şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dolardaki 11.21 lik rekorun egale edildiği kur.
  • dolarin 8,20'nin altina gerileyerek dip yaptigi kur.
  • an itibariyle 5,51 civarında yatay bir seyir izlemekte. haftanın son gününü de bu seviyelerde kapatacak gibi.

ancak önümüzdeki hafta 5,20 yada biraz daha altına kadar ineceğini öngörüyorum. hele hele 5 kasım da açıklanacak enflasyon rakamları düşük çıkarsa 5,15-5,20 tl.leri görmesi çok yüksek olasılık.

yatırım için bir tavsiye değil.

not : ekşi'nin hali pürmealini görmek için ilk 3 entry bakmanız yeterli. :d

rahat olun arkadaslar hala bozdurmadim. boyle giderse 5 altini bile goruruz.
  • derbi havasına mı girdi ne yapıyor, gece kıpır kıpır. çıkacak gibi yapıyor, hop geri. 5.53
  • necati doğru'nun bugünkü yazısından,

türkiye devleti (hazine) şu anda dolar üzerinden yüzde 7.5 faiz ile borçlanmaya başladı. çok yüksek (tefeci faizi) üzerine aracı komisyonlarını, kar primlerini de koyarsan yüzde 8-9'a kadar çıkıyor. dünyada pek çok ülke dolar üzerinden neredeyse sıfır faizle ve birçok ülke de en fazla yüzde 2.5- yüzde 3 üzerinden borçlanıyor.
    türkiye ağır soygun altında.
    dış para sahipleri; “gel işine uyarsa seni yolayım” dediler, iktidar sahipleri “gel sana türkiye'yi yoldurayım” yolunu, açtı.
    soygun katsayısı yükseldi.
    dolar 5.5 tl'ye geriledi.
  • kavgayı bırakın,düşünce hepimize iyi, yükselince hepimiz için kötü.
    dahada düşsün.

zam yapanlar utansın.
  • düştükçe düşüyor ama kimse fiyatlarda geri adım atmıyor bu nasıl iş? çünkü herkes maliyetlerini dolar 7 lira olduğu döneme göre hesapladı ve bunu yıllık olarak düşündü. kimse indirim filan yapmayacak beklemeyin.
  • abd’nin iran yaptirimlarindan 8 ulke muaf olacak soylentisi ve bunlarin icinde turkiye’nin olacak olmasi dolari tl karsisinda zayiflatmaya devam ettirdi.. bu durumda iran yaptirimindan turkiye etkilenmeyecek ve gorece olarak dolar dususe devam edecek gibi..