• şu silindirik maç yüzüne bir hafta galatasaraysız geçiyor..
  • “ uzun taç atacaklar, dikkatli olmak lazım “

- sir ömer zulümdül
  • kadroya bakalım;
    volkan babacan'da sorun yok.
    33 yaşındaki gökhan gönül sağ bek.
    çağlar ve serdar anlaşılabilir tercihler.
    sol bekte hasan ali.

5 tane orta saha ile oynuyoruz, 6 numara okay, 6 numara topal, 8 numara yusuf, 10 numara hakan ve 10 numara emre. takımda kanat yok.

forvette cenk tosun. yedeği de enes. (hangisi oynasa problem olmaz.)

kanatsız bir oyun tercihinde, cenk'ten verim alamazsın. çünkü alan boşaltacak, ver kaç yapacak kimse yok. ayrıca kanatsız oyun tercihinde sağ ve sol beklerinden inanılmaz bir katkı alman gerekir ki gökhan ve hasan ali'den bu tarz katkı beklemek ne kadar doğru?

okay zaten mehmet topal'ın yaptığı işi yapıyor, hakan da emre'nin yaptığını. iki oyuncuyla orta sahada gereksiz üstünlüğümüz var ve kanatlarda eksiğiz haliyle. gökhan gönül ve hasan ali sürekli ileride fakat çalım özelliğinden ziyade top gelince orta açabilecek adamlar bunlar.

şimdi durum bu olunca; pas sayısında üstünlüğümüz varmış, oyuna da hakimmişiz gibi görünüyor fakat oynanan futbola bakınca neredeyse pozisyonsuz kapattık ilk yarıyı, cenk'in tek şutu hariç. 2 tane 10 numarayla oynayınca takımın üretkenliğinin artmasını beklemeyi de ilk defa görüyorum ya. orta sahadaki beşli sürekli yer değiştirerek kendi arasında pas dönüyor antrenmandaki gibi, irlanda savunmasını eksik yakalamak için 2011 barcelona'sı gibi hızlı pas yapman lazım ama bunu mehmet topal'la emre'yle hakan'la falan yapamazsın. bir diğer gol atma yolun duran top kazanımı ama neredeyse çalım atabilen yok takımda. yerleşik savunmaya karşı böyle bir yapıdaki takımla ceza sahasının yanına dahi yaklaşamazsın, -ki yaklaşamadık- dolayısıyla oralardan duran top kazanma şansın da olmaz. yani ya lucescu cidden bunadı ve ne yaptığını bilmiyor ya da hazırlık maçını umursamamış öylece takılın beni de uğraştırmayın falan demiş topçulara.

ha bir de, 32 yaşındaki topal, 33 yaşındaki gökhan gönül falan neden oynuyor bu maçta onu da anlamadım? zaten dünya kupasına katılamamışsın, oynat gökhan yerine mehmet zeki çelik'i ya da kaan ayhan'ı, topal oynayacağına al kanatlara cengiz ünder ve emre mor'u. milli takımda oynama tecrübesi falan kazansınlar.

orkan çınar ve abdülkadir ömür neden u21 milli takımında mesela? böyle maçlarda oynamayacaksa bu çocuklar nerede oynayacaklar abi?

tanım: futbol adına herhangi bir şey göremediğimiz hazırlık maçı.

edit: gol geldi, duran toptan mehmet topal. anca böyle atardık zaten. şimdi belki üzerimize gelirlerse iş yapabilir bu takım.
  • ömer üründül'ün her maç boyu 5 kez yaptığı "..risk alınca arkada boşluk verecek..." yorum hakkının birincisini az önce kullandığı maç.

sayın üründül bey inan bu çok büyük bir bilgi değil, 3 yaşımda topa vurmaya başladım ve o günden beri risk alınca arkada boşluk bırakıyorum.
  • gökhan gönül'ün bittigini resmi olarak gösteren maç. hiç yakışmıyor.
  • actigim gibi mehter marsini duymamla beraber kapattigim mac.
  • bazı türk taraftarlarına deplasman tribününden bilet satılıp, o tribünde irlandalıların bulunması nedeniyle o türk taraftarların tribüne girmelerine izin verilmeyen maç. görevliler de ne yapacağını ne diyeceğini bilmiyor. polis ve bilet gişesindeki görevliler boş bulduğunuz yere oturun diyor. tamamen milli ve yerli yalaka tffmizin sikik sikik işleri.
  • volkan babacan ve cenk tosun banko oynar diye bir kurala sahip olup olmadigini merak ettigim oyuncu toplulugunun irlanda milli takimi ile oynayacagi mactir. tamam 1. kalecin 1. santraforun bunlar eyvallah da, hazirlik macinda bari arada bir baskasini izleyelim di mi?

enes unal ve cengiz under oyuna girene kadar sahsimin sikinde olmayacaktir. sevgiler.
  • takım kültürü, milli ekol olmadığı için çoğu avrupa da oynayan kaliteli lejyonerlerimizden oluşan bir 11 ile sahaya çıksakta takım oyunu oynayamayacağız saçma sapan paslaşmalar ve top kayıpları ile yerli ve milli irlandalılara yenileceğimizi düşündüğüm maçtır.
  • bizim takım buysa allah yardım etsin.
hesabın var mı? giriş yap