• arjantin brezilya ve fransa portekiz yarı finalleri olacak gibi. brezilya fransa final oynar ama keşke arjantin portekiz olsa.
  • fransa brezilya finali beklediğim turnuvadır. grupta son maç ikisi de yedeklerle çıktı, kimseyi şaşırtmasın. arjantin, ispanya, ingiltere, portekiz bunların seviyesinde değil.
  • çeyrek finale
    abd
    arjantin
    hırvatistan
    brezilya
    ingiltere
    fransa
    ispanya
    isviçre
    kalacaktır diye düşünüyorum.
  • ikinci tura kalan 16 takimdan sadece besinin henuz maglubiyet gormedigi turnuva... bunlar hollanda, ingiltere, abd, fas ve hirvatistan...

bunun neden onemli bir bilgi olduguna gelince: gecmisteki 21 dunya kupasi'ndan sadece dordunde ilk turda maglubiyet goren bir takim sampiyon olabildi de ondan...

1954'te bati almanya (ilk tur gruplarinda macaristan'a 8-3 yenilmislerdi)
    1974'te bati almanya (ilk tur gruplarinda dogu almanya'ya 1-0 yenilmislerdi)
    1978'de arjantin (ilk tur gruplarinda italya'ya 1-0 yenilmislerdi)
    2010'da ispanya (ilk tur gruplarinda isvicre'ye 1-0 yenilmislerdi)

yani ya alisilmadik bir sampiyonla karsi karsiya kalacagiz (bes namaglup takimdan sadece ingiltere'nin bir sampiyonlugu var, o da 1966'da) ya da besinci kez bir takim turnuva basinda bir maglubiyet aldiktan sonra kupaya uzanmis olacak...
  • bence turnuvada şu an iki sağlam takım var ingiltere ve abd, fiziksel güçleriyle darmadağın ediyorlar favori denilen takımların teknik yönleri iyi gibi görünse de öyle teknik goller izleyemedik pek fizik güç öne çıkacak ilerleyen maçlarda sakatliklarda gidişatı gösterecek ki gercekten oyuncular zorlanıyor.
  • brezilya'nın arjantin'in tarafına geçmemesi için kamerun'un yenmesini çok istedim; ama isviçre bir gol daha atamadı. öyle olsaydı fransa, ingiltere, ispanya, portekiz ve brezilya aynı final yolunda olacaklardı. arjantin'nin tarafında en zor takım hırvatistan kalıyordu. yine de arjantin için kura açısından her şeyin güzel devam ettiği turnuvadır.
  • çok kızdık ettik rüşvettir vs diye de. 3. maçlar sonrası deli keyif aldım sürprizler de cabası.
  • latin amerika ve avrupa ulusal takımları arasına uzakdoğu takımları da istikrarlı bir şekilde girmişlerdir.
  • grup maçları oldukça keyifli bir şekilde tamamlanan turnuva. asıl macera şimdi başlıyor.
    çeyrek final
    portekiz-ispanya
    fransa-ingiltere
    hollanda-arjantin
    hırvatistan-brezilya
    yarı final
    brezilya arjantin
    portekiz fransa
    final
    arjantin fransa

ve fransa şampiyon olur diye düşünüyorum.
  • bence güzel bir dünya kupası oluyor , yaz sıcağında oynamaktan daha iyi oldu gibi kış turnuvası .
hesabın var mı? giriş yap