şükela:  tümü | bugün
 • şu an kulislerde konuşulan, kur üzerindeki baskıyı azaltıp, türk parasını dakikalar içerisinde değerlendiren hadise oruç reis gemisinin akdeniz açıklarında petrol yada gaz bulduğudur.

  ekleme: cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan üstü kapalı bir şekilde 21 ağustos'ta bir açıklama yapacağını bunun yeni dönem başlatacağını belirtmiş bu konuyla alakalı olabilir.
 • petkim ve tüpraş hisselerine de yansıyan dedikodu.
 • seçimin yaklaştığına işarettir.
 • gerçek olması durumunda güzel ülkemizin nadide vatandaşları için bir şey fark edeceğini düşünmüyorum.

  bunu duyan bir vatandaş olası bir senaryoda petrol, doğal gaz fiyatlarının azalacağını sanıyor.

  ben de buna gülüyorum.

  zaten son dönemlerde petrol fiyatları tüm dünya'da oldukça ucuzladı ama bizim ülkemizde 35 kuruş indirim geldiyse, 1 lira da bindirim geldi.
 • "bulduk ama lozan yüzünden çıkartamıyoruz o da bor ile beraber 2023 de" şeklinde devam edecek açıklamadır.

  insanlarımızın iyimserliğini seviyorum lan. 18 sene geçti ama hala iyimserce söylenen her şeyden beklentiye giriyorlar.
 • mümkün değildir. bırak bulunmayı, bulunacağına dair en ufak bir ihtimal olsa 3 ay önceden yerli benzinimiz göklerde diye reklamı yapılırdı.
 • önemli olan petrol bulmak değil. eğer petrol önemli olsaydı topraklarından petrol çıkan çoğu ortadoğu devletleri bugün refah içinde yaşıyor olurdu. petrol bulunması ülkenin kalkınmasını sağlamaz. zihniyet değişmediği müddetçe aynı tas aynı hamam devam edilir. bunun için ülkesinde petrol bulunan ortadoğu devletlerine bakmak yeterlidir bence.

  ülkece her türlü rezilliğin içinde boğuluyoruz. bırakın petrol bulmayı, ülkenin topraklarının her yerinden petrol çıksa bizden gene bir şey olmaz. bulunan petrol en fazla yeni saraylar yapılmasına neden olur ve kimlerin kazançlı çıkacağı da ortadadır. halka bir şey gelmez yani, onlara gelene kadar daha parayı paylaşmak isteyecek çok insan çıkacaktır.
 • bulunacak doğalgaz veya petrol, fiyatlarının ucuzlamasını dolaylı yoldan babalar gibi sağlar...

  milyarlarca doların yurtdışına çıkmayacağını düşünün yeter... kur baskılanır, faizler düşer, enflasyon düşer ve yatırımlar artar...

  bu sadece düz mantık... inşallah böyle bir gelişme vardır...

  ek: arkadaşlar mesaj yazmanızın bir manası yok, tl'nin değer kazanması fiyatları düşürür... ülkedeki döviz ihtiyacının ana kaynakları bu doğal kaynaklarım ithal edilmesi, döviz ihtiyacının azalması bile ekonomiye olumlu etki yapar...
 • 2020:
  "siz bu kardeşinize yetkiyi verin, bakın bakalım 2023'te nasıl dünyaya petrol dersi veriyoruz."

  2023:
  "kandırıldık"
209 entry daha