• bu atlar hobi olarak koşmuyor arkadaşlar. seve seve yaptıkları bir iş değil. zorla yarıştırılıyorlar. yedikleri dayağın bini bi para. ne bekliyordunuz ki? yarış kazanıp para getirirse değerli, getirmezse hiçbir değeri olmayan işçiler bunlar. millet boşuna mı kıçını yırtıyor yıllardır hayvanların yarıştırılması yasaklanmalı diye.
    tanım: yarış atlarının güzellikle koşturulabileceğini düşünen iyi niyetli insanları tanımamıza sebep olmuş durumdur.
  • göz önünde bunu yapabiliyorsa gerisini düşünemiyorum. bi de bu adamın filmini falan yaptılar.
  • at starting boxa girmiyor diye tüm gücünle atın kafasına yumruk mu atılır lan? keşke at diye sana binseler.

t: h. karataş'ın sırtından para kazandığı canlıya, istediği şeyi yapmayınca tüm gücüyle yumruk atması.

son edit: h. karataş açıklama yapmış. can havliyle vurdum minvalinde. kaynak

edit : @sahadaki adam 'ın aktardığına göre : at box a girince ayağı sıkışmış, o sebeple vurmuş.
  • soldaki kırmızı jokeyi halis karataş zannetmem videoyu tekrar tekrar izlemem ve bu nasıl ironidir demem. sağ tarafa bakılması gereken üzücü video
  • insanları beyaz ve siyah diye ayırırsanız bu tarz görüntülere daha çok şaşırırsınız. her insan ya beyaza yakın gridir, ya da siyaha yakın gridir, ama gridir.
  • bu hayvanlar üzerinden oynanan kumar kaldırılsa kendiliğinden çözülecek binlerce pis işten birini içeren video.

bir harekete bu kadar tepki gösterip de bu hareket gibi binlercesine sebep olan asıl işe, temel sebepe laf söylememek de tam cahil, ikiyüzlü işi.

kumarın belki bir anda kaldırılmasına da gerek yok. oynamayın hiçbiriniz, para dönmeyince azalarak biter.
  • oha be. jokeyler arasında şu hareketi asla yapmayacak 3 isim say deseler biri halis karataş olurdu. çok şaşırdım.

linki açmadan kamçıyla atı düzeltmek amacıyla vurdu, bilmeyenler de ortalığı ayağa kaldırıyor sanmıştım ama bildiğin kafasına güçlü bir yumruk atıyor lan. gazi koşusu falan demeden ceza alması lazım. eğer ceza almazsa "halis abi bile bunu yapıyor" deyip örnek alacak gençlerin önünü alamazsın.

edit: sırf gazi koşusunda at binebilmek için komiserler kuruluna savunmasını vermemiş. 7 gün bekletiyor. ülke gündemine giren bir olaya sanki her gün yaşanan rutin bir olaymış gibi prosedür işletmek ne kadar doğru? anında cezasını veremediler. tjk kadar ahbap çavuş ilişkisiyle yönetilen bir kurum daha göremezsiniz. halis karataş'ın daha önce hakemlere telefon edip koşu sonucu değiştirmişliği var. tjk o derece rezil bir kurumdur. gazi koşulacak, gündem değişecek, olay unutulacak ve 1-2 hafta cezayla kapanıp gidecek.
  • ailem üç jenerasyon atçılıkla uğraşıyor, altmışlarda babam ve amcam da eski jokeydi , onun için içeriden biri olarak şunu diyebilirim; tjkda asli üyelerin ortak bir diktatörlüğü olduğu için, komiserler kurulundan en fazla birkaç hafta yarış koşmama cezasıyla yırtacaktır ne yazık ki.

ayrıca çoğu yazar gibi, bu görüntü beni de şok etmiştir, çünkü camiada sırf çok iyi at bindiği için değil, kibar ve iyi bir insan olarak tanındığı için, nasıl böyle bir şey yapabildi, gerçekten çok üzücü bir durum. umarım jokeylik lisansı iptal edilir, diğer türlü özellikle genç aprantilere ve jokeylere emsal olur bu durum.
  • ikinci film (bkz: at'ın intikamı)
  • atların yarış boyu deliler gibi kamçılandığı bir ortamda bu mu garibinize gitti. atlara şiddet uygulanan ve üzerlerinden para kazanılan bir sektörde yıllardır bunları kahramanlaştırırken aklınız neredeydi?..

bu mu gücünüze gitti? salak herifler. bir de atın yanında olmuşlar bu olayda. olmayın arkadaş. o atların bunca yıldır çektiği eziyetin sorumlusu sizsiniz. şimdi o atın yanında olmayın, duyarlılık göstermeyin.

"bu yakışmadı" diyenlerin ehpsi o atılan yumruğun müsebbibidir. hiç timsah gözyaşı dökmeyin.

hepiniz halis karataşsınız.
hesabın var mı? giriş yap