25 entry daha
  • kürdün faşisti de türk'ten beter dedirtendir. faşist heryerde faşist işte ırkı ne olursa olsun ama bunun üzerinden tüm kürtlere sallayanın da bu yaratıktan farkı yok benim gözümde.
  • aşırı solcu türkler'i sevindiren beyanat. humanizm ile vatan sevgisini birbirine karıştırırsan böyle oluyor işte. sen bölücü kürt hareketini savunuyorsan, bu beyanatların hepsinin altına imza atıyorsun demektir. sen bu kansızların (vatanını seven kürt kardeşlerimi tenzih ederim) ideolojileri uğruna atatürk gibi bir lideri soykırımla suçluyorsan, dün beraber okuduğun okul arkadaşlarının olası ölümünde elin var demektir.

sen humanizm adı altında bölücüleri kayırırsan, en büyük bölücü sensin demektir. islamcıları, bölücü kürtleri ve aşırı solcuları eğitebilsek aslında güzel bir ülke oluruz ama nerede. yazık.

doğuda, güneydoğuda vatan sevgisi için çile çeken tüm öğretmenlerin ellerinden öpüyorum.
  • cahil, vasat altı ve sosyal medya kullanacak kadar zekası olan, tipik bir kürt faşistin zırvalaması, biraz yolu doğuya giden bölgedeki gençlerle temas eden yabancılık çekmez. troll falan da değildir, gerçek bu.
  • sevgi pıtırcıklarının, barış kelebeklerinin ifadesidir. ifade özgürlüğü kapsamında hoş görülmelidir.
  • bir kürt olarak onaylamadığım öneri. çözüm aslında gözümüzün önünde ama kimse bunu düşünmek istemiyor;

türkiye cumhuriyeti sınırları dahil ülke içindeki "güvenlik sorununu bedeli ne olursa olsun" çözmek zorundadır.

durum bundan ibarettir. bu bedel elbette ağır olacaktır ama aksi durumda yavaş yavaş ülkeyi birçok yönden etkileyecek daha ağır bir bedel ödeyeceğiz.
    "kürtsever tatlı su solcularımız" pkk nın veya bdp nin gerçekten demokrasiden bahsettiklerini zannetmekteler...

neyse tanıma gelirsek:
    ben sahip çıkmazsam
    siz sahip çıkmazsanız
    onlar sahip çıkmazsa

bu ülke orospuların eline kalır...

edit: düşünmekteler demiştim ama yanlış anlaşılmış. evet birçoğumuz gibi zannetmekteler. asıl istedikleri bence bu...
  • mevcut eylemlerine bakıldığında olay yavaş yavaş oraya evrilmektedir...
  • ülkenin birinin yavaş yavaş iç karışıklıkların arttığı ortaçağ karanlığında bir ülkeye evrildiğinin göstergeleri bunlar.

suriyeliler doluşturuldu. islami teror orgutlerı yaratıldı ve gizliden besleniyor. çıkartılacak büyük bir ekonomik krizle tüm dengeler dip yaptığında herkesin şirazesi kayacak ve kaos için tüm şartlar oluşmuş olacak.
  • (bkz: özü bulamayan kabukla meşgul olur)

sevgili kardeşim alles gördüğü bir tvit üzere hassasiyetini dile getirmiş. zülfü yâre dokunmuş olmalı, ki bazı bıngıldaksız doğanlar hemen köpürmüş. bir sakin ol hele yeğenim. hırçınlaşma hemen.

bu hırçın bıngıldaksıza göre solculuk, “bütün ezilenlerle birlikte, kürtlerin de hakkını savunan…” diye devam eden bir cümle kurmuş. hele hele, solculuğa bak. ezilenleri anladık da kürtlere ne oluyor lan? sol islamileştikçe ırkları da kapsar oldu galiba. ne diyem, sayenizde memlekette sol mol hak getire. (bkz: kına yakacaklara tavsiyeler)

sık sık 150 yıl önceki siyahları örnek veren bu algı manipülasyoncusu kişisi, bilgi kirliliği yaratarak amacına ulaşır mı bilmem. emme, benim bildiğim siyahlar gerçekten ezildiler. sırf renklerinden dolayı dışlanıp aşağılanmadılar üstelik. toprak sahipleri için köle idi bu insanlar. (“insanlar” derken, lafın gelişi. insan dahi sayılmıyorlardı) bu konuda ahkâm kestiğine göre amerika’da zenci olarak yaşamışsın sanırım. kürtlerin bu konuda tek benzerlikleri toprak ağaları tarafından, aynı zenciler gibi “mal” olarak görülmesidir, ki malûmunuz o ağalarda aynı ırka mensup kişilerdir. bu tarafa gelince, çevremde kürt olduğu için özellikle ezilen hiç kimseyi görmedim. (elit melit de değilim, bildiğin varoşum oğlum, varoş. haberin ola.) aksine ezilen ne kadar kürt varsa o kadar da türk vardı ve bunların ortak özelliği solcu olmalarıydı. yanlış anlaşılmasın, “tatlı su”, “acı su” solculuğundan değil gerçek solculuktan bahsediyorum. ezilme konusunda illa ki münferit olumsuzluklar yaşanmıştır. illa ki devletin yanlış uygulamaları olmuştur. kesinlikle onaylamıyorum. bununla mücadele edilecekse bu mücadele el birliği ile olmalıydı/olmalıdır. esas olan insansa bunun türk’ü, kürt’ü olmaz.

niyet bozmakla olmadığı gibi ağız bozmakla da olmaz bu iş. “insanlığın kollektif vicdanı”ndan bahsederken, beğenmediğin ya da sana göre “siyah” olan, ne bileyim belki de hassasiyetleri gereği aidiyetini savunmaya çalışan insanlara “it sürüsü” demek (tatlı su solcusu olmadığını tepkinden dolayı devre dışı bırakıyorum) “acı su solculuğu” olsa gerek. ayrıca, “devletin kurucu resmi ideolojisi…” gerçek niyetini kabak gibi ortaya çıkarıyor. zaten bu öyle bir kurucu resmi ideolojidir ki her devir illa birilerine batmış, hatta iyice “gömülmüş” olması gerek. yoksa bu kadar cayırtı neden gelsin?

devam edecek olursak, “neyse ki, kürt milliyetçiliği, kürt siyasi ikliminin ana damarını oluşturmaz.” buyurmuş hazret. neyse ki, çok şükür. bunu hdp’ye bakarak söylememiştir sanırım. yalnız şunu da belirteyim, artık ben de savunuyorum türk-kürt ayrılığını. nasıl bu hale geldiğimi sorma, uzun hikaye. sen de şanına yakışanı yaparak yakala “şans”ını. ha, şunu da belirteyim, hümanist ağzına hiç yakışmamış o “yavşak”.

kürt, var olma savaşı vermiş, ama ne hikmetse ne kültürü yok olmuş, ne de kendisi tükenmiş. bu durum türk’ün ya beceriksiz olduğunu ya da böyle bir işe kalkışmamış olduğunu gösterir. tabi bir de kürdün kahredici gücünü yabana atmamak gerek. türk’ün türk’ten başka dostu olmayabilir lâkin görünüşe göre kürt’ün kürt’ten başka dostu hayli fazla. zat-ı âlinize göre “koyu kıvam bir faşist” olan ben ve benim gibiler bu mevzuya oldukça uzağızdır eminim.

“kadın mücadelesi veren kürtler” kısmında çok güldüm ikisantimetreküplük beyin hacmimle, billahi. böyle durumlara hazırlıklıyım allah’tan. kapasite yetmediği için fazla ısınınca hemen kafamdan aşağı buzlu suyu döküveriyorum, hem kelleyi kurtarıyoum, hemi de eşe dosta meydan okuyarak als hastalığına dikkat çekiyorum. bir taşla iki kuş. ne diyordum? ha.. bak, ne güzel. istersen komik olabiliyor muşsun. ne ağzını, götünü bozuyorsun insancıl kardeşim benim? tabi bu insancıllığının yüzde 99’luk kısmını kürtçülere ayırman tamamen pozitif ayrımcılıktan kaynaklanıyor, değil mi? bildim mi? gerçi biz sabahat hanımın dertlerin de iyi biliriz, (tayyo gibi hissettim bir an kendimi) 14’ünde babası yaşında herifle evlendirilen çocuk gelin leyla hanımın dertlerini de. bakınca, kürt kardeşlerimin; kan davalarında, toprak ağalığı, aşiret, şeyhlik, mafya vs. konularında da epeyice yol aldıklarını dahi görebiliyorum.

yüksek affınıza binaen, etrak-ı bi idrak bir türk olarak hakkınız olan oksijeninize istem dışı ortak oluyorum. inanın hepsi insanlık adına bu kafa ile ölüp gitmemek için.

yol göstericiliğini esirgeme lütfen.
  • tam anlamıyla bir mal beyanıdır. ipini koparmış bu kürt ve türk ırkçıları birbirini yese de onlar da kurtulsa biz de.
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap