83 entry daha
  • yaşadığın olaya üzüldüm öncelikle geçmiş olsun. saçma sapan yorum yapanlara acayip ayar oldum.
    sen uçak bileti, otel rezervasyonu, dişçi randevusunu bile en az 24 saat kala iptal edebilirsin o da iptal edilebilir değişebilir diye ekstra para verdiysen yani pahalısından aldıysan(biletin,otelin,vs).
    bir organizasyon firması nasıl oluyor da 7 saat kala büyük bir gösteriyi iptal edebiliyor? burada sorgulanması gereken budur bence. aynı olay amerika’da, ingiltere’de veya avrupa ülkelerinden birinde yaşansa müşteri ile muhattap firma kimse o bütün mağduriyeti giderirdi(gerçi onlar hava durumunu iyi takip eder böyle bir sorun o ülkelerde muhtemelen yaşanmazdı) ama burası türkiye - müşteri her zaman haklıdır lafının popüler olduğu ama hiçbir hakkının olmadığı ülke - yapacak pek bir şey yok.
  • bir kaç ay önce cem yılmaz'ın öleyazdığı gösteriden bir gün sonraki gösteriye bilet almıştık. ankara'dan istanbul'a geldim. gösteri günü mesaj geldi, 4-5 gün sonraya ertelenmiş. o arada bekledim, istanbul'da gezdim. gösteri günü cem yılmaz sahneye çıktı. bu ertelenen grup mu diye sordu. evet dedik. kusura bakmayın ölüyordum da dedi. eskişehirli bi eleman çıktı abi eskişehir'den geldik geri gittik falan dedi. ah canım falan yaptı cem yılmaz. ben de dedim cem abi ankara'dan geldim kaç gündür oteldeyim diye. cem yılmaz'ın suratını bir ekşitişi var. ahahaha. ama bu böyle olmaz abi sokakta kaldık paramız bitti bilmem ne hepsini karşılayamam ki dedi. yani o kadar parası olan cem yılmaz 2. kişide bize hadi lennn yaptı. sen şimdi kalkmış açık hava gösterisinin kötü havadan dolayı iptal olmasından ve yüzlerce insanın zararından bahsediyorsun. bence hiç ümitlenme. olur böyle şeyler de geç. seviyoruz kendisini. allah sağlık versin güzel bir günde gideriz de. olur böyle şeyler hayatta. bi de cem yılmaz bi yalı kaç para biliyo musunuz falan diye gösteride anlatıyor zaten. şimdi kalkıp adam yüklenmek olmaz. sonuçta yalı parası biriktiriyor.
  • 2 yıl önce goran bregovic konseri için bilet alıyordum bu siteden. zira başka alternatif yoktu. mecbursun. eskiden - yani ben adana'da, antalya'da... yaşarken- bu adam harbiye'de çıkardı, fiyatlar da insaniydi. baktım:350 lira. tamam dedim, ileri butonuna bastım. hizmet bedeli şu kadar dedi (rakamı anımsamıyorum ama 350 lira yanında önemsiz sayılacak çift haneli bir rakam idi.) oha! o ne hizmeti lan deyip ama goran bregovic hatırına okeyleyip devam ettim. "bileti nereden almak istiyorsunuz?" diye sordu. adres gireyim istedim. eve gelir, rahat ederim. filmekimi'nden filan alıştığım o şık yok idi. mecbur verdiği tek seçeneği (kapıda al) işaretledim. o faturaya bir de "kapıda al fiyatı" ekledi. vallahi de billahi de bunu yaptı. delirdim o saçma tek haneli rakama (6,50 gibi bir şeydi) ve tüm işlemi iptal etmekle kalmayıp goran bregovic'e twit ile "mümkünse bir daha bunlarla çalışmayın" tandanslı bildirdim. sağolsun dönmedi. o da onun ayıbı olsun.

da.

da haklı bir isyan gibi geldi bana.

bir insan sevdiğine küçük bütçesiyle bir başka kentte bir gösteri/sergi/konser... armağan edebilmeli ve diğeri kısıtlı bütçesiyle oradan buradan kısıp davete icap edebilmeli.

bu çok güzel bir şey.

öte yandan "sanatçıya saygı" diyoruz ya "izleyiciye saygı" mefhumunu da gelecek kuşaklara aktaracak bir şey.

izleyiciye saygı neden bu kadar yok sayılıyor ki?

vesselam "biletix" tekel bir müessesedir. alternatif sunulmaya bir yerde elbette ki en kötümüştekidir
  • kız-sevgilim bak ne aldım sana
    erkek-iyi de bu izmir de
    kız-aa ben farketmemiştim sevgilim
    erkek-amk senin, neyse uçakla gidip dönücez artık
  • aptallık parayla değil ki mk
  • tüketici her zaman haklı değildir. bokunu çıkarmayın amk.

kime ne sen nereden gelip izleyeceksin gösteriyi. adamlar sana tur satmamış. gösteri giriş bileti satmış. ister izmirden gidersin ister marstan. o senin sorunun. o bilet senin kapıdan girebilmeni sağlıyor hepsi o.

müşteri hizmetleri her gün bunlarla uğraşıyorsa vay bunların haline. allah yardımcıları olsun.
  • yağmurda ıslanmak daha mantıklı çünkü dedirten başlıktır.
  • kız arkadaşın aslında hediyeyi kendisine almış. o bilet hiç senin olmamış dostum. havalar bozdu, evine dön, kızı da bırak okusun.
  • "şubelerim var benim ankara'da; gürcan, fuat, nami..."
  • sinema sektöründe cıkarına gore davranıp, sikinin keyfine gosteri iptal edenler, patlamiş mısır verecekmiydi.
43 entry daha
hesabın var mı? giriş yap