599 entry daha
  • 1933 de reşit galip'in eğitim bakanı olarak okul çocuklarına söylettiği and günümüze kadar gelmiş.reşit galip i bi araştırın bakalım andı savunduğunuz kadar bu adamıda savunabilecek misiniz?
    andın okunmasını savunanlar, 1933’den beri okutulan andın şimdiye kadar topluma ne faydası olmuş anlatsınlar da öğrenelim. sahip çıktığınız and türkiye’de terörü mü, tefrikayı mı, fitneyi mi önledi? anlatın hele…

danıştaya gelince
    adamlar işlerine gelince "incelenmeksizin kişi bakımından yetkisizlik''bizim karar verme yetkimiz yok diyerek kendilerini işin içinden çıkarmayı biliyorlar.

mezkûr andın biz müslümanlar için en kabul edilmez yanı, itikadımıza olan aykırılık. allah’a şirk koşan ifâdeler içeren bu andın okunmasının ne gibi itikadi sakıncaları olduğunu da, televizyonlarda halkımıza parmak sallayan ilahiyatçılarımız anlatsınlar. 28 şubat darbesinde yaptıkları gibi lâl kesilmesinler!

velhasılıkelam nuri pakdil ' in meşhur selamıyla bitirelim

"sizleri antiemperyalist, antikapitalist, antinasyonalist, antisiyonist, antifaşist en önemlisi de antifiravunist bir bilinçle selamlıyorum"

"ne mutlu ezeli ebedi ulu önderimiz hz. muhammed'in (sav) şefaatçisi olanlara"

"ne mutlu müslümanım diyene"
  • yıllarca, kar kış soğuk demeden, militaristçe, dışarda ayazda bekleterek söylettirilen, diktacı zihniyet ürünü bu hamasi saçmalığın okutulmasına karşıyım.
    ne yani, öğrenciler bunu söyleyerek eğitim-öğretime başladıklarında daha doğru, daha çalışkan, küçüklerini koruyan, büyüklerini sayan çocuklar mı oluyorlar? disiplin sorunları ortada.. ayrıca şovenist söylemlerle yetiştirilen çocuklardan özgür bilimsel yaklaşım beklenemez.
  • gelmesi gerekendir.gençlerimize aidiyet duygusunu tekrardan hissettirmemiz elzemdir.
  • halen geri gelememiştir. bizim yerli doug stamper yani ibrahim kalın açıklama yapmış, "andımız'ın kaldırılmasına ilişkin gerekçeler ortadan kalkmış değil" demiş. sanırım ilgili kaldırmaya ilişkin, gerekçelerin kendileri olduğunun farkındalar ve biz burada olduğumuz sürece okutulamaz demeye getiriyorlar.
  • andımız olalı beri eğitim, kaldırılalı beriye göre daha mı eyi idi..
15 entry daha
hesabın var mı? giriş yap