• ilk izlendiğinde "eeh hoşmuş kıkırdatıyor yahu" dedirten, 3. izlendiğinde "ahaah" tepkisini alabilen başarılı bulduğum bir gençlik filmi. sebebini filmin performansının mimiklere dayalı olduğunu düşünmem. zac efron, sterling knight ve thomas lennon'ın mimikleri incelendiğinde cidden filmdeki komedi seviyesi artmakta. aynı zamanda filmdeki oyunculuk performanslarını takdir ettiğim özellikle spotu sterling knight'a çekmek istediğim bir yapıt kendisi. ayrıca daha filmin başından zac efron'un ponpon kız takımına bulunduğu destek amaçlı dans ve yine kendisinin film içerisinde sergilediği basketbol artistlikleri ciddi bir görsel şölen niteliğini taşımakta. izleyin, sıkılmazsınız derim.

http://www.youtube.com/…tjm&feature=player_embedded

ekleme: bir de soundtrack'i pek hoş.
  • eski bir dostum chandler bing'i görmek için baktığım,bana daha eski bir dostum james belushi'nin çok sevdiğim bir filmi mr destiny'i hatırlatan güzel film.hayatın kırılma noktasını unutamayıp "mister o donnel ın karısına hamile olduğunu öğrendikten sonra evlenme teklifi edip, üniversiteye gitmekten vazgeçmesi ve hayatındaki herşeyden karısını sorumlu tutması ama aslında asıl sorunun kendinde olduğunu anlaması gerçekten günümüz türk erkeğine ders verir niteklikte" diye yazanların , bir erkeğin hayatının en önemli anlarında filmdekine yakın davranışlarla kendini herşeyin önüne koyan kadınları görmezden gelmesi günümüz türk kadınına ders verir nitelikte.
  • eğlenceli ve güzel zaman geçirmek için birebir, samimi. hiç allem kullem etmeden güzel güzel istediğini anlatan, anlatırken de sizi gülümseten film. izleyin.
  • gerçeklik seven biriyseniz pek tat alınacak türden bir film değil.. mesajı olsun hoş vakit geçirtsin zihinimi bulandırmasın tarzı film izterseniz buyrun izleyin..
  • şu show tv'de olan ve gayet hoşuma giden film
  • 17 yaşına dönen adamın sonunda yine basketbolu bırakıp kartlaşmış karısına döneceği sahneyi merakla beklediğim vasat film. filmin son sahnesi olan bu sahneyi umarım kesmez show tv.
  • izlemesi zevkli, eğlenceli, hoşça vakit geçirmeyi sağlayan gençlik filmi. yalnız o güzelim yakışıklı esas oğlanın yaşlanınca o adama dönüşmesi insanın hayallerini yerle bir ediyor, onu söyleyeyim.
  • filmin senaryosu, holywood'un tekrar tekrar çekmekten bıkmadığı senaryolardan. tekrar genç olmaca, vücut değişmece. bıkmıyorlar. iyi gişe getirdiğindendir herhalde.
  • klişe gibi görünse de güzel ve eğlenceli dakikalar sunan bir film. önceden de belirtilmiş esas oğlanı izlerken chandler bing izliyormuş tadından kurtulamadım. hayatta verdiğimiz kararları sürekli sorgulayarak elimizdeki değerleri kaybetmemek lazım diye ders vermektedir. kimseye 2. bir şans verilmeyeceği için mutlu olun, hadi dağılın! elfçe öğrenen kanka ned sürekli yarmıştır filmde. ayrıca müdire (bkz: melora hardin) (bkz: the office)te olduğu gibi uçuk, çılgın dengesiz bir karaktere dönüşür sonradan.

--- spoiler ---
    yemek teklifini kabul etmeden önce uzay aracıyla falan gitmeyeceğiz umarım der. hemen ardından metrelerce uzunluğundaki limuzine işaret veren ned yarmıştır.
    --- spoiler ---
  • insan, hayatinin kritik noktalarinda onemli kararlar verir. bu onemli kritik noktalar, genellikle okul, is veya es secimidir. bazen, yanlis kararlar verdigini dusunur. sonra bilgisayar oyunlardaki gibi tekrar hayata sifirdan baslamayi ister. bazen de yanlis karar verdigini dusundugu o kritik noktaya donmek ister. insana sans verilse, o kritik karar verdigi anlara donse, yine ayni karari mi verir yoksa baska karar verip hayatina farkli yon ver vererek farkli yoldan* gidebilir mi? film, bunu irdeliyor. bu acidan baktigimizda film, what if filmi. film, beni hem guldurdu, hem de dusundurdu. ozetle, ben bu filmi begendim. film tavsiye edilir.

filmin fragmanini buradan izleyebilirsiniz.

--- spoiler ---

sartlar ne olursa olsun, karar vermekten veya secim yapmaktan korkmayiniz. vereceginiz karar veya yapacaginiz secim, belki de sizin icin en iyisi* olacak. kosullar degismeden, vermis oldugunuz karar anina tekrar donseniz muhtemelen yine ayni secimi yapacaksiniz veya ayni karari vereceksiniz.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap