113 entry daha
  • gezi parkı direnişi sadece bi park kurtarma direnişi değil... devletin ve organlarının halka rağmen yapma dürtüsünü ne kadar fütursuz ve acımasızca kullanabileceğinin göstergesi...

bu halkın ne kadar apolitikleştirilmiş olursa olsun ortak bi müşterekte, zerre şiddette meyletmeden biraraya gelebileceğinin göstergesi... sindirilmediğinin, içinde hala yanan bi ateş olduğunun kanıtı...

zaten bu duruş baştakileri ve onların paralı köpeklerini delirten... o kadar gaz, yakılan çadırlar, dövülen insanlar boşuna değil... kontrolsüzler, korkuyorlar, senelerdir yarattıklarını düşündükleri korku imparatorluğunun bi tane ağacın yerinden sökülmesi sebebiyle bile yıkılabileceğinin farkına vardılar...

orada olan, nöbet tutan, bu ateşi ufacık bi parktan alevlendirip ülkeye ve hatta dışına yayan tüm insanlar benim kardeşimdir...

ve 31 senelik hayatımda ilk kez bana fiilen olmasa da kafada bi devrim yapılabileceğini gösterdikleri için hepsine minnettarım... bu ülkede umuda dair kocaman bi gülümsemeyi yüzüme kondurdukları için... kendilerine müdahale edildiğinde kardeşime edilmiş gibi beni telaşlandırdıkları için... korkuyu kendi yüreklerinden kovup, erk sahibi padişah bozuntularına gönderdikleri için..

eyvallah...
829 entry daha
hesabın var mı? giriş yap