• sene 2003, en sevdigim universitenin guzel sanatlar fakultesini birincilik ve 100% bursla kazanmisim. saat 17'de akmar'in ust kapisinda kiz arkadasimla (adi yagmur, bana gore dunyanin en guzel kizi) bulusucam evden 16:45'de ciksam yeter (uskudar cicekci-kadikoy arasi dolmusla 5 dakika).

15:00de o donem yakin arkadaslarimdan biri yeni aldigi arabasiyla evin onune gelip 'ben de kadikoy'e gidicem gel beraber gidelim' dedi, hazirlandim ciktik. uskudar-kadikoy yolunda 135km yapan arkadasim selimiye ordu evi'nin onundeki kirmizi isikta duramayip askeri zirhli kamyona carpti.

15 sene gecmis uzerinden, 770 dikis, 50'den fazla kirik kemik, 20'den fazla platin, komada gecen aylar, hastanede gecen yillar, oturma pozisyonuna bile gecemedim icin yatar pozisyonda altima sictigim geceler. cenem o kadar kotu kirilmisti ki, agzima tekrar dis yapilmasi ve ilk defa tekrar yemek yemem 4. yilda olmustu.

sadece ilk videoyu izledim, eminim izleyip bu aksam arabasi ile cikip buna benzer davranislar sergilecek arkadaslar vardir. biliyorum bana birsey olmaz diyorsunuz ama yapmayin, hayatinizda ne olumsuzluk olursa olsun yapmayin -ki bi bmw'niz varsa o kadar kotu bi hayatiniz yoktur diye dusunuyorum-

yapmayin
  • bu nedir yahu tövbe bismillah. ikinci video gerçekten çok kötü. araba parçası kadının başını yarıp dışarı çıkmış.kafa dağılmış gözler ortaya çıkmış.evlerden ırak araba kazası
  • +18 videoda görülen şeye benzer bir şeyi 2012 yılında çorlu'ya giderken silivri dolaylarında bir yerde görmüştüm.

otobanı sınırlayan çelik bariyer doblo tipi bir arabanın sol ön far bölgesinden girmiş, şoförün karnından geçmiş ve aracı havaya kaldırmıştı. adana kebap şişi gibi düşünün.

o manzara her aklıma gelişinde kanım çekilir.
    insan gibi sürün şu arabalarınızı ulan.
  • videoyu izlemek istiyorum kaldırmışlar mı . sadece karanlık kaza videosu izleyebildim.
  • feci kaza tanımına uyuyor. +18 diye uyaran başlık sahibine ve bu uyarıyı yapanlara teşekkürler. çok geniş bir kitle tarafından okunan bir sözlükte ağzımızdan çıkanı kulağımız duyar gibi, klavyemizden çıkanı gözümüz görmeli. küfürden bahsetmiyorum. hiç küfür kullanmayıp da ahlaki değerler konusunda topluma yanlış mesajlar verenler, küfürle kıyaslanamayacak kadar ahlaksızca davranışları empoze etmiş oluyorlar. ahlaksızca entry'lere küfürsüzlükle cila çekenler ancak ahmakları kandırır. hem kimlerin başka yerlerde nasıl küfür kullandığını görmüşlüğüm vardır. ağzından, "sıçmak" lafını eksik etmeyen biri burada "dışkı" yazmış. şeklini sikeyim.

bu feci kazada başkasına zarar gelip gelmediğine dair bilgi göremedim ama böyleyse sevindirici. başkalarının hayatını hiçe sayan kazazedeye acımamak lazım ama ailesi için üzülmemek elde değil. ticarette risk alınır ama özel hayatta risk alan, akıl sağlığı yerinde olmayan bir ahmaktır. aklı olan biri risk alıyorsa, bu da net sapıklıktır. sapıklık aklı bastırır. netice muhakkak ahmaklık yahut sapıklığa çıkıyor.
  • +18 videosu bu dünyada herkesin gerçekten sayılı nefesi olduğu gerçeğini ortaya koymaktadır.

ateistler bunu da açıklasın
  • videoyu özelden yeşillendirebilirmisiniz rica etsem ..!
  • zamanında ogrish videolarıyla sıkça haşır neşir olmuş şahsıma çok bir etki vermemiş kaza ve her neyin sonucu oluşmuşsa +18 videodur.

ben de heyecanla bekledim acaba ne göreceğim de midem kalkacak diye.
  • (bkz: sözlükçülerin karayolundaki hız rekorları)

yaptıkları hızla övünen andavalların izlemesi gereken kazadır. böyle insanların diğer masum insanlara çarparak onların hayatlarını da karartmaktansa böyle duvara, bariyerlere falan çarparak ölmelerini temenni ediyorum.
  • dün sabah kuzey avrupa otoyolunda 140 ile giderken yanımdan geçen aracı hatırlatan kazadır.

orta şeritte ilerlerken sol aynamdan far görmemle aracın uzaklaşması bir oldu. ben arkadan (bkz: peugeot rcz) sandım aracı ama muhtemelen daha lüks segment bir araçtı.

adam benim neredeyse üç katım süratli gidiyordu. rcz 300 yapamayacağına göre muhtemelen (bkz: panamera) idi.

bu tarz adrenalin tutkunları sadece kendi hayatlarını riske atmıyor, o an orada bulunan herkesin canını riske atıyorlar.

videoda ki şahıs o süratle bariyer yerine başka bir araca arkadan bindirmiş olsa başka insanları da öldürecekti.

neyse ki alakasız insanların başına bir iş gelmemiş bu kez.

o süratle video çekmek demek ölüme gitmek demek.

aracın yüksek süratlerde ki ivmelenmesi, momentumu, yolun durumu, şöförün dikkat seviyesi gibi parametreler kaza yapıp yapmayacağınızda çok önemli.

bir vasıta ile 200 ve üstü süratlerde ki dikkatiniz beyin cerrahının ameliyatta ki dikkati ile eşdeğer olmalı.

iki elle direksiyonu kavramak zorundasınız ki aracın kontrolünü kaybetmeyin.

gerçi çakıl taşı bile sizi yoldan atmaya yeter.
    şöför o süratte ilerlerken video çekmiş.

kaza yapmasaydı muhtemelen arkadaşlarına gösterecekti marifetmiş gibi.
    fakat şimdi arkadaşlarına gösterilecek başka bir şey var.
    bu şahsın son hali!

herkes yazmış. tekrar etmeye gerek duymuyorum. merak eden seyretsin. belki potansiyel trafik canavarları ibret alırlar.
    hele ki bu adamın kurtulacağını düşünürsek şu saatten sonra mama ile bile beslenemez.

siz siz olun trafik kurallarına uyun. o kuralların hepsi insanların canı üzerinden edinilen tecrübeler sonucunda koyulmuştur.

sürat yapmayın.
    kemer kullanın.
    işaret ve levhalara riayet edin.
    diğer araçlara saygılı olun.
    aracınızın bakımlarını aksatmayın. özellikle lastiklerin.
hesabın var mı? giriş yap