şükela:  tümü | bugün
 • hatırlayan var mı pek bilmiyorum ama nickelodeon yapımı jimmy neutron adlı çizgi filmde ana karakter jimmy garip gurup olaylar yaşandığında " ama nasıl olur böyle bir olayın gerçekleşme ihtimali 20 katrilyonda biir " tarzı sözler söyleyebiliyordu.

  bu başlığı sol framede görünce aklıma ben çocukken izlediğim bu çizgi film geldi, paylaşmak istedim.
 • (bkz: kara para aklama)

  özet: breaking bad'deki heisenberrg reyis gibi bir adamın elindeki kaynağı belli olmayan kilolarca ağırlıkta para olduğunu düşünün. bu parayı bir şekilde tedavüle sokması gerekiyor.

  piyango'dan ikramiye çıkmış bir bilet bulunur. 1 milyon olan ikramiye yerine, biletin sahibine 1,2 milyon verilir. bilet alınır. gider bozdurulur ve hayırlı olsun.. 1 milyon tutarındaki paranızın kaynağı belli olmuş olur.

  bu durum ikinci kez yapılır. üçüncü kez vs vs..

  millet de "aa ne kadar şanslı adam" der.
 • hatırlayanlar vardır mutlaka san fransisko sokaklarında siyah taksi beklerken bir zaman yolculuğuna giden hikmettin abi, gittiği malversano caddesindeki loto bayisine gider ve bir adet 2 tl'lik süper loto oynar. sonrasında şansı yaver gider ve 16 milyon pound kazanır. sonra o siyah dolmuşa tekrar biner gelir bizim şemsettin abi'den 2 tl'ye süper loto oynar ancak rakamlar yine aynıdır. adamdaki şans yine yüzünü güldürür bu kez 16 milyon tl kazanır.
 • talihli ankara/çankaya'da ikamet ediyorsa, neden olmasın dediğim durum.