• nazar değmesin, hala bana uğramayan salgın.

ama gerçekten bu salgına ayrı bir parantez açmak gerekiyor gibi. bu ne arkadaş, uzun zamandır ilk defa çevremdeki bu kadar kişi salgına yakalandı.
  • düşmeyen ateş ile 3-5 gün yatırıp günlerdir de kuvvetli öksürük ile gitmek bilmeyen ve bütün aile bireylerine bulaşan virüs. bu kış yakalanmayani dövüyorlarmış ben öyle duydum.
  • sanırım bu seneki virüse bağışıklığım var. kanımdan aşı yapmak isteyen olursa özelden ulaşabilir.
  • muzdaripim bu konuda
  • hamile olduğumdan mütevellit ilaç içemiyorum ama hayatımda ilk kez gribi 4 günde atlattım ve bolca sıvı içtim. midem bulanana kadar sıvı tükettim. su, sıkma meyve suyu ev yapımı yoğurt ile ayran, limonlu su.

kendi vücudunuzu tanırsınız ve çok ağır değilse gribiniz siz de sıvıları deneyebilirsiniz
  • 1 aydır gribim. lan! yok mu bunun çaresi!
  • çaresi tamamen kendi vücudunuzu tanımanız ve ilaç yığını altında kendinizi boğmamanız.şimdiye kadar tek bir ilaç dahi kullanmadım.

hastalığı max 2-3 günde atlattım.yaptıklarım ise;

-sıcak tavuk suyu çorbası ve ya tarhana vs.(hazır çorba olmasın mümkünse)
    çorbanızın içine de toz biber,kırmızı biber ve sarımsak olsun.

-hastalığı atlatmamda en önemli etken sıcak kış çayı(hibisküs,zencefil,tarçın,biberiye,karanfil) hazırlayıp onun sayesinde güzelce bir terleyip dinlenmek.

-sonrasında da bol bol portakal,limon suyu vs. içip bünyeyi c vitamini açısından kuvvetlendirmek.

bu kadar.

bunları yapıp yine de sonuç alamıyorsanız,mutlaka doktora başvurunuz efendim.
  • beş gündür duracell pil kullanmayan ayıcık gibi enerjisiz bırakan, halsizlikte taban puanı gördüğüm, öksürük saldırılarıyla etrafa dehşet saçtıran, saçma burun akıntılı, iğrenç bir hastalık.

bir an önce kimsede bu hastalıktan kalmaz, kökü kurur umarım.
  • iki haftadir almanya'yi da kasıp kavurmaktadır. iki haftadir bölümde rapor almayan kalmadı heralde. ayrıca toplu taşıma da bundan etkileniyormuş. hastalanan makinistler sebebiyle tren seferleri aksıyormuş.

ben de iki haftadir pençesindeyim. tam gitti derken geri geliyor.
  • ailenin büyükleri tarafından kar yağmamasıyla ilişkilendirilmiş salgın.
hesabın var mı? giriş yap