şükela:  tümü | bugün
 • hesabı bu: https://twitter.com/dilek_thtl

  7 mart'ta yazdığı bu:
  "burun tıkanıklığı-aşırı geniz akıntısı-baş ağrısı-halsizlik-gün sonu başlayıp gece uyutmayan kriz halinde gelen öksürük nöbetleri.. gud mornik öyleyse"
  https://twitter.com/…htl/status/1236128132366774272

  9 mart'ta yazdığı bu:
  "bi düş artık ateş bi bırak yakamı yeter! dakka da bir sirkeli aspirinli su kürü ılık duş buz gibi hava da balkona çıkmaktan bayılazaaam!"
  https://twitter.com/…htl/status/1236762259285827585

  bu da ölüm haberi: https://www.gercekgundem.com/…ten-hayatini-kaybetti

  başlık, 7 mart'ta hastalığın türkiye'de olduğuna ve olayın ciddiyetine dair açılmıştır.

  ön edit: kız-kadın ayrımına takılacaksanız başka kapıya.
  edit 2: uyarıma rağmen özelden saygısızlık yaptığımı yazan biri oldu. duyarınızı ayrı, lincinizi ayrı, cinsiyetçi yaklaşımlarınızı ayrı sikeyim, moderatörlerden ricam "kızın" kelimesini "kadının" olarak değiştirmeleridir. fakat dilek, hala benim için gencecik bir kızdır.
  edit 3: konuyla ilgili bilimsel bir açıklama: (bkz: #104132134)
 • bakan bey ölenleri “ileri yaşlı veya kronik hastalıklı” olarak kategorize ettiği için yaşını ancak bu haber sayesinde öğrendiğimiz kadının twitter hesabıdır.

  ayrıca, mart başında hasta olmasına rağmen test edilmemesi ve çalışmaya devam ettirilmesi sağlık bakanlığı ve acıbadem hastanesi için büyük bir ayıptır, yazıktır.

  edit: bana “kadın koah hastasıymış, kronik hastalığı varmış” gibi mesajlar atmayı bırakın. hastaymış, biliyorum. yukarıda sitem edilen şeyin ne olduğunu anlamaya çalışın.
 • vay be üzüldüm.
 • genç yaş. üzücü.

  dün bakanın açıkladığı koah hastası sanırım.

  kişisel görüşüm: fmf, ankilozan spondilit yazılmış özgeçmişine.
  kısacası otoimmun bir hastalığı vardı büyük ihtimalle. bu hastalıklar nedeniyle immun sistemi baskılayan ilaçlar kullanmış olabilir. tanı da geç konulunca gerekli tedavi erken başlanamamış ve kötü sonuç gerçekleşmiş.
 • başka bir hastalığı var mı diye merak ettiğim kadının hesabı.

  edit: dün açıklanan koah hastasıymış.
  https://twitter.com/…tatus/1242791817210462208?s=19
 • sağlık bakanlığının, artık 'yaşlılar ve kronik rahatsızlığı olanlar' edebiyatını bırakarak, tüm hasta verilerini, hastaların kişi ve özel hayat haklarını ihlal etmeden, tüm kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşması gerekiyor.
 • konudan bağımsız fakat hesabı incelerken çok kötü hissettirmiştir.

  ölen bir insanın sosyal medya hesabını incelemek korkunç bir olay. nasıl da sevgi dolu, hayvanlara düşkün bir insanmış. huzur içinde uyusun.
 • ortalama 10 gün kuluçka süresi olsa, en iyi ihtimalle şubat sonu ulkemize giriş yapmis şu meret.
 • sayesinde türkiye'ye koronavirüsün söylendiği gibi 11 mart'ta değil, 7 mart'ta hatta virüsün kuluçka süresi de dahil edilirse sadece bu vakaya bakıldığında şubat'ın sonlarında geldiğini kanıtlayan hesaptır.
  yanıbaşımızda virüsten kırılan iran'dan her gün yüzlerce kaçak göçmenin geldiği, yine iran'da virüs patlak verdikten sonra günlerce iran'la olan sınırının açık kaldığı, virüs avrupa ülkelerinde yayılma evresindeyken aynı şekilde avrupa'dan ve diğer ülkelerden en büyük şehrine yüzbinlerce turistin geldiği ülkenin günlerce koronavirüs vakası açıklamamasına verilen tepkilere karşı 'felaket tellaları', 'süreç iyi yönetiliyor', diyenlerin gözüne sokulması gereken hesaptır.
 • (bkz: beşir fuad)