• bir başka açıdan bakmak gerekirse, listede çok fazla pınar ürünü gördüm. (bkz: #pınarürünleriboykot)'umu kararlılıkla devam ettiriyorum. unutuldu ise hatırlansın referandum sonrası söyledikleri.

(bkz: 18 nisan 2017 yaşar holding başkanı açıklaması)
  • al 2 peynirli poça 1 vişne suyu yeter bu kahvaltılık yaklaşık son 30 yılımın 10 yılını böyle yapmışımdır. hiçbir rahatsızlığım yok.
  • herkes laf ediyor tamam eyvallah da bu parayla 1 aylık eşya aldık varsayalım. biraz pahalı ürünler secilse de en pahalilari seçilmemiş. isterseniz organik ürünler satan yerlere gidelim. yazar arkadas velev ki 1 aylık alışveriş yapsın. karı koca asgari ücretle çalışan iki kişi ne yazık ki bu alışverişi yapamaz. gidip de koska fıstıklı helva almasa da kaymak almasa da gene yapamaz. her şeyi yarı fiyatına alsa bile zor yapar. eğer bir tanidiginiz varsa su fiyatların yarısına dahi bu ürünleri alamayacağını bilirsiniz. umarım her asgari ücretli bu ürünleri istediği an istediği kadar alabilir.
  • bugün migros’tan kor markasının organik 10’lu yumurtasını 17,75 tl’ye aldım. yazar arkadaş gezen tavuğa 23,5 tl vermiş anlamadım.

pınarürünleriboykotu unutmayalım unutturmayalım.
  • 19 parça kahvaltılığın 750 tl olmasından ziyade bunun bir lüks olarak görülmesi çok daha üzücü bence.insan gibi yaşamayı ne zaman gerçekten isteyeceğiz acaba
  • bu kadar zor durumdaysan migrostan toplu alışveriş yapmak mantıksız zaten. hem hunharca en pahalı marketten alışveriş yap hem de burada ağla.

ağlanacak haller tabi ki var ekonomide. sitemim başlık açan kekoya.
  • 19 parça kahvaltılık deyince kahvaltı seti ( tabak çanak) sanan sadece ben miyim?
  • insanca yaşamak isteyenin edeceği masraf maalesef budur, e onu almasaydın şunu alsaydn onu kiloyla almışsın o öyle olmaz bi çimdik alacaktın diyen adamlar fakirliği dna'larına işletmiş adamlardır.

çocuk yetistirilen bir eve a 101 ve bim'in içinde ne olduğu belirsiz saçma sapan şeyleri girmek zorunda kalıyorsa, pastırma ve sucuğa lüks denilip bu kanıksanmışsa sizi siktir ettim zaten de o çocukta geleceğinde türlü türlü hastalıkla uğraşıp bebekken yediği zehirlerden dolayı hayatının kaydığının farkına bile varmayacaktır.

birileri vergilerle ejder meyveli smootie ziftlenip arka bahçedeki organik tarım alanından beslensin, birileride aaaa sucuk alınırmı hiç, peyniri de çok almışsın sana müstehak 750 tl desin, düzene bak düzülen zevk almayı seçmiş.
  • pastırmanın kilosu 140 tl olmuş, vay babammm...

ulan şunu da aylık alışveriş diyip yumuşatan net gerizekalıdır. 1 sucukla 1 ay kahvaltı yapılır mı?
    adam pahalılığa dikkat çekiyor ki, evet. 10 yumurtaya 23 lira verilmez. emlekette yakında kazanda taş kaynatanlar çıkacak meydana. bu ne saçmalık...
  • görünce 19 parça tabak çanaktan oluşan kahvaltı takımı zannettiğim başlık
hesabın var mı? giriş yap