• bu haberlerden sonra "x havaalanında şu kadar bekletildim" ya da " kötü muameleye denk geldim" tarzı olaylarla sıkça karşılaşacaksınız.

ülkenin itibarının 250 bin dolar olması demek parası olan boktan ortadoğu vatandaşının gelip rahatça vatandaşlık alarak, seninle aynı haklardan faydalanıp rahatça yurtdışında dolaşması demek. gerçi türk pasaportunun ayağa düşmesinden sonra bunun ayrıcalık olmadığını anlayacak ama yinede kendi zikko ülkesinden daha çok ayrıcalık görecektir.

schengen vizesi, abd vizesi, uk vizesi alamıyorum nasıl oldu anlamıyorum derseniz geçmişe bakmanız yeterli olacaktır, kıps.

edit: mesaj yoluyla boş yapanlar olmuş. "en boktan pasaport bizim" diyenler var. bende biliyorum dünyanın ilk 10 pasaportu arasında değiliz ancak 3. sınıf bir ortadoğulu insana göre gayette iyi bir konumdayız. yurtdışında da benzer uygulamalar var bla bla diyenler eminim onlar parayı ver gel vatandaş ol demiyorlardır. her zaman armutun çöpü bize kalır bunu unutmayalım.
  • ben vatandaşlığı vereyim, 250 bin doları bana versinler. madem türk vatandaşı olmanın bedeli bu, 250 bin'e de satılıyor olabilmeli.
  • tarih kitaplarında senelerce öve öve bitiremedikleri vatandaşlığımın bir emlak karşılığında promosyon olarak verilmesi bana kendimi ataçlı not tutacağı gibi hissettirdi.
  • 75 nine benimkini veririm. nereye ilan veriyoruz. letgo nun arap versiyonu var mı lan.
    ayrıca bende suudları sevmeme de suud pasaportu o kadar da geçersiz bir pasaport değil ki.
  • tek amaç ülkeyi araplaştırmak ve yandaşların bu olaydan parayı kaldırıp ülke çökünce çekip gitmesi çok yazık
  • "vatandaşlık bedeli,250 bin dolar ve promosyon olarak,konut veriliyor" olsa inanın bu kadar zoruma gitmez. ama bu durum bildiğin hakaret
    edit:imla
  • aga madem vatandaşlık 250 bin dolar ben satıyorum gelsin hazır 21 yıllık üniversitesi evi falan hazır, kasılmış char 250 bin dolar hem de.
  • vay amk. ondan sonra da neden avrupa vize vermiyor, yeşil pasaporta vize felan diye ağlıyorsunuz. şu vahhabi köpekleri bile alıyor pasaportu şuna bak. dur diyen olmaz tabi.
  • bizim millet 250.000$ verip vatandasliktan cikmaya calisiyor, kime satiliyor merak ettigim vatandaslik.
  • ağaoğlu'nun neden kurtarıldığını gözler önüne seren reklam silsilesi.
hesabın var mı? giriş yap