şükela:  tümü | bugün
 • çok fazla paralar kazandığı zannedilen doktorlarımızın güncel maaş durumu. devlet kurumlarında en az 25-30 yıl çalışmış olan en kıdemli (1/4 dereceli) uzman doktorların maaşı bile 8.675 tl.
  https://i.hizliresim.com/nafoxg.jpg
  https://www.milliyet.com.tr/…si-zam-tablosu-6252488

  (bkz: doktorların en az 10 bin tl alması gerekliliği)
  (bkz: tüm doktorların en az 10 bin tl kazandığını sanmak)
  bütün çocukluğunu ve gençliğini ders çalışmakla geçirdikten sonra günde 100-150 hasta muayene edip veya çok zor ameliyatları başarıyla yapıp ayda sadece 7-8 bin tl kazanan doktorlar da var. doktorlarımızın daha huzurlu ve motivasyonlu olabilmesi için kıdem fark etmeksizin en düşük doktor maaşının en az 10 bin tl olması gerekiyor.
 • maaşı az bulan doktorların özel hastanelere geçerek 5-10 katını kazanması mümkündür.

  hem millete azar çekeyim hem de aylık 20 bin kazanayım yok.

  edit: anama, şahsıma küfür eden sözde doktor özde cahil, pislik ve haysiyetsiz tipler özelden mesaj atmış. ant içiyorum hepsi ile uğraşacağım. mahkemede en kötü yüz yüze geleceğiz o zaman da yüzüme desinler bunları. haydi bakalım.

  edit 2: gerçekten işinin ehli cerrahlar özelde tonlarca para kazanıyor. adam o kadar değerli ki kapısında yatıyor millet. ama adam buna rağmen kimseye köpek çekmiyor. bana cemkirenler özelde hiçbir işe yaramayan branşa sahip veya yeteneksiz, yatarak 20 bin maaş almak isteyen "memur"lardır. ama bu küfür edenlerle uğraşacağım. o kadar. öyle özelden tanımadan etmeden anama, şahsıma küfür etmek he ?
 • doktor maaşını dillerine dolayan doktor düşmanlarının yüzüne çarpılması gereken bilgilerdir. üstteki özele geç bilmem kaç katını kazan diyen vatandaş cehaletini başka bir yere kusabilir. öyle bir dünya yok. artık özellerde de o tahmin ettiğiniz paralar verilmiyor. hele de şu ekonomi krizde. ayrıca siz hafta sonu bi tarafınızı yayarken özeldeki doktor çalışıyor.
 • kesinlikle katılmamla birlikte 2 noktaya da dikkat çekmek istiyorum;

  1- döner sermaye ile bu ücret artar
  2- neden sadece doktora yoğunlaşılıyor? öğretmenin maaşı iyi mi mesela?

  selamlar
 • nöbet hariç çıplak maaştır.

  pratisyen hekimin 10k aldığı bir yerde 30 yıllık doktor 8675 tl alacakmış. tamam inandık :)

  not: doktorların en çok kazanan meslek gruplarından biri olmasından memnuniyet duyan ve hatta daha fazla kazanmalarını isteyen son 5 senedir hastaneye yolu düşmemiş bir birey.
 • ilkokul mezunu tanıdığım bazı insanlar daha fazla kazanıyor dediğim durumdur.
 • döner sermayeden bahsetmeyi unuttunuz sanırım. covid 19 sürecinde en çok diğer sağlık çalışanları(hemşire, hasta bakıcı, laborant vs) birebir hastayla çalıştı ama gene en çok ağlayan siz oldunuz. sağlık sektöründeki adaletsiz dağılım için hiç konuştuğunuzu görmedik.
 • çoğu hastanede doner sermaya sıfır total uzman maaşı budur , ki su anda corona sebebiyle her yerde sifir. su an ki doktorlari emekli maasinin ilerde diger memurlardan daha dusuk olacağını da ben söyleyeyim, doner sermaye ek ödeme diye bilmeden öten tipler bunada inanmasın. cerrahide istifa edip , en rahat branşa girmeye calisan bir hekim , 10 bin liraya siz olun cerrah ben vazgectim
 • diner sermaye birçok hastanede alınmamaktadır. bulunduğum ilçede dahiliye uzmanı total 9000 almaktadır.
 • döner sermaye bu hesapta yok diyen arkadaşlara ufak bir ek bilgi vereyim.artık çoğu hastanelerde döner sıfırlandı.kardiyoloji uzmanının(hacettepe mezunu) geçen ay aldığı döner 90 tl idi.hem de 3 ayrı ilçede pin pon topu gibi görevlendirme ile gece gündüz çalışırken.ele geçen toplam para 8000 tl ki,bunca yılın emeği ve halen gece gündüz demeden çalışma var ortada.gerçekten bir nalbur dükkanı açsa bir insan kat ve kat fazlasını kazanır.
  doktor düşmanları bilsin ki,yurtdışı kovalıyor doktorlar artık.siz de sandığınız kadar iyi bir hasta popülasyonu değilsiniz.türkiyeye yabancı doktor gelecek haberleriyle sevinç çığlıkları atanlar sanıyordu ki,amerikalı,ingiliz doktorlar gelecek,suriyeli ve afganlar geldi beklendiği üzere.siz yurtdışındaki arkadaşlarınıza bir sorun bakalım sağlık hizmetine ulaşım nasılmış.bir düz grafi kaç dolarmış.bakkaldan ister gibi kendine tahlil,ilaç,mr,usg talep edebiliyormuymuşsun?
  tüm hümanist insanlara saygı ve sevgilerimle...