• fenerbahçe'nin yarim adim onde oldugunu dusunuyorum. sadece ev sahibi performansi veya derbi faktorunden dolayi degil, aykut kocaman'in futbol tarzi su anki besiktas'in futboluna çok ters gelecek bir tarz. senol gunes'in en iyi yaptigi sey hucumda saha parsellemekteki ustun becerisi sayesinde saha enlemini iyi kullanmak. besiktas bu açidan ligin ustunde bir futbol oynuyor. fakat bunu fener, her ne kadar futbolu taraftara uyuz gozukse de, kolay kolay yaptirmaz, zaten tum stratejisi rakibin takim boyunu uzatacak hamlelerine karsilik vermek, oyunu sikistirmak. ve henuz tatmin edici sonuçlar vermese de kagit uzerinde fener bunu iyi yapiyor, ben soylendigi kadar kotu oynadigina katilmiyorum.

tabii o gun kim nasil kadroyla çikacak, stratejileri ne olacak orasi muamma, her sonuca açik maç ama es kaza fener bu maçi kazanirsa, ibb ts bjk ile oynamis olup besiktas'la neredeyse ayni puanda olacak. o kadar itin gotune sokulan takimin 3 hafta sonra nerelerde olacagini kestiremiyorsun ki zaten buyuk takimlari yabana atmamak gerektiginin en guzel kanitidir bu.
  • kim yener bilemem. ama ispanyol çingesi q7 yine çirkefliğini yaparak, hakemlerin kart göstermeme sınırını zorlayacaktır.
  • beşiktaş ile fenerbahçe'nin maçıdır. pek tabii ki diğer takım taraftarları da yorum yapar ama iş gelip burada fenerbahçe'yi yalamaya varınca insan ister istemez iğreniyor.

beşiktaş yener veya yenilir orası ayrı konu da, ağlak köylü kurnazı dediğin adam milli takımın başına geçsin diye daha birkaç hafta önce bir tarafınızı yırttınız.

uzatmaya gerek yok. bazı davarlar sözlüğe adımını attığı anda fark edilmek için soluğu beşiktaş başlıklarında alıyor. kendi takımından daha çok 'tinerci' yazıyor, iki tane fazladan beğeni almak için diğer takıma yanlıyor. bir de sıfat bulmuş haspam. ulan size yakışan ne sıfatlar var da zavallı deyip geçiyoruz.

şimdi o dilini al ve siktir git buradan.
  • saçma ve erken yok yemezsek fenerbahçemin zorlanmadan kazanacağı maç
  • bu maçı alacağını düşünen beşiktaşlılar ile geçen sene kiev maçında kesin kazanacağını düşünenler aynı kişiler sanırım. kiev maçının başlığına yazmıştım futbol şansı dışında beşiktaşın o maçdan maximum alacağı beraberlik idi ve tabi onu da alamadılar.

bu maça gelince sahi beşiktaşlılar kadıköy de en son ne zaman kazandığını google bakmadan hatırlıyorlar mı ? ben hatırlamıyorum da şimdi baktım 2005 yılındaymış... çüş yani bugün askere gidecek çocuklar o zaman 6 yaşındaymış. ondan sonra diyorlar ki kesin kazanırız dağıtırız falan filan.

siz bu takımı bitik hali ve başında umursamaz hocası varken geçen sene yenemediniz de bir çok yeni ve iyi transferi varken bir de üstüne kalpten fenerbahçeli bir hocası varken mi yeneceksiniz ? yenebilirsiniz ama yine aynı son yendiğiniz maçtaki gibi çok ballı olmanız lazım ya da hakem desteği lazım onun dışında bu maçtan maximum beraberlik çıkartabilirsiniz. zaten iddia oranları gelince görürsünüz hangi tarafın favori olduğunu.

maça gelirsek fenerbahçe çok baskılı olacaktır ve kaybedilen her topa baskı yapacaktır. bunun yanında beşiktaşın kenar bekleri savunma olarak çok zayıf zaten adriano tersde oynuyor ve caner hiçbir zaman savunmacı bir bek olmadı o yüzden bu bölgeler beşiktaşın zayıf karnı. fenerbahçe nin ise sol beki sorunlu o yüzden o bölgede dikkatli olması gerekecektir ki aykut kocamanın buna bu hafta ekstra çalışacağını düşünüyorum. muhtemelen lens ile çıkacaktır mandıra filozofu çünkü sever bu tarz şeyleri, böylece seyircinin aklını lens'e yoğunlaştırmaya çalışacaktır. umarım bu tuzağa düşülmez ve lens i sikleyen olmaz çünkü siklenmeye değer bir adam olmadığını gösterdi.

maçın en kritik adamı bence alper potuk olacaktır, dirar ın yokluğunda ilk 11 başlaması muhtemeldir ve valbueana, guilano, alper üçlüsü çok değişerek oynayarak beşiktaşı şaşırtabilir. bir de bence diğer kritik adam jannsen çünkü fiziğini çok kullanıyor ve pepe ile ciddi bir mücadeleye girecektir, eğer profesyonelliğini korursa pepe yi attırması mümkündür.

gönül isterdi ki gökhan gönül de oynasın da şöyle ağız tadıyla bir daha sövelim ama sanırım yetişmeyecek, ona sövmek için hiçbir fırsatı kaçırmak istemiyorum.

edit: ben yazdıktan hemen sonra iddia oranları açıklamış:

fenerbahçe: 2.00
    beraberlik: 3.10
    beşiktaş : 2.60

oranlar benim beklediğim gibi gelmiş... bu adamlar bu işten para kazanıyor haberiniz olsun sizin gibi tiner çekip kesin kazanırız yaaa demiyor.
  • şuraya girip adam akıllı iki yorum yapalım diyeceğim de yazılanları okuyunca tüm hevesim kaçıyor. ne boş beleş adamlarsınız ya, sik sok tinerci koyduk vs vs. bu mu bütün yazı kapasiteniz?

geçen sene yine ş.ligi maçına öncesine denk gelmişti fenerbahçe maçı. o maçta şenol hoca oyunu tutup 1 puana razı bir oyun ortaya koymuştu. iki takımın da kaleyi bulan şutu olmadığı sıkıcı bir maç olmuş ve 0 0 sona ermişti. yine benzer bir ortamda karşı karşıya gelecek iki takım.

beşiktaş açısından geçen seneye kıyasla fark kadro genişliği ve biraz daha olgunlaşan takım olgusu. kenarda lens, medel, negredo, tolgay gibi adamların beklediğini düşünürsek şenol hoca rotasyona gitse dahi bu maçta 1 puana oynamayacaktır. porto deplasmanında olduğu gibi takıma bildiği oyunu oynatacak ve 3 puan almaya çalışacaktır. olur olmaz onu tabi maç sonunda göreceğiz.

fenerbahçe ise alanya galibiyetiyle moral buldu ama hala takımda eksiklikler var. orta sahada nasıl bir ikili oynatacağını çözemedi aykut hoca hala. kanatta dirar da olmayacakmış. nasıl bir 11 ile çıkar soru işaretleri var. tabi ki fenerin en büyük artısı ev sahibi avantajı ve uzun yıllardır kötü de olsa mağlup olmaması.

tahminin geçen senenin aksine bol pozisyonlu ve çekişmeli bir maç olacağı yönünde. beşiktaş uzun yıllardır kıramadığı kadıköy serisini bu yıl bozabilir. %51-49 önde görüyorum beşiktaş'ı. yenilirse de çok şaşırmam ama.
  • önde iyi organize olan iki takımın maçını seyirci avantajına sahip olan fener kazanır.
  • bu macta soldado'nun golü var.
  • her ne sonuç çıkarsa çıksın şenol güneş yine de ağlayacaktır, her ne sonuç çıkarsa çıksın oğuzhan 150 milyondan bir lira aşağıya düşmeyecektir.
    not: fenev
  • beşiktaşlıların yenerlerse siktik soktuk içinizden geçtik zaaaaaa diyip yenilirlerse umrumuzda değil sıradan lig maçı diyeceği maç. şimdiden yolunu yapmaya başlamışlar bile. başkanlarida böyle bunlarin yıllarca fener türkiye kupasını alamadı diye dalga geçtiler geçen sene türkiye kupasında yenilince aman canım süt kupası xd dediler.

he aynen şeref, efendi falan..
hesabın var mı? giriş yap