• sabitlenmiş entry
    merhaba,

her ne kadar iyi niyetli bir çabanın ürünü olsa da bu tür destek başlıklarında sıklıkla yapılan ve yazarların entrylerinin silinmesine sebep olan bir takım sebepleri yeniden hatırlatmak isteriz:

- tanımsız entry girmek,
    - başlık ile uyumsuz entry girmek,
    - up, yukarı gibi çöp entry'ler girmek,
    - başlığın gündemde kalması adına art arda entry girmek

bu ve bunun gibi sebepler entry'lerinizin silinmesine hatta tekrar halinde çaylak olmanıza sebep olabilir.

iyi günler dileriz,
    ekşi sözlük destek ekibi
    • istanbul'da müdavimi olduğumuz, güvendiğiniz mekanlar dışında içkiyi geç kahve bile içmememiz gerekiyor. fanusumuzdan çıkmıyoruz yani. geçmiş olsun.
    • türkiyede gece hayatı bu tehlikeli insanların elinden alınmalı. doğulular bu çeşmenin başını tutmuş terör estiriyo herkese. bu tür yerlere gitmeyerek istediğimiz kıvama gelmesini beklemeliyiz bunların. ne zaman ki kapıdaki bodyguard kendini galaksinin koruycusu gibi davranmayı keserse o zaman anlarım ki birşeyler değişimiş.
    • desteğimiz devam edecek. adalet bi şekilde yerine gelene kadar yazacağım. insan gibi özür dilemesi gerekenler özrünü dileyip tazminatlarını ödeyene kadar buradayız
    • 7900 küsür fav ile ekşisözlük'de destek almış bir yazarı lanetli çaylak yapmayı da iş bilmezlik diye tarif edeceğim.

bazı mağduriyet gibi konularda bence mağdur olana biraz esneklik tanıyabilirsiniz.
      flood yapabilir gündem de tutmaya çalışabilir, arka arkaya entry girebilir. 500 kez edit yapabilir. çok görmeyin adam mağdur işte amına koyim. nesini anlamıyorsunuz?

ülkede adalet olmadığı için insanlar sosyal medyadan medet umuyorlar. siz de bu kapıyı kapatmayın.
    • birkaç gündür başlıklarda gördüğüm fakat ilgilenmediğim başlıktı. arkadaşlara destek anlamında geç kalmış sayılmayız. başlığı gündemde tutalım. takibe alıyorum.
      bu kartel gibi davranan gruplardan artık bıktık. devletin bu ve buna yakın sektörlere ruhsatlama anlamında daha titiz davranması lazım ki silinsin gitsin şu herifler.
    • bir ekşi sözlük yazarı tarafından açılan yukarıdaki başlık, yaşananlar, ülkenin geldiği halin her dakika suratımıza çarpılıyor olmasının verdiği öfkeli ama çaresiz sinir. kurum, kuruluş, kitap, yasa ile gelecek bir adalet kalmadığı gibi bizimde bekleyecek sabrımız kalmadı, tabi beklersek ertesi günü görebilme şansımızın da çok yüksek olmadığı aşikar.

yaşadığımız ülkede haksızlık, adam kayırma, torpil geçme hadisesini gün aşırı yaşıyoruz, adalet yalnızca güçlü olanın lehine işleyen bir konsept çok uzun zamandır bu topraklarda. liyakat diye bir kültürümüz kalmadığı gibi devlet eliyle işletilen hiçbir organa güvenimiz kalmamış vaziyette. bakın bu üstünkörü ifade ettiğim kavramlardan yalnızca biri bile işlemiyor olsa normal bir insan ertesi güne uyanmak istemez. öyle ki biz bunların kat be kat fazlasını yaşamayı her gün göze alıyoruz, hakkımız yense savunma şansımız olmadığını biliyoruz, başımıza bir kötülük gelse kötülüğü yapan kişi kayrılan ayrıcalıklı biriyse yaptığının karşılığını almayacağını biliyoruz, canınıza kast edilse mesela, kast eden kişinin ceza almasını bırakın siz kendinizi feryat figan sosyal medyadan duyurana ve şansızlaysanız bir kalabalık toplayana kadar bu kişinin kolluk kuvvetleri tarafından serbest bırakılacağını ve cani tarafından canınıza tekrar kast edileceğini biliyorsunuz, bilmeseniz bile tahmin ediyorsunuz çünkü bunların hepsini gün aşırı yaşıyoruz. bu kadar büyük bir karanlıkla mücadele etmeye çalışırken hem onlar gibi olmamak için mücadele ediyoruz her gün, kirli yollara sapmadan, insani değerlere sahip çıkarak azalmamak için çabalıyoruz. ortak görüşte olduğun insanlarla bir araya gelip diğer hakkı yenen insanların hakkını savunmaya çalışıyoruz, bunu ekşi sözlük üzerinden, twitter üzerinden, bazen cumartesi annelerinin yanında bazen akademisyenlerin bildirisinde yapmaya çalışıyoruz, göze alıyoruz bazı şeyleri çünkü masum olanın, haksızlığa uğrayanın yanında olmak, insani hakları savunmak korkuya yenilip terk edilmeyecek kadar büyük bir şey. ülkenin bu kirli ve boktan, kokuşmuş, yozlaşmış düzeni içinde sözlük bana, bize olabilecek en adil standartlar kapsamında sesimi duyurma hakkını veriyor. sözlüğün işi bu değil diyemez kimse, sözlük yola çıkarken bu değildi ama bugün yaşadığımız günün gerçekliğiyle artık burası gerektiğinde insanların sosyal adalet platformudur. ben bu platformun üyesi, yazarı, okuyucusu olarak hangi idari gerekçe ile bu başlığın sahibinin çaylak yapıldığını öğrenmek istiyorum. bu kadar hassas bir konuda sesini duyuran, kendi hakkını arayan aynı zamanda başka insanların bu mağduriyeti yaşamalarını engelleyecek bildirimlerde bulunan biri neden çaylak yapılır? yasalar eğilip bükülüyor, parayla satın alınan yargı, emniyet mensupları alenen adaleti engelliyor ama biz ekşi sözlükte başımıza gelen bombok hatta açıkça insanlık suçu olan hadiseyi paylaşıp bildirince cezalandırılıyoruz? bir sebebi varsa bilmek istemek kadar temel bir haktan mahrum kalmayı kabullenemiyorum.

şimdi başlık başa kuzgun leşe tarafına gelelim, olan olayı açıldığı günden beri takip ediyorum, gidilen yerlere daha önce gitmişliğim var hoş bu yerler olmasa istanbul gece hayatındaki yerlere giden insanlar için maganda mekancı kültürü çok uzak bir düşünce değil. yazarın yazdıklarını hiç okumayıp olay ile alakalı açıklamalara bakan biri bile konuyu hiç bilmeden hassiktirin oradan diyip maganda mekancıların haksız olduklarını anlar zaten. mekanın maganda dj i aynı gece eşkiçiler orospu çocuğudur diye post atıyor, mekan sahibi konuyu iki farklı grup kavgası diye çarpıtıyor ve bu tarz olayların olmazsa olmazı kamera kayıt cihazları tam olarak o gün servise gidiyor. ya kamera kayıt cihazının kayıtta olmaması bile başlı başına bir suç ama ceset yoksa cinayette yok düsturu ülkemizde kazanıyor maalesef.

moderasyon tarafından çaylağa dönen yazar arkadaşım, yapılabilecek, elden gelen ne olursa bizlere ulaşmaktan çekinme, yazma, mesaj atma hakkın elinden alınırsa bana yolla ne yazmak istediğini ben senin adına paylaşacağım. diyelim bende gittim, elbet başka birileri de aynısını yapacaktır. 32 yaşındayım, ideolojik konularda vermek isterdim kavgamı daha önceki kuşaklar gibi onun yerine birileri hayatta kalsın, özgürce kendini ifade edebilsin diye mücadele etmek zorunda bırakıldım, bu ayıp bize bu sistemi dayatan kara kafalılar kadar, başımıza bunlar gelirken sesini çıkartmayanlarındır da.

edit: imla
    • adam hakkını ararken çaylak olmuş..eğer ortada bir adaletsizlik varsa ve sizde buna fener tutmuşsanız benide çaylak yapabilirsiniz sayın mına koyduğum yönetimi..
    • takipteyiz.

ne oluyor kardeşim ne bu tantana. lan adamı neden çaylak yaptınız.
    • bahsi geçen mekanda dayak yiyip adalet arayışını sosyal medyaya taşıyan yazar çaylak yapılmış. fıkra bu kadar!

edit: imla
    • her gün takip ettiğim başlık. sonucu merakla bekliyorum. orada yer alan birkaç it kopuk yargılanmadığı sürece bu başlığı gündemde tutalım.

tanım: beylikdüzü wolf pub'da yaşanmış rezalet puanı 10/10 olan olaydır.
    hesabın var mı? giriş yap