• kürt değildir o, teröristtir. kürt olsa uçmazdı.
  • (bkz: #53355094)

uçurulanlar kürt oldukları için mi uçurulmuşlardır? alenen hakaret ve küfür ettikleri için mi? bence ikincisi.

ha aynı operasyonun laz'a, ermeni'ye, kürt'e ya da belli bir etnik gruba küfür veya hakaret edenler için de yapılması, adaletli bir sözlük ortamı sağlayabilmek için önemlidir.
  • (bkz: 20 temmuz 2015 ekşi sözlük uçurma festivali/@goldencrab)

bakınızda yazdığım gibi içinde iç savaş çığırtkanı bile var. dolayısıyla uçurulmaları normaldir hatta gecikmiştir. bu operasyon sadece kürt ırkçılarına değil türk ırkçılarına ve her türlü nefret söylemi sahbine de uygulanmalı.
  • kürt milliyetçilerinin akp gibi sürekli mağduriyetten nemalandığını gösteren operasyon...
  • (bkz: tez zamanda iç savaş çıkması dileğiyle)
    bu cümleyi yandex yerine googlea.... nickli yazar kurmuştu. hâlâ emin misin kardeş, kürt doğdukları için mi uçuruldular?
  • türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşıyorsan, türkiye cumhuriyeti anayasasına uyacaksın. uymak zorundasın. sen kalkıp bu ülkenin kurucusuna hakaret edersen, cumhuriyetçilere hakaret edersen, türklere küfür edersen, "şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganına " doğal seleksiyon " dersen, cezanı çekersin.

ama yerini bilirsen, saygılı olursan, hakaret etmezsen, "ben kürdüm" de, sana kimse dokunamaz. art niyeti bırakında, kendinize çeki düzen verin. nefret tohumlarınızı başka yere saçın.
  • olayın ırkla alakası yoktur.
    dün bir entry görmüştüm akabinde kapadım sözlüğü. adıyaman'daki pkk olayı için embesilin biri yazmış ki ''bizden can gitti sizden de gidecek, adam olun'' bir şeyler bir şeyler. bu nedir arkadaş? nasıl bir nefret, nasıl bir hainlik mevcut bünyesinde acaba? böylesine vahşi yaratıklar yazabiliyor burada işte. dünkü yaptırımlar da bu ve bu tarz yazanlara uygulandı.

herkes haddini bilse zaten bu ülke gündemi böyle ateşli olmaz ya. neyse.
  • pozitif ayrımcılığa alışmış kürtçü suserleri üzmüş operasyon.

yıllardır bijisözlük kursanız yapamayacağınız propagandayı ekşisözlük sayesinde yaptınız. her mecrada başa belasınız.
  • silinen yazarlarin entrylerine bakiyorum acik sekilde bir irka veya sahsa kufur etmisler. nefret soylemi kapsaminda suclar. bunun karsiliginda sunulan arguman ise madem o ucuruldu bu niye ucurulmadi seklinde. 4 bakan hirsizlik yapti madem onlar yargilanacak falanca belediye baskani da ev aldi o yargilanmadan olmaz diye akp tayfasi gibisiniz. sizin kafanizla 1 kisi adam oldurdu yakalanmadi diye butun ulkeyi katliamdan geciren adama da dokunmamak lazim.

ama zaten mevcut zihniyetiniz de bu. batida alisveris merkezi acildi burda acilmadi o zaman elektrik faturasi odemem. ızmire fabrika acildi burda yok o zaman vergi vermiyorum.
hesabın var mı? giriş yap