• uzun uzadıya anlatıp durumu olmayan da okusun diye kısaca yaşadığım rezaleti anlatacağım. bu mağduriyeti amazon yaşattığı için ayrıca üzüldüm de.

21 kasım cumartesi akşamı bebek bezi ve oyuncak siparişi verdim. kargo 24 kasım günü elime ulaşacaktı. 22 kasım pazar günü arayıp pazartesi günü için teslimat gerçekleşebilir mi diye öğrenmek istedim. bebek bezi olduğu için durumun aciliyetini anlattım karşımdaki temsilci pazartesi günü kesinlikle teslim edileceğini söyledi. üzerine basa basa pazartesi elinizde olur dedi. ben yine de önlem alıp pazartesi marketten fahiş fiyata bez aldım. tabii ki bez pazartesi gelmedi. 24 kasım salı günü yani bugün akşam 20.00 de bebeğimi uyuttuktan sonra kapı çaldı ve kargom gelmişti ama zil sesine de afacanım uyanmıştı. tekrar uyuttum ve kargoyu açtım içinden iki tane erkek ayakkabısı çıktı. müşteri hizmetlerini aradım bana elimdeki ürünü mng kargoya götürüp iade ettiğim takdirde para iadesi yapılacağı söylendi.

rezalet kısmı burada başlıyor. elimde ürün yok başka birinin ürünü var ben bu ürünü götürmeden hesabıma para iadesi yapılmıyor, ürünü gelip alacak kurye tarafıma gönderilmiyor ve ben bebeğimin bezi olmadan ortada kalıyorum. ayrıca bana gelen yanlış üründe kişimin adresi tcknsi var bu da güvenlik zafiyetine giriyor. amazon ilk kez böyle bir yanlışlık yaptı ve bunu çözümsüz bıraktı. başka siteden bebek bezi siparişimi yeniledim mecburen kendilerinden tekrar ürün almam.
  • indirim dönemlerindeki yoğunlukta amazon'da sık sık yaşanan problemlerden bir tanesidir.

rezalet boyutu tartışılır, sonuçta site paranızın üzerine yatmıyor ve iade şansı sunuyor. hatta indirimli ürün aldıysanız tekrar amazon'dan aldığınız takdirde fiyat farkı varsa da iade ediyor. telafi için ellerinden geleni yapıyorlar ancak bu yine de operasyonlarının yoğun dönemlerde başarısız olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • rezalet puanım 9/10. puanın çoğunluğu çocuğun uyanmasından geliyor.

bu rezalet bir süredir tekrar ediyor. şimdilik çözmediler, kâr düşüklüğü ve üstümdeki arap gibi nedenlerden olduğunu düşünüyorum. özellikle de indirim döneminde ekşide yanlış ürün başlıkları çok göze batıyor.

birkaç saat önce kargomun teslim edildiği bilgisini aldım. umarım aynısı başıma gelmez.
  • puanım 1/10

1 puanı da amazon böyle zamanlarda hatalı teslimat yapabiliyor diye verdim. yurtdışında ps5 yerine 5 kg bulgur göndermişlerdi hatta. en azından muadillerindekinin aksine mümkün olduğunca arkasında duruyor malının.

9 puanı kırdım çünkü yazarın prensesi/prensi akşam saat 8de uyumuş ve zile uyanmış. ay nasıl olabilirmiş böyle bir şey? çünkü olmasınmış. bir kere amazon kurye hizmeti aldığı kolay gelsin gibi firmalarda zili çalma, kapıma bırak, şuraya buraya bırak gibi seçenekler bile var. farklı yerlerde farklı kolay gelsin çalışanlarıyla tecrübelerimden sonra her seferinde aranıp seçenekler sunulduğunu tecrübe ettim. ama bu sefer de aradı diye şikayet ederdi bu zihniyet.

ayrıca amazon salı göndereceğim demesine rağmen pazartesi ilk teslimat gününde ürünü kargoya vermiş. premsesimizin ya da premsimizin bezleri artık kuryede. yani olayın amazonla ilişkisi kesilmiş. ama bunu düşünemeyecek insanlar da gırla tabi.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap