• 1995 - manchester united 9-0 ıpswich town
    kaleci: peter schmeichel

2019 - southampton 0-9 leicester city
    kaleci: kasper schmeichel

babadan oğula nesil bunlar.
  • beinsports özet 3.01 dk sürmesin diye gollerin 2sini vermez
  • artık frene bassınlar diyip duran tv yorumcusuna gıcık oldum. son 30 dk'dır "eyvah", "frene basmaları gerekiyor", "boksta yere düşen boksöre vurulmaz." yahu ben gol görmek istiyorum, ne freni aq. gol attıkça karşı takım aşağılanıyormuş, bence tam tersi, bir takıma leblebi gibi gol atarken bir anda frene basarsan gerçekten rakibini aşağılamış ve acımış olursun.

son 4-5 aydır izlediğim ilk futbol maçı. şansıma harika bir maç oldu.
  • 1.5 üst oynadım. garanticiliğimle gurur duyuyorum :)
  • vardy'nin 9. golden sonra taraftara sus işareti yaptığı karşılaşma.

uzun süredir bu kadar gülmemiştim aq lol.
  • -24 yıl sonra premier lig rekorunun egale edildiği maç (önceki rekor: manchester united-ipswich 9-0 1995)
    -131 yıllık ingiliz en üst lig tarihindeki en farklı deplasman galibiyeti
    -2 farklı oyuncunun (perez ve vardy) hat-trick yaptığı 2. premier lig maçı (önceki maç arsenal yine southampton'a karşı, hat-trick yapanlar pennant ve pires)

kaynak
  • 0-9 biten maç. son gol 90+2 jamie vardy penaltıdan.

türkiye'de hiç bir hakem bu skorla giden maçta o penaltıyı vermezdi. işte ingiliz hakemlerinin farkı.

edit : pen-6 değil, pen-9 oldu. suicyco'nun kulakları çınlasın.
  • 9 gol dışında leicesterın yokları oynadığı maç. skor kimseyi aldatmasın. leicesterın hocası istifa.
    hıncal uluç
  • preimer ligin en uyuz ve sıkıcı takımına 5 tane attılar ilk yarıda.. umarım 5 tane de 2. yarı atarlar. şöyle 10-0 olsun düz hesap olsun... southampton seyircisi stadı boşalttı ilk yarı 5 yeyince. demek ki premier de olsa öyle gol yiyen takımı alkışlayalım,maç sonuna kadar destekleyelim vs olayı olmuyormuş..tabi ev sahibi 10 kişi oynuyor.
hesabın var mı? giriş yap