• edit 3: ekran kartı elime ulaştı. başarılı bir şekilde kasada ki yerine yerleştirdim ve bilgisayarımı çalıştırdım. windows 10 deneme sürümünün kurulmuş olmasını beklemiyordum, güzel bir sürpriz oldu. bilgisayar sorunsuz bir şekilde çalışıyor. ekranın görüntüsü ve kasanın görüntüsü
    (bkz: incehesap.com)yetkilileri sürecin başında ki karışıklıkları ve aksaklıkları gidermek için yoğun çaba sarf ettiler. yaşadığım mağduriyetin fazla uzamamış olması dolayısıyla kendilerine teşekkür ediyorum. olay bir süre kriz durumuna ne yazık ki çıkmış olsa da sonrasında bu süreci iyi yönettiklerini düşünüyorum. bir çok şirket bu zorlu salgın sürecinde çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalabiliyor, yaşanan olayın sebebini de bunun bir etkisi olarak görüyorum. konuştuğum incehesap yetkililerinden benzer olayların yaşanmaması için ekstra çaba sarf edeceklerini yansıtan izlenimler edindim. bunu hissettirmeleri benim için büyük önem teşkil ediyordu. son olarak da şu öneride bulunmalıyım ki lütfen müşteri temsilcisine bağlanırken dinlettiğiniz kayıt sesini değiştirin. * (bkz: antonio vivaldi)'den (bkz: four seasons) güzel bir alternatif olabilir.

edit2: 26 haziran 2020 tarihinde incehesap.com yetkilileri tarafımla iletişime geçip olayı detaylı şekilde incelediklerini, ürünün kargoda kaybolmuş olduğuna dair kuvvetli şüphelerinin olduğunu ve yaşadığım mağduriyetin daha fazla uzamaması adına bahsi geçen ekran kartının yenisini adresime kargoladıklarını bildirdiler. kayıp ürün hakkında ki işlemler bundan sonra (bkz: mng kargo) ile (bkz: incehesap.com) arasında devam edecektir. süreci ilgilendiren başka bir gelişme olursa editlemeye devam edeceğim. mesajları ve entryleri ile destek veren herkese teşekkür ederim.

edit 1: uzun bir yazı olduğu ve konunun direkt anlaşılmasını sağlamak için özet; (bkz: incehesap.com)'un önce kendileri tarafından siparişin 2 parça şeklinde gönderildiğini doğruladıkları daha sonraysa bu beyanattan keyfi olarak vazgeçtikleri ve kargo firmasını eksik ürün yollamakla itham ettikleri rezaleti içeren başlıktır! detaylara aşağıda ulaşabilirsiniz. başlığın gündeme gelmesi ve insanların bu sahtekarlığı görmeleri için entrylerinizle destek verirseniz çok minnettar kalırım.
    (kargo firması hatalıysa bu (bkz: mng kargo) ve incehesap.com arasında çözülmesi gereken bir meseledir. sonuç olarak incehesap.com ekran kartını bana teslim etmekle mükelleftir. hakkımı aramaya devam edeceğim.)

12 haz 2020 cuma günü gaming gecesi indirimlerinden bir kaç tane ürünü de( ekran kartı ve işlemci de dahil olmak üzere) ekleyerek monitör ile birlikte topladığım kasanın siparişini verdim. montaj kurulum hizmeti de istedim. bu entrynin girildiği tarihten yaklaşık 6 gün önce monitör elime ulaştı ve düzgün çalışıyor. buraya kadar herhangi bir problem yok lakin...

23 haz 2020 tarihinde topladığım kasayı içeren kargo mng kargo kuryesi tarafından tarafıma tek bir koli olarak iletildi. bu koliyi açtığımda üst tarafta işlemciye ve fanlara ait boş kutular yer alıyordu. ekran kartının kutusu ise hiç bir şekilde ortada yoktu. ekran kartının kurulum sürecinde kasaya monte edilmiş olabileceğini düşündüm ve kasanın cam kısmını açıp içini kontrol ettim ve sonuç değişmedi: ekran kartı orada da yoktu. hemen müşteri hizmetlerini vakit kaybetmeden aradım ve durumu açıkladım. konuştuğum kişi ürünün 2 parça halinde yollanmış olması gerektiğini söyledi ama kargo tutanağına baktığımda elime ulaşan kolinin 1 parçadan ibaret olduğu yazıyordu. gün boyunca tekrar ve tekrar defalarca farklı müşteri temsilcileriyle konuştum ve sonuç olarak ürünün kendileri tarafından bana kargolandığını, kargonun kamera görüntülerinin inceleneceğini ve oradan çıkacak sonuca göre tarafıma geri bildirimde bulunulacağını söylediler. şahsım ise ürünün elime hiç bir şekilde(boş kutusunun dahi) ulaşmadığını ve tarafıma ürünün yollanması gerektiğini, bu şartlar altında mağdur olduğumu ve mağduriyetimin uzun bir süre devam edebileceğini, mevcut sürecin incehesap.com yetkilileriyle mng kargo yetkilileri arasında çözülmesi gerektiğini belirttim ama bu isteğim gerçekleştirilmedi.

herkese 2 parça halinde yollanan kargo bugün(25 haziran 2020) tarihinde konuştuğum yetkili tarafından taşınma işlemleri gerçekleştirdikleri için(benimle ne alakası varsa) tarafıma tek parça halinde yollandığını ve kargo firması tarafından ürünün eksik şekilde teslim edildiği söylendi. üstelik dün mailleşmelerimizde attığım fotografları inceledikten sonra ürünlerin 2 ayrı parça şeklinde yollanmış olması gerektiğini ve diğer parçanın kargo da olması gerektiğini kabul ettiler. bunu kabul etmeseler diyeceğim ki tamam haklısınız kargo firması ürünü eksik teslim etti. kanıt: kanıt

dün kabul ettikleri şeyi bugün reddediyorlar. bunun adı dolandırıcılıktır arkadaşlar başka ne diyebilirim ki? üyesi olduğum bütün platformlarda bu firmanın yapmış olduğu dolandırıcığı duyurmaya ant içtim. bu entry’yi girdikten sonra tüketici hakları mahkemesine de başvurumu yapacağım. mahkeme de görüşürüz!

(not: incehesap.com'da siparişime tıkladığım zaman ürünlerin hala paketlendiği yazıyor. kanıt kargom nerede bağlantısına tıklayınca da yurtiçi kargonun sitesi açılıyor. milyarlarca lira harcayarak alışveriş yaptığımız sitenin sağladığı hizmet işte bu kadar, şaka gibi!) ,
  • 10/10 rezalettir.geçmiş olsun.
  • gün geçmiyor ki alışveriş sitelerinde bir rezalet yaşanmasın dediğim durum. 2 kez geçmiş olsun diliyorum hocam, birincisi ekran kartı konusunda yaşadığınız mağduriyet için. diğeri gaming gecesi indiriminden indirimli olarak 942 liraya aldığınız anakartın indirimsiz hali bile 800 lira civarında olduğu için.
  • 10/10 luk kusursuz bir rezalet içeren durumdur.
  • ürünün müşteriye eksiksiz ulaştırılmasında tek sorumlu ve muhatap ürün tedarikçisi firmadır. ürün ulaştırılmadıysa ulaştıracaksın kardeşim, yapamıyorsan siktir git lahmacun işine gir.
    incelahmacun.com bak ismin de uygun.

incehesap.com kara listeme eklenmiştir.
  • rezalet gibi rezalet. incehesap hesap vermeli.
  • alışveriş yapmayı düşünüyordum artık uzak duracağım site ve herkese de söyleyeceğim.
  • problem; devletin irsaliye sistemi.

irsaliye üzerinde açıkça kutunun içindeki ürünü yazmak zorundasınız.
    kutunun içindeki ürünü okuyaan kargo firması çalışanı da, bunun yeterince değerli bir şey olduğunu anlayınca hiç çekinmeden içini alıp çalıyor. ve kutuyu boş olarak teslim aldığınızda da, kutuyu sizin boşaltmadığınıza dair hiçbir kanıt kalmıyor ortada.

devlet bu irsaliye meselesinde qr işine geçmeli artık.
    denetim esnasında, yalnızca vergi memurunun okuycağı bir kod olsun ve irsaliyedeki ürünle, içerdeki ürün birbirini tutuyor mu o sistemden kontrol etsin.

herkesin sürekli olarak maalı çalınıyor. adamlar beğendiği mala el koyuyor. ve yasalarla da korunuyorlar.
  • rezil bir durum. umarım sonuç alınır.
  • işte böyle rezaletlerle gelin. 15/10 rezalet. umarım hakkın neyse geri alırsın
38 entry daha
hesabın var mı? giriş yap