şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yabancı kadınlar değil sarışınlar çöküyor.
 • hangi yaştan sonra çökeceğimiz tamamen genetik ve sağlıklı yaşamla alakalı bir durumdur.
  tek tecrübe ettiğim gen kendiminki olabildiği için kendi üzerimden örnek vereceğim.
  annemden beyaz saç genini almışım. daha 21 yaşında tepede beyazlarım çıkmaya başlamıştı. 26 yaşındayım ve boyamadığımda göze çarpabilen beyaz saçlarım var, az da sayılmaz.
  bunun yanında 25 yaşımda lisede öğretmenlik yaptığım zamanlar, kantinde dersine girmediğim sınıflar tarafından lise öğrencisi zannedilmiştim. dışarıda hala teyzelerin “kızım kaçıncı sınıftasın sen” sorularıyla karşılaşırım. tamamen genetik. saçımı boyarsam makyaj yapmazsam lise öğrencisi görüntüsündeyken makyaj yaptığımda biraz daha yaşıma yakın görünebiliyorum. kalan 4 senede de -çok sağlıksız bir yaşam sürmezsem şayet- birden çökeceğimi zannetmiyorum.

  ha ama şu da bir tecrübedir paylaşayım hemen, sigara yaşlanmayı hızlandırıyor biraz.

  spor yapmazsan, sigara alkolün dibine vurup sağlıksız beslenirsen genetik de kurtarmaz anlayacağınız. öyle yabancı türk bakmıyor bu işler.
 • “halbuki bizim kizlarimiz oyle mi? yillandikca guzellesiyorlar” di mi kizlar?

  bunlar hep yalanciyi sikmedikleri icin iste.
 • amerika'da yaşayan biri olarak haklılık verdiğim durumdur. hatta bırak 30'u, 27 yaşındaki kızlar benden yaşlı görünüyor (yaşım 30) sebepleri ise şu;

  kadınlara alkol, gece hayatı yaramıyor arkadaş. aslında kimseye yaramıyor ama kadınlara hiç yaramıyor. her hafta sonu girls night, hafta içleri 420 smoking vs derken 30'a varmadan teyze gibi oluyorlar. sadece yabancılar değil, türk kızları da böyle artık. 21 yaşındaki kız teyze gibi olmuş.
 • bence bu anlayışın sebebi, yabancı kadınlar bilirsiniz uzun boylu olurlar genelde ve de olduklarından büyük gösterirler. 15 yaşındaki bi kızı 25 sanabilirsiniz en nihayetinde. işte bu çökme sanılan şey de bu bence. 30 yaşındaki yabancı 40 gibi durur. bizimkiler de çökmüş der.

  yoksa spor onlarda, sağlıklı beslenme onlarda. onlar 30dan sonra çöküyor da, hayatı boyunca spor yapmamış, ömrü poğaça, mantı, kısır döngüsüyle geçmiş kızlarımız 30da çökmüyor öyle mi ?

  tamam canım.