• noterleri terk etmeyin yine de. *

not: bıktım senden chp. kusucam artık. bizi bu chp’ye mahkum eden kader utansın.
  • uzun hali `24 temmuz 2018 chp muhaliflerinin seçimli olağanüstü kurultay için yeterli imza sayısını toplaması` olan başlıktır. malum başlık sınırı sebebi ile bu şekilde açtım.

16 temmuz da muhalif grubun başlattığı imza toplama sürecinin bugün itibari ile yeter sayıya ulaştığı bilgisi gaye usluer ve yaşar tüzün tarafından twitterda duyuruldu.

chp de korku dağlarının ilki yıkıldığına göre yarın imza veren delege sayısı 100 civarında artacaktır.

kaynak: tık tık
  • şimdi kılıçdar düşünsün diyeceğim ama bir gülme geliyor.

chp muhalefet olmayı çok seviyor. sırf bu yüzden yine kılıçdar seçilecektir.

umarım ben yanılırım.
  • parti yönetiminin değişmesinden daha "heyecan verici" herhangi bir şey aklıma gelmediği için yeterince heyecan ve umut verici bulduğum olaydır.
    şu "heyecanlanmayan" suser dostlarımız, kendilerini heyecanlandıracak şeyi yazabilirlerse çok iyi olur aslında, hem fikir okumuş oluruz hem belki vizyon kazandırırız ilgililere. "seçim gecesinde bizi yalnız bıraktı" saçmalığı geçerli bir argüman değil, şurada yazmaya çalışmıştım: (bkz: #79124648)

tekrar söyleyelim: muharrem ince'nin gönüllüsü olduğunu söyleyenler de, chp'nin kadroları da seçimde yeterince çalışmadı. karşı mahalleye dokunabilecek çok az şey yaptık. kimse kusura bakmasın, sözlükte de ince aleyhinde atıp tutanların %90'ı propaganda döneminde tweet atıp youtube takip etmekten başka bir şey de yapmamıştır. o yüzden bu kitle az ötede oynamaya devam edebilir.

siz sağda solda "çomar yeaa" falan diye dolaşıp, sultangazi'nin, çorum'un, yozgat'ın sınırlarından içeri girmeye imtina ederseniz, memleket dümdüz dibe gidecek. kurtuluş yok tek başına. ya hep beraber, ya hiç birimiz.

siz oturduğunuz yerden konuşmaya ve hakaret etmeye devam edersiniz, bugün yan yana olduğunuz diğer muhalifler de sizden daha hızlı tiksinecek. sizi tamamen kendi umutsuzluğunuz ve bencilliğinizde boğulmaya terk edecek. kendinize gelin.

mustafa kemal'in; okuma yazma bilmeyen ve "padişah istiyorsa gavur askeri komutan olur" diyen halkımızı 1.5 yılda nasıl bir güce dönüştürdüğünü, bunu yaparken 25 ayda 25 yıl yaşlandığını görememişseniz, zaten kaderiniz de mutsuzluk ve umutsuzluktan ibaret kalacak. yolumuz dikenli, taşlı ve kanlı. ve uzun.

sıkı durun, yürüyüş başlıyor.

not: muharrem ince'nin chp'nin başına geçmek yerine daha büyük kapsamlı bir sivil toplum hareketine girişmesi gerektiğini seçimin hemen ardından söylemiştik ve kendisine de bu fikri ulaştırmıştık. (bkz: türkiye hepimizin hareketi)
    chp'nin teşkilat gücünü böyle bir proje için kullanacak olma ihtimalini düşünmek bile çok güzel.
  • yerinde olan ve hayirli olmasini diledigim durumdur.

kk ve partiye doldurdugu kac tane adam varsa, liyakate gore degerlendirilio partiden uzaklastirilmasinin yolunu acacak, partiyi bir gun sagci bir gun solcu yapan anlayistan da kurtulmasini diliyorum.

evet, lider degisince her sey degismiyor fakat lider dahi ilk asamada %2 civarinda oy degisimi yaratiyor; soylemleri ve anlayisi ile de tabani ve orgutu harekete gecirme ve degistirme hakkina sahip.

su an uzun bir yorum yapmak icin erken.

once bir lider degisimi olmali, ondan sonra yapilir uzun uzadiya bir yorum.
  • genel başkan değişimiyle yetinilmemesi, her gelenin babasının malı gibi partiyi bırakmadığı bu tüzüğün de değişmesi lazım. demokratik bir tüzük ve delegenin değil üyelerin sözünün geçtiği bir sisteme ihtiyaç var.
  • hiç heyacanı kalmamış da, bir şey değişmezmiş de? ne boş adamlarsınız ya.. ne olacaktı ilk,seçimde 55 alıp tayyibi mi geçecekti? %30 olmuş işte ,bunu daha yukarı taşıyacaksınız gayret edip. la şurda yerel seçime 7-8 ay kalmış. hayatım boyunca chp ye oy vermedim,genel seçimde iyi parti başkanlıkta ince dedik meral hanımı sattık sizin için amk laflara bak heyecanı kalmamışmış beylerin.. mal gibi devam etsin o zaman böyle partiniz. adamlar bir şey değişsin diye çabalıyor imza kongre uğraşıyor bir destek olun amk
  • https://twitter.com/…maz/status/1021764921577562112

chp'de kadıköy belediye başkanı aykurt nuhoğlu ve adalar belediye başkanı atilla aytaç ile izmir'de bornova, menderes, selçuk ve güzelbahçe ilçe başkanları da olağanüstü kurultay için imza verdi.

seçim öncesi, böyle belediye başkanlarına helal olsun.
  • hiç kuşku yokki bu değişim tam manasıyla sağlanırsa başarılı olur. değişimden kastım gerek yönetim kadrosu gerekse taban yöneticilerinin sokaklarda daha aktif rol oynamasına bağlıdır. halkımız sadece seçim sürecinde yanına uprayan kitleyi benimsememektedir. misal akp liler bayram seyran çay kahve kek adına ne derseniz deyin ikili ilişkiler kurmayı çabalıyor ve bunuda başarıyor. biz her nekadar kömür dağıtıyor bunlar desekte halk bu durumda yanlarında oldukları hissiyatına kapılıyor. bu sebeple ince ninde dile getirdiği il il ilçe ilçe dolaşacağım sözü çok önemlidir.
    bazı arkadaşlarımız evinde oturarak yorum yaptığımı zannedebilir lakin gençlik yıllarımda gerek bayrak asma gerekse günlerce broşür dağıtmıi biri olarak bu analizi yapma hakkını kendimde görüyorum. şuan küslük kenara çekilme apolitik durma zamanı değil aksine kenetlenip geleceğimizi kurtarma zamanıdır. yanlışıyla eksiğiyle bu parti ideolojisi bizim yaşam felsefemizdir özgürlükçü bağımsız atatürkçü bir hareketin neferiyiz ve ona rn yakın parti olan veya olmak zorunda olan chp nin dinamiklerini harekete geçirme zamanıdır. umudunuzu kaybetmeyin lütfen yarınların bize ihtiyacı var.
  • chp'nin delege sistemindeki ve temsilindeki adaletsizlik devam ettiği sürece kılışdar seçilmeye devam edecek.
    bu konu sözlükte konuşulmuştu.
    (bkz: chp'nin fantastik kurultay delegesi yapısı)
hesabın var mı? giriş yap