şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bekledik. bir ümittir dedik. 2019'daki normal seçim gününe kadar ortalık iyice karışmadan yeni ve daha güçlü bir devlet yapısı ile hayata tekrardan merhaba diyelim dedik. hüsrana uğradık. yetmedi bir de titanic misali romantik romantik batıyoruz; çalgıcılar sazlarını çalıyor, ümidi kesenler son anlarını yaşıyor, fırsatçılar fırsat peşinde koşuyor, kötüler daha kötü oluyor, iyiler eziliyor ve hâlâ şirket sahipleri "batmaz batmaz merak etmeyin. gidin ev alın. betona yatırım yapın." diyor...

  hiçbir şey yolunda gitmiyor. yeni hükûmet kurulalı bir ayı geçti, daha bakanların adından başka hiçbir şey belli değil. hiçbir bakanlık eylemde bulunmuyor. hepsi bekliyor. neyi bekliyorlar bilmiyoruz. dut yemiş bülbül gibi öyle susmuş duruyor bakanlıklar. başkan da her zamanki gibi konuşmuyor. yaşlandı adam artık ve sanırım o da yolun sonunda ışık olmadığının farkında ve yaş olarak da son demlerinde, ekranlara çıkıp güller çiçekler de dağıtamıyor ve millet iyice ümitsiz kalıyor.

  dış güç idi, iç tepi idi, yan kanat idi, üst akıl idi... her ne halt ise artık bir hamle, bir eylem, bir yenilik ve bir güzellik bekliyoruz ama gelmiyor. kim yapacak? seçtiklerimiz değil mi? olmuyorsa bırakın. yapmaya niyetli olanlar vardır elbet. belki onlar bir adım atarlar. çünkü bunlar hiç adım atmıyor.

  ben hayatımda hiç bu kadar ümitsiz olmamıştım. böylesine basireti bağlı bir sistem hiç görmemiştim. ne bileyim hiç bu kadar uzun süre olan biteni izleyen bir hükûmete denk gelmemiştim. sadece izliyorlar. sadece izliyorlar... ve kaybedecekler bu gidişle. çok büyük kaybedecekler.

  hakkımızda akıllıca olanı ve hayırlı olanı gelsin başımıza. çünkü bu bir gerçekliktir. tepe taklağız...
 • diyoruz size hocam anlamamak da ısrar ediyorsunuz. şimdiki hükümeti yol yaptı diyerek öve öve bitiremediniz. terör daha çok arttı, ekonominin hali ortada. halihazırda var olan hiö bir sorunu çözemedi ki. ne bekliyorsunuz acaba 17 yıldır neden yapmadı da şimdiden sonra yapsın?
 • zaten battığımız bokta iyice lağım çukurunun dibine doğru sürükleniyoruz. işin acı tarafı ise, toplumun çoğunluk bir kesimi tarafından yönetimin hala mükemmelini yapıyor olarak addedilmesi. ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz onların gündeminde değil. bakın algılayamıyorlar demiyorum. gündemlerinde değil. onlar kurdukları çıkar ilişkileri üzerinden bağlılar akp yönetimine. ve bu çıkar sadece para da değil. mevki, kariyer, torpil vs. vs. bu sebeptendir ki ekonomik kriz devam ettikçe sandığınız gibi bahsettiğim kitle isyan bayraklarını açmayacak. sınırsız biat'a devam edecek. ve başlığı açan arkadaşın yazdığı gibi; bu gerçeklikle çukurun dibini boylayacağız.
 • sebebi,24 hazirandan önce pasifte olsa,pek çok kişi beğenmese de iyi kötü bir muhalefet vardı.
  24 hazirandan sonra muhalefet de kalmadı.
  adamlar yay konuş davranıyor artık.
  ülke batsa bunun kim soracak?
 • biz bunu 24 haziran'dan önce söylüyorduk. 24 haziran'da mevcut iktidarla yola devam edilirse her şey daha da kötüye gidecek diyorduk ama o zaman hain ilan edilmiştik. şimdi gayet beklendiği gibi her şey daha kötüye gidiyor, hep birlikte batıyoruz ve yine hain damgası yiyoruz. türkiye cumhuriyeti semih cumhuriyeti'ne evrilince böyle oluyor işte. çok da kafa yormaya gerek yok. batıyoruz işte bakalım dibi ne zaman göreceğiz.
 • bu gidişatla ilgili bir oy tayyip'e bir oy mhp'ye diyenlerin şimdiki düşüncelerini merak ettiğim gerçekliktir. devletin bekası için diyorlardı. vatanseverliklerinden bir şüphemiz yok ancak şimdiki vaziyeti nasıl değerlendiriyorlar bu arkadaşlar?
 • (bkz: kek yeyin)
 • (bkz: dış güçler)

  yersen. ulke teknolojik devrimlerden devrimlere kostugu, her gun bir uretim fabrikasi acildigi, tarimda ve hayvancilikta teknolojik ilerlemeleri takip ederek surekli ihracat yaptigimiz icin tabi ki dis gucler reyizi cekemedi.
 • vallahi siz çok güvendiniz oy verdiniz baktık sizin bildiğiniz bir şey var kimseye laf da ettirmiyorsunuz biz de eyvallah dedik çekildik kenara izliyoruz. biz de size tabi olduk batarsak da sorumlusu sizsiniz bilesiniz.