• şöyle bir grubun zorlu psm gibi seyirci kapasitesi kısıtlı olan mekanda ağırlanacak olması düpedüz aptallıktır.

eminim bilet almak isteyip de mekanın kapasitesinin oldukça kısıtlı olmasından ötürü gidemeyecek olan birçok kişi vardır.
    aklınızdan zorunuz mu var ya, camel gibi bir grup ve göt kadar mekan.
    kaç kere canlı dinleme imkanı oluyor böyle bir grubu insanların?

baya bir asabi halimle duyar kasmaya gelmiştim, duyarımı kastım ve gidiyorum.

23 mayısta altın vuruşumu yapmak üzere oradayım.

ön sıralarda bayılacak olan ilk kişiye dikkat kesilin.
  • hayırlısıyla biletimi aldım, aldım da balkondan aldım. andrew reisin elini ayağını ön sıradan göremeyecek olduğum için bir miktar kırıldım ama belli olmaz, son dakka bi ön sıra bileti çözerim filan, umut bu...
  • tekrar bir bilet satışı olup olmayacağını çok merak ettiğim konser. konu hakkında bilgisi olanlar yeşillendirirse sevinirim.
  • fazladan bileti olanlara, arkadasim eksik yalniz gidiyorum diyenlere kapim sonuna kadar acik, bekliyorum. lutfen.
    gidemezsem oturup aglayacagim konser.
  • ne ara satışı başladı, ne ara bitti anlamadığım konserdir. şaka gibi, bilmem kaç yıl önce mesajlar mailler attıydık gel diye, şimdiyse geliyor ama gidemiyoruz.
  • bileti aldık o güne kadar ölür müyüz kalır mıyız belli değil ama yepisyeni bir camel albümü dinlemekle birlikte en çok istediğim müzikle alakalı olayın gerçekleşecek olması büyük mutluluk. bir de yeni albüm yapsaniz diyom hacı. hadi be.
  • lise döneminde arkadaşlarım cafelerde gezerken solo pasajlarını elektro gitarımla tekrar tekrar çaldığım, dinlemediğim albümü olmayan gelmiş geçmiş en orijinal progresif rock grubunun konseridir. tabi ki eski günlerin hatrına çok gitmek istiyodum fakat kısıtlı sosyal çevremde kendim dışında progresif rock veya türevi seven kimse bulunmuyor. kısacası olmayan finansal durumumla karaborsadan 2 bilet, bi de rock çı bi kız arkadaş bulabilirsem gidebileceğim konser.

(bkz: loser show)
    (bkz: yokluk)
  • facebook prog türk sayfasında söylenildiğine göre; camel grubuna atılan mail sonucunda grubun menajeri ertesi günü ya da önceki gün yapılabilecek bir konseri olumlu karşılamış ve topu organizatöre atmış. eğer necati tufenk (ya da tüfenk) adlı kod müzik yöneticisi ile iletişime geçilip bir gün için daha ayarlama yapılabilirse konser için iki gün burada kalma ihtimalleri var. haydi bastıralım gençler her koldan.
  • umarım bir şekilde konser alanı daha büyük bir yere taşınır veya yakın tarihler içerisinde ek bir konser etkinliği daha düzenlenir. sürüyle camel mağduru mevcut.

ayrıyeten 2 tane fazla bileti olan varsa yeşillendirirse sevinirim.
  • moonmadness turunun ilk ayağını oluşturan konser. en azından şimdilik öyle çünkü resmi sitelerinde daha eski tarihli bir konser görünmüyor.

konser ile ilgili yorumlarıma gelirsek:

• öncelikle hiç beklemediğim bir konser haberi oldu. nitekim kendileri çok konser veren bir grup değil verdiklerinde de turneleri uzun sürmüyor.

• bence türkiye'ye gelmelerinin nedeni bir şekilde türkiye'de inanılmaz bir hayran kitlesine sahip olduklarını öğrenmeleri. muhtemelen kendilerine bir çok mail geldi ve tura türkiye'yi dahil ettiler. hatta ben de kendilerine mail atmıştım ancak konserle ilgili değil. çünkü türkiye'ye geleceklerini hayal bile edemediğimden ve umudum olmadığından andrew latimer'den imzalı fotoğraf istemiştim. mailime "please send us your address, halit." diye dönüş yapmışlardı ve adresimi vermiştim ardından şöyle bir mail almıştım:

"yes. an autographed, postcard photo of andy was sent to you immediately."

ancak aylar olmasına rağmen o fotoğraf bir türlü gelmedi. sanırım postada kayboldu. neyse ki konsere geliyorlar, imzalı fotoğrafı bizzat andrew latimer'den almak farz oldu benim için.

• biletimi her ne kadar ilk gün almış olsam da temennim konser alanının değiştirilmesi ya da konserin 2 güne çıkarılması. benim anlamadığım organizatörler nasıl oldu da bu kadar hayranı olduklarını bildikleri bir grup için küçük bir mekan ayarladılar. yoksa bilmiyorlar mıydı?

bence konser alanı küçükçiftlik park, kuruçeşme arena ya da life park olmalıydı. muhtemelen dünyada en fazla hayran kitlesi olan bir ülke için zorlu psm fazla küçük kalıyor.

• konserin benim için ne kadar önemli olduğunu küçük bir anekdotla aktarayım. askere gitmeden önce o zamanki kız arkadaşım "izin kullanacak mısın?" diye sormuştu. bense tek bir şartta izin kullanacağımı belirtmiştim o şart da camel'ın türkiye'ye gelmesiydi.

• sonuç itibariyle hayatımın müzik grubu türkiye'ye geliyor ve zamanın hızından şikayetçi olan şahsım ilk kez hızla akıp gitmesini diliyor. uyuyup bir anda 23 mayıs 2018 akşamına uyanmak istiyorum. sanki arada kalan günler anlamsızmış gibi.
hesabın var mı? giriş yap