• şimdi sana 2020 nasıl geçti diye sorsak, muhtemelen ilk olarak şöyle dersin: "2020 mi, gerçekten mi? bunu bir de soruyor musun?"

ama biliyor musun biraz düşününce, 2020'yi bile güzelleştiren birçok şey yaşadığını hatırlayacağına eminiz. kim bilir, belki hayatının aşkını buldun, belki yıllardır ertelediğin o hobiye başladın, kitaplığında seni bekleyen kitapları bitirdin, favori dizinin tüm sezonlarını bir kez daha izledin ya da... gerçekten sen bu sene kendini iyi hissettiren ne yaptın, ne yaşadın? hadi sen de hep iyiyi aradığın, yaşadığın o anları paylaş... 2021'e birlikte umutla girelim.
  • aşık oldum. bence bu zor koşullarda olabilecek en bi güzel şey.
  • annem kanseri yendi :))))
  • kendimi gerçekleştirdim arkadaşlar.

maslow kendini gerçekleştirmeyi (self-actualization), ihtiyaçlar hiyerarşisinin önemli bir unsuru olarak görür. maslow'a göre kendini gerçekleştirme, insanın özünde var olan potansiyelini açığa çıkarması ve bu potansiyelini en mükemmel şekilde kullanabilmesi şeklinde yorumlanabilir. self actualization

günlük kendime, işime, evime, çevreme ve aklınıza gelebilecek her şeye ayıracağım vakti o kadar güzel yönettim, öyle bir potansiyel çıktı kı açığa; kendimi 2020 ve öncesine kıyasla çok daha fazla seviyorum artık.
  • şurada kalmış 20 gün ama hala umudumuz var.
  • yeni bir iş, yeni bir enstrüman ve yeni bir kadın.
  • hayatıma yeni insanlardan aldım, önyargılarımı kırmaya çalıştım. sedef hastalığım geçti, bunalımdan kurtuldum. ve ve.. hayatıma çok güzel bir adam girdi. aşık oldum, ilk defa evlilik fikri güzel gelmeye başladı. bundan güzeli var mı?
  • ev aldım
  • öldürmedim kendimi,tutundum hayata.başarıyorum.
  • kızım güzel bir derece ile istediği üniversite ve bölümü kazandı. uzun süredir ayrı kalmak zorunda olduğumuz sevgili eşim yanımıza geldi.
hesabın var mı? giriş yap