• aktroll turnusolu başlık.
    la bi salın, gidin ötede teknofest falan kovalayın.
    bu sefer olacak gibi. muazzam bir ortam gözlemledim. başarılar chp, başarılar kılıçdaroğlu.
  • miting esnasında çok sinirlendim. ve kemal kılıçdaroğlu'nun konuşmasını beklemeden çıktım. çünkü ;

miting saati 18:00 olarak verildi. ama kılıçdaroğlu 1 buçuk saat sonra konuşmaya başladı. peki o ara ne oldu ?

bulaşık yıkayarak geçimini sağlayan bir teyzeyi sahneye çıkardılar. ekonomik olarak zor durumda olduğunu söyledi. konuşması bitti gitti sonra bir esnaf geldi oda aynı konuşmayı yaptı. sonra o gitti evlere temizliğe giderek geçimini sağlayan bir abla geldi oda yaşadığı zorlukları anlattı. sonra o gitti torna ustası geldi oda aynı şeyleri anlattı.

sonuçta bu insanları sahneye çıkarma fikri önceden ayarlanmış, hazırlanmış. düşündüğümüz zaman siyasi bir taktik gibi gözüküyor olabilir. insanlara göstermek için. ama bu mitinge gelen halk zaten bunu biliyor. dışarıdaki halkta biliyor. çünkü onlarda aynı zorlukları yaşıyor. dolayısıyla özellikle mitinge gelen halk bunları zaten bildiği için sıkıldı. bende sıkıldım ve çıktım. sonrasında trene binip eve giderken telefondan izledim. ve şunları analiz ettim ;

şimdi sunucu tek tek oraya gelen ilçe başkanlarını ve büyükşehir belediye başkanlarının isimlerini sayıyor. işte kartal belediye başkanı gökhan yüksel, bilmem ne ilçesinin belediye başkanı blablabla.. sonrasında büyükşehir belediye başkanlarının isimlerini saydılar. mansur yavaş geldi, ekrem imamoğlu geldi. tunç soyer geldi. canan kaftancıoğlu geldi. insanlar onların, özellikle mansur yavaşın konuşmasını bekliyordu çünkü en çok mansur yavaş'ın ismi açıklandığında çoştu millet. pekiiii miting boyunca bu saydığım isimlerin hiç biri konuştu mu ? hayır:)

sen madem seçim kazanmak istiyorsun. amacın seçim kazanmaksa o halde önce ilçe ve il belediye başkanlarını sahneye çıkarıp konuştur. vaatler ver. insanlara umut ver. coştur. bu kadar insanı topladıysan bunu yap. e sen bunu yapacağına torna ustasını niye çıkarıyorsun ben zaten bilmiyor muyum bu insanların ne sıkıntılar çektiğini ? sonra kılıçdaroğlu geldi oda coşturamadı halkı. sıkıldı çünkü zaten insanlar. z kuşağı hiç yoktu bu arada. hep orta yaşlı insanlar vardı.

son derece sıkıcı ve iyi organize edilememiş bir miting'di ve muharrem ince kalabalığı yoktu onu belirteyim.
  • vicdan azabı duymamak için muhalefetin adayı kim olursa oyumu ona vereceğim .bu iktidara o kadar kızgınım ki adayın kim olduğu farketmiyor bile .
  • arkadaşlar neden birbirinize aktrol diyorsunuz. hepimiz biliyoruz ki muhalifler olarak bu vatanın hayırsever evlatlarıyız.

sorun kılıçdaroğlu da değil. tamam ben gidip oy vereyim, kemalistim zaten ben. ama konu sen ben değil ki öyle olsaydı muharrem ince kazanırdı zaten. ülkenin, türkiye’nin gerçekliğinden bu kadar uzaklaşmazsanız iyi olur, çünkü ne kadar överseniz övün kılıçdaroğlu kazanamayacak.

sonra diyorsunuz ki aday önemli değil, bataklıktan çıkmaya çalışıyoruz. e biz muhalif seçmenler elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, asıl muhalefetin başı olan chp ve kılıçdaroğlu neden bizden alacaklıymış gibi davranıyor. hep seçmenler mi ödün vereceğiz güzel kardeşlerim. bu partiyi, hep bizler mi düşünücez, hep bizler mi pozisyon alacağız. ya böyle bir şey olabilir mi ya!
  • saltanat yıkılıyor.
    bazılarının korkusu anlaşılabilir bir tepki.
    tablo çok net.
    “piromtırcılar” sizi:))
    korkmayın bu kadar, en azından belli etmeyin.
  • başından sonunda kadar oradaydım, kesinlikle kandil diye bir kelime edilmedi, bir deli kuyuya taş attı yine herhalde. öyle bir slogana kimse cesaret edemezdi, ordaki insanlara bakılırsa kandil diye slogan atılmasının nasıl ortalığı karıştıracağı da anlaşılır. gezi'de hayatını kaybedenler ve gezi davasından hapse girenlerin yakınları sahneye çıktığı zaman her yer taksim her yer direniş dedik.
    çarpıtmayın, çarpıtanlara göz yummayın.

onun dışında gayet güzel, coşkulu bir miting oldu. kılıçdaroğlu'nun yazıyı kağıttan okuması, promterdan okuması derdim değil, ne dediğine bakıyorum ben.

milletin sesi olarak yola çıkan mitingde en uzun süre sahnede emekçiler sorunlarını anlattı. bu kesinlikle mitingin amacına yönelik, çok anlamlı bir hareketti. güzel bir miting oldu nihayetinde.
  • mansur yavaş aday olmazsa babayı alırlar.

zaten chp aday göstermezse gösterecek başka parti var merak etmeyin.

kudurmayın arkadaşlar terör yaltakçısına oy yok. ketçap şişesine oy veririm diyenlerin tiyneti de omurgası da yok.
  • kılıçdaroğlunun nabız yoklama mitingi.

iki miting daha yapsa sonunda bir boka yaramayacağını kendisi de anlayacak.
  • gençler azdı diyorsunuz ama normaldir. gençlerin çoğu ya ders çalışıyor ya iş yerinde çalışıyor ya da güzel cumartesi günlerini gezerek geçiriyorlar.

1 sene önceden miting alanına ben olsam ben de gitmem. öğlen gidecen , paşalarımız akşam sahneye çıkacak , sen de mal gibi bekleyeceksin. kusra bakmayın herkes adaylığını açıklasın, ciddi mitingler başlasın o zaman düşünürüz.
  • "her yer kandil her yer direniş" sloganlarının atıldığı miting. aferin siz bu kafayla devam edin böyle. bu millet neyin ne olduğunu görüyor. her zamanki gibi yine sandıkta verecektir cevabını
hesabın var mı? giriş yap