar, tavsiyem tüketici mahkemesine başvurun, sonuna kadar ilgileniyorlar..
22 entry daha
hesabın var mı? giriş yap