şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık 1 saat önce samsun hayal kahvesi'nde gerçekleşmiş hazin olaydır. silahlı saldırı ve pompalı tüfeklerin konuştuğu idda edilen ve bilgi kirliliğinin had safhada olduğu olay.
  • kerimcan durmaz suratindan yaralanmis.

harac davasidir diye dusunuyorum. gostere gostere o kadar para harcadiktan sonra birileri cokecekti. takipteyiz.

edit: hafif yaralanmis, ölüm iddialari yalanmis. haydi hayirli traslar.
  • fenomen diye bir insan hakkında "gebermiştir" diye dua edenlerin korkuttuğu, tiksindirdiği ;

dilerim gerçek olmayan haberdir.
  • çıkacak çivinin bile kalmadığını gösteren mevzu. aynı fikirde olmadığımız herkes ölsün çünkü evet. yoksa kendi bokumuzda nasıl boğulacağız ki?

zöge*:resmen homofobiklere batmış bir insanın yaşama hakkı. hani yasal olarak korunan... ama yasa ne yahu yeniyor muydu? sry.
  • küfür etmekten nefret eden biri olarak;

homofobik orospu çocuklarının saldırısına uğramış "insan" dır.

insan ulan insan. senin ananı mı tecavüz etti, sana yanlış kelime mi kullandı bu adam?
    hani senin inandığın dine göre her koyun kendi bacağından asılıyordu?

inandığım tek bir gerçek var. lgbt'den zarar gelmez. yapmayın be abi, zaten türkiye'de olmaları onlar için azap.. bari siz yapmayın.
  • bu gece samsun canik'teki hayal kahvesi'nde gerçekleşen olay.
  • hümanizminize sokturtmayın da bu arkadaşın başına bir şey gelmesi, yanarak ölen kızlarımızdan daha önemli değildir.

derdim lgbt, gaylik falan da değil.
    sırf bundan dolayı saldırı olmuşsa yapanların adiliği ortadadır.

benim kızdığım bu tipin haber olması, bu saldırının gündemde yer işgal etmesi...

ulan, herhangi bir insanın yaralanması ya da saldırıya uğraması da bu arkadaşa yapılanlardan daha önemsiz değildir.

sırf tuhaf konuşma yapısı, bazı ünlülerle takılması ve biraz da cinsel tercihi (ben demiyorum, kendi kendine "abla" diyor) ile öne çıkan biri en nihayetinde bu.

geçenlerde de çıkmış, muhafazakarım falan demiş sanırım. ya da bir tanıdığı buna benzer bir şeyler söylemiş. nasıl gülsem bilemedim okurken. neye inandıklarını bile bilmiyorlar, neyse, o konuya hiç girmiyorum.

bu topraklar neşet ertaş yetiştiriyor, yaşar kurt yetiştiriyor, cem karaca yetiştiriyor...
    fazıl say sürüldü be memleketten, buna saldırısı olsa ne, olmasa ne?

hassasiyetini öptüğümün ülkesi.
  • kerimcan durmaz kim lan?
    no face no name no tumblr adamım.
  • lan bu saatte kerimcan durmazla ne yapıyormuş millet dedirten saldırıdır.

ben çoktan battaniye altına girdim ısınmaya çalışıyorum, millet bu soğukta kerimcan durmazla parti yapıyor. ne boktan hayatım var.

ciddi birşey yoktur umarım.
  • "benim kızdığım bu tipin haber olması, bu saldırının gündemde yer işgal etmesi" diyen insanların olduğu saldırı.

arkadaş, donald trump gibi bir adam şu an a.b.d. başkan'ı. ne gibi insanların gündemi işgal etmesi gerekiyor anlamış değilim. bütün gün ilber ortaylı hakkındaki haberleri takip edelim, fazıl say hakkındaki gelişmeleri mi öğrenelim anlamadım ki?

"bu topraklar neşet ertaş yetiştiriyor, yaşar kurt yetiştiriyor, cem karaca yetiştiriyor...
    fazıl say sürüldü be memleketten, buna saldırısı olsa ne, olmasa ne?" deniyor.

sanarsın bu insanlar, kerimcan durmaz ile aynı kefeye konuyor. herkes biliyor kim olduklarını zaten. haklarında edilen sohbetlerin ağırlığı belli, bir yerde adları gectiginde oluşan saygının, kerimcan durmaz'ın isminin ağırlığına kıyasla, hatta kıyas kabul edilemeyecek kadar ağır bastığı belli. kimse aynı bakış açısı ile konuşmuyor bu isimleri zaten. ne yapalım, her gün neşet ertaş'a yas mı tutalım, cem karaca müzikleri mi dinleyelim, hayat hikayesini mi okuyalım?

"sırf tuhaf konuşma yapısı, bazı ünlülerle takılması ve biraz da cinsel tercihi (ben demiyorum, kendi kendine "abla" diyor) ile öne çıkan biri en nihayetinde bu."

hayır işte arkadaşım, bu adam şu an türkiye'deki eğlence sektörü icerisinde yer alan en iyi isimlerden biri. bunu okullu bir müzisyen olarak söylüyorum. bu adamın yaptıklarını, yarattığı karakteri ve buna bağlantılı olan olguları kolay kolay kimse yaratıp da yaşatamaz. hepsini yapsa bile, kolay kolay üzerinden bu kadar para kazanamaz. 'kerimcan durmaz' bir karakterdir, fazlası değil. bir çok türkçe pop insanı gibi (sanatçı demiyorum dikkat ederseniz). önce bunu anlamak gerekiyor.

yeter yahu, uyum sağlayın veya görmezden gelin birader bu nedir? herkes belirli gündem ikonları üzerinden kendi vicdan muhasebelerini yapıyor, başarı ve başarısızlıklarını tartıyor. koca bir oyun bu ikonlar, kör müsünüz de görmüyorsunuz, üzerine bir de eleştiriyorsunuz?

her şeyi geçtim, koca koca adamlar, kerimcan durmaz'a paralar yağdırıyor mekanlarda eğlenmek icin. cünkü kerimcan durmaz oraya geldiginde, onları eğlendireceğinden eminler. adamların aradığı da bu tarz laubali bir eğlence, ne diyebilirsin ki? talep var, arz var.

(bkz: fikir savunmada arz talep deme eşiği)

ayrıca belirtmek gerekir ki: düşünceme göre, sistemi kerimcan durmaz üzerinden eleştiren adam, tam da sistemin içinden bir adamdır. önüne neyi eleştirmesi gerektiği de, neyi savunması gerektiği de konar, adam da konuşur işte.

üzücü bir saldırıdır. kim neden yapar anlamak güç.