142 entry daha
  • media markta güvenilemiyeceğini seneler önce pc aldığımda zaten fark etmiştim.kapısından bile geçmiyorum artık.2 günlük pcmin ekranı karardı ve servis desteği dışında hiç bir alternatif sunmadılar.media markt ın kendisi mahalle arasında iş yapan diğer esnaftan farklı bir insiyatif göstermeyerek kalitesini ortaya koymuştu zaten.
    bu yüzden batmaya mahkumlar.benim o zamanlar aldığım şubede şu anda decathlon açıldı.darısı diğer şubelerin başına.
  • oha suan gercekten saka degil yarin arkadasima samsung q70r tv almaya gidecektik. demekki neymis media markt tan da alamayacagiz. istanbul bilisimde sorunlu bakalim nerden alacaz.
  • (bkz: bir daha alırsam beni siksinler dedirten ürünler)
    10/10

firmanın gözümde doğubank tan farkı kalmadı.rezaletin daniskasıdır.
  • bu kadar uzun yazan bir insan haksız olamaz...
    okumadım ama olsun! allah belanı versin media market
  • cidden rezalet. elle tutulur mantıklı bi yanı yok olayın. media markt çalışanı olduğunu söyleyen arkadaşın, 'faturayı attı seri no doğru' dedikten sonra direkt entryi silmesi de daha ilginçti. bu faturadaki seri no ile ürünün seri nosunun uyuşması da yazarın mağduriyetini kanıtlar.
    rezalet puanım 10/10
  • "media markt çalışanlarının nasıl eğitildiği ortada. sonuna kadar inkar edeceksin ve suçlayacaksın düşüncesiyle eğitilmişler ve bunu çok başarılı bir şekilde uyguluyorlar "
    ciddi olamazsin astra a50 headset i tam 3 kere 2 hafta ara ile degistim fiyati da 320 euroydu her seferinde sifir paket verdiler ve bir gik bile etmediler sonunda da parama iade aldim ,o da benim kararimdi ,tabi bu olay almanya da yasandi.
  • kolay kolay rezalet başlıklarına yazmam ama rezalet gibi rezalettir. ülkenin yabancı markaları bile o kadar yozlaşmış ki, yazıklar olsun.
  • ben hp'de çalışırken benzeri durumlar başımıza sık sık gelirdi. müşteri web sitesinde garanti kontrolü yapıyor ve garanti bitimine bir kaç ay kaldığını görüyor. önce aldığı yere gidiyor ordan bize dönüyor. bu durumun açıklaması ise şu; üretici cihazı ürettiği ya da distribütöre sattığı tarihi garanti tarihi olarak veri tabanına giriyor. 3. parti satıcılarda cihazı satarken bunun bildirimini yapmadığı için(ki yapabilecekleri bir sistem yok) garanti daha önce başlamış görünüyor. bizi arayan müşterilere garanti satış tarihinden itibaren 2 yıldır diyip dilerse içi rahat etsin diye faturayı isteyip sistemde güncellemesini manuel olarak yapıyorduk. bütün olayı okumadım ama aklınızda bulunsun sevgili suserler. böyle garantisi bitti bitecek acaba bana teşhir ürünü mü sattılar gibi düşüncelere dalmadan önce bunu bir düşünün.
  • ortada faturalı sahte ürün var. satan teknoloji mağazası. rezalet olması için daha ne olmadı gerekir?

çok büyük bir rezalet ve bundan sonra media markt dan priz dahi almam.

yıllar önce teknosa da indirim günlerinde fiziksel olarak defolu bir bilgisayar satmıştı. eve gidip kutuyu açtığımda görüp ertesi gün geri götürmüştüm. pişkin bir çalışan sizin yapmadığınız nerden bilelim, kullanılmış bu geri alamayız diyip başından savmaya çalışmıştı. sonra biraz olay çıkarınca değiştirmişlerdi yenisiyle. hepsi birbirinin, aynısı, kime ne kitlerlerse.
  • anlatılanlar doğru ise iki ihtimal var:

1) başka biri tarafından alınan orijinal ürün yerine sahtesi konulmak suretiyle iade edildi. iadeyi kabul eden personelin gözünden kaçtı ve yeniden satışa sunuldu. akabinde ürün bu mağdur arkadaş tarafından alındı.

2) ürün herhangi bir şirket çalışanı tarafından sahtesiyle değiştirildi ve bu arkadaş o ürünü satın aldı.

tabi burada mm şu savunmada bulunabilir:
    ne malum bu ürünü satın alan kişinin orijinal ürünün yerine sahtesini koyup bize iade etmeye çalışmadığı.

nerden baksan sıkıntılı bir durum. fakat bu tarz bir olay ilk değildir. şayet aynı şubede birden fazla aynı tarz şikayet varsa ikinci ihtimal güçlenir. farklı şubelerde benzer şikayetler gelirse ilk ihtimal güçlenir. şayet hiç münferit bir olay ise mm’ ın yapacağı savunma güçlenir.
    umarım kimsenin başına gelmez. arkadaşın anlattıklarında samimi olduğunu düşünerek geçmiş olsun diyorum.
166 entry daha
hesabın var mı? giriş yap