113 entry daha
  • osman pamukoğlu'nun salondaki etkisi manidardı...
  • sokaktaki mhpli olarak bahçeli mi akşener mi sorusuna oğan olarak cevap veriririm. ama tekrar sorulsa akşener derim. belki başka isimleride sayarım. ama bu saatten sonra ne ben nede diğer mhpliler asla bahçeli demez. ak troller mhp oyları için tabanı bilmeden seçmeni bilmeden sallıyorlar. desteklediğim toplantı. türk milleti için faydalı olması temennisiyle.
  • "imi diğir idiylirin egolarına yenik düştü"

konuşmayım diyorum, akşener gibi bir insan hakkında dahi kötü yazmayayım diyorum, ama hakkaten bir yürüyün gidin artık yahu!

şu samimiyetsizliğinizden, hele bir de plüton'da yaşıyor gibi konuşmaktan bir vazgeçin artık.

toplantıya gidemedim, ama "akşener dışındaki adaylar 'akşener'den korkmuşmuş da, o yüzden liderler konuşmasın' demişler" zırvasının doğruluğunu(!) teyid edecek durumum yok.

ama şunu çok iyi biliyorum ki oradaki adayların her biri o salonu ayrı ayrı sadece kendi taraftarlarıyla doldurabilirlerdi isteselerdi!

bunu yapmadılar, zaten bunu yapmamak için de anlaşmışlardı.

ama aralarında yaptıkları bu anlaşmaya akşener'in uymayacağından şüphelenmişlerse de bu maalesef tamamen haklı bir şüphedir.

ha, bunun da böyle olmasına gerek yoktu tabi ki. ama eğer hanımefendi;

15 mayıs 2016 mhp olağanüstü kongresi günü diğer adaylarla sadece gidip ortak açıklama yapıp dağılmak üzere ortak karar almışken diğer adaylar alandan ayrıldıktan sonra oraya seçim otobüsü getirip miting yapma uyanıklığına girişmeseydi;

sonra da koray aydın'ın haklı eleştirileri üzerine "biz oraya nasıl gideceğimizi karalaştırmıştık, oradan nasıl ayrılacağımızı değil" şeklinde ancak bahçelicilere yakışır bir cevap vermeseydi;

inanılmaz büyük emekler ve fedakarlıklarla düzenlenmiş 19 haziran 2016 mhp olağanüstü kongresi öncesinde diğer adaylarla anlaştığı bütün konularda onlara ihanet edip küçük hesaplar peşinde koşmasaydı;

gene o kongrede ortak liste çıkarılacak yerde divan kurulunu sadece kendisi tespit etmeye çalışıp, sonradan sinan ogan buna karşı çıkarak o da ayrı bir liste sununca ancak delegelerin isyanı sonucunda ortak listeye razı olup, onda da kendi üyeleri dışındaki kişilerin adlarının okunmaması gibi saygısızlıklara sebep olmasaydı;

diğer adaylar daha önce anlaştıkları üzere sadece 30 taraftarlarıyla salonun ön kısmında dolaşmalarına rağmen kendisi buna aykırı olarak 150 taraftarıyla ve diğer adayları (koray aydın'ı özellikle) taciz ederek, hatta bir keresinde ümit özdağ'ın grubunun önü kesilerek ortamı germeseydi;

gündem sadece kongre toplamaya izin verecek şekilde bir tüzük değişikliği olmasına, mahkemeden sadece o yönde bir karar almış olmalarına rağmen, hem de diğer adaylardan habersiz olarak tüm tüzüğü toptan ve özellikle de hukuksuz bir şekilde bir sonraki kongrenin divan başkanını kendi adamı müsavat dervişoğlu olarak tespit ettirecek bir şekilde değiştirmeye kalkmasaydı, diğer adayların "bu durum bu kongreyi mahkemede iptal ettirir, genel merkeze koz veriyorsunuz" uyarısını (ki bu uyarı haklı çıktı.) görmezden gelmeseydi;

her durumda "bu kongre varsa benim sayemde var, benim sayemde siz de buradasınız işte" diye küçümseyici bir tavır takınmasaydı;

ve en önemlisi kendisini en başta genel başkan adayı olarak sahneye çıkaran kişi müsavat dervişoğlu olmasaydı

muhtemelen bugün iddia ettiğiniz durum yaşanmaz, bütün adaylar birbiriyle rakip olduğunun bilincinde, fakat birbirine şüpheyle bakmadan bugünkü kongreyi çok daha farklı ve çok daha güzel bir şekilde götürebilirdi. buna da şükür tabi ki.
  • chp nin yapacağı kampanyadan daha etkin olacağı kesindir.

(bkz: chp'nin hayır kampanyası)
  • gelelim bu toplantıyı karalayanlara. barzaniyi parti kongresinde '' türkiye seninle gurur duyuyor '' diye alkışlayan, 29 ekimde pyd teröristlerini vatan toprağından geçiren, sonunda '' ne mutlu türküm diyene '' ile biten andımızı kaldıranlar ve buna yamananlar her konuda ahkam kesebilirler . bir konuda asla.'' türk milliyetçiliği ''
  • nazım hikmet ismi neden rahatsızlık yarattı anlamak güç.
    zira mhp ankara il başkanlığı da zamanında çok toplantı yaptı bu salonda.
    hatta mhp'li bir belediye başkan adayı da burada kampanya startı vermişti.
    ama bunlar unutuldu tabii...
  • daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama toplantının nazım hikmet kültür merkezi'de yapılmasını ağızlarına dolayan ahlaksız aktroller, ya da bizim balgat'ın saray kuyrukçularına bir hatırlatma yapalım: nazım hikmet'in yeniden türk vatandaşı olması akp hükümetinin 7 ocak 2009 tarihli bakanlar kurulu kararıyla mümkün olmuştur. hatta o dönemde bunu açılım olarak sunuyorlar ve akp'liler de bu kararı ateşli bir şekilde savunuyorlardı.

gerek akp'lilerin, gerekse yeni yanaşmalarının bu dönüş hızları muhteşem gerçekten.

ki, şu anda memleketin derdi, konuşulması gereken konu nazım hikmet midir? insan hem haksız, hem de ahlaksız olunca işte...
  • yıllardır genel seçimlerinde mhp den başka bir partiye oy atmamış birisi olarak sonuna kadar desteklediğim toplantı. şu dakikadan sonra bahçeli ağzı ile kuş tutsa beni evet demeye ikna edemez arkadaş.
  • hakkında memleket hasretini en güzel şekilde satırlara döken, evrensel bir değer olan nazım üzerinden hakkında polemiğe girilen toplantı.

bizden değilse kötüdür kafasından yurdum sağcısı artık kurtulmalı.

yine de hayırlı işler...
9 entry daha
hesabın var mı? giriş yap