393 entry daha
  • bugün ki grup toplantısında açıklanmamış adaydır, halen partililer tarafından sir gibi saklanan, kararı parti meclisi tarafından verilecektir.
  • muharrem ince diyorum başka birşey demiyorum. muharrem ince gerek duruşu gerekse hatipliği ile rakiplerini bastırır, o bunu başaracaktır düşüncesindeyim.
  • çiftlik bank mağdurlarının desteği ile en güçlü rakip mehmet aydın olmalı.
    sayın kılıçdaroğlu bddkya bu sayede baskı yaparak çiftlik bank mağdurlarının paralarını geri ödetebilirse kendisi bir dahaki seçimde tek başına iktidar..
  • hıc sesi çıkmıyor...
    ulan illa kürtler oy verecekse,
    neden sesi soluğu çıkmıyor onu da anlamadım ama

(bkz: abdullatif şener)
    hdp tabanı buna oy verir,
    eski muhafazakar, bakanlık yapmış adam...

ılla böyle bir adam lazim ise, neden hiç sesi soluğu çıkmıyor adını anmıyorlar acaba?
  • yılmaz büyükerşen lazım kesinlikle memlekete.
  • akpliler kime bok atıyorsa, karalamaya çalışıyorsa, seçimde oy alamaz o diyorsa, işte o doğru kişidir. yılmaz büyükşeren diyen de kemal kılıçdaroğlu olsun diyen de akpli troller. dikkat edin sosyal medyada... oyuna gelmeyin. şu an iktidarı tek korkutan isim muharrem incedir.

hatta, muharrem ince dışındaki tüm ihtimaller chp için önümüzdeki seçimi hezimete çevirir.

bizlere önündeki kağıttan mıy mıy okuyan değil, türkiye'nin her yanında meydanlara insanları çekebilecek bir aday lazım. chpde bunu yapabilecek tek kişi o.
  • fox tv'nin haberine göre yeni bir isim eklenmiştir.
    (bkz: özgür özel)
  • her ne kadar kemal kılıçdaroğlu diyenlere aktroll damgası vuruluyorsa da bana göre de olması gereken kemal kılıçdaroğlu'dur. sebepleri ise,

-chp seçmenleri garanti oy verir, %25
    -hdp seçmenleri erdoğan ve akşener yerine kılıçdaroğlu'na verir, %11
    -ufak tefek marjinal gruplar, dsp ve btp gibi parti seçmenleri de oy verir, %4

böylece toplam %40 oy almış olur. meral akşener ve saadetin adayı ise kesinlikle %10'u geçer, böylelikle erdoğan ilk turda %50'yi geçemez.

ikinci turda ise, aynı referandumdaki gibi siyasi görüşe bakmaksızın erdoğan karşıtları tamamen birleşir ve kılıçdaroğlu %50'yi geçebilir. burası için garanti yok, ancak en yakın ihtimal bu şekildedir.

edit: sayısal ihtimaller haricinde, 2010 yılından beri en çok oy alan ikinci partinin başında olan, girdiği her seçimde umut vermesine rağmen başarılı olamayan, başkanlığı kimseye devretmeyen, delege yapısı nedeniyle de şu an için devretmesi imkansıza yakın olan kemal kılıçdaroğlu'nun, bünyesinde taşıdığı cumhuriyet halk partisi başkanı sıfatı bile kendisinin aday olmasını gerektirir.
271 entry daha
hesabın var mı? giriş yap