• benim de kendilerine eşlik edeceğim yazarlardır.

edit: 362. kısa dönem olarak gitmişim...
  • vay canına be 356. dönem dedenizden selamlar. daha dün gittim geldim sanki. yandınız sevgili torunlar.
  • facebook grubu: https://www.facebook.com/groups/1569189586717285/
    donanım haber topiği : https://forum.donanimhaber.com/m_118504069/tm.htm

edit: grup ve forum adresleri eklendi.
  • imkanı olanın gitmemesi gereken asker adaylarıdır. imkan derken tecil hakkın varsa bozma yoksa kaç demiyoruz.

bu entry tamamen üniversite mezunu arkadaşlara yazılmıştır.

eğer düzgün bir işin (iyi maaş aldığın) varsa kesinlikle tecil de tecil bir sürü özel üniversite tezli tezsiz master olanağı varken o işi bırakıp gitmeye değmez. zaten bir süre sonra bedelli çıkar arkadaşlarımın bana yaptığı gibi teskereni alır fotoğrafını atarsın askerdeki arkadaşına.telefon yasak gerçi...

ha yok boştayım ne yapayım illa yapacağım aradan çıksın diyorsan kesinlikle asteğmen olmak istediğini belirt 6 ayda bitsin hemen er er yapayım deme değmez o altı ayda dangalak komutanlar yüzünden ezildiğine. 12 ay paranı alır komutan komutan yaparsın.

hiç bir şey yaver gitmedi er oldun dua et kısa dönemlerin çok olduğu bir birliğe düş yoksa 40 kişilik takımda onca rdmnin içinde kışla komutanı tuğgeneralin bile olum senin ne işin var burada diyeceği tek kısa dönem olarak tecili bozdurduğun güne küfredeceğin nereden baksan 138-145 günün olur. acemiliği düştüm bak...
  • öncelikle: (bkz: bitmez)

yeni tabirler öğrenecek yazarlardır. kolay gelsin.

(bkz: şafak atmıyor)
    (bkz: şafak demiş comolokko)
    (bkz: şafak demiş cart curt)
    (bkz: şafak karanlık)
    (bkz: şafak sıkıştırıyor)
    (bkz: şafak doğan güneş)
  • gidin arkadaşlar. ilkten biraz soğuk ama girince alışıyorsunuz. ben bile yaptım yani.

unutmayın sağ kol - sol ayak sonra sol kol - sağ ayak .

vallahi yapamayanlar olacak unutmayın.
  • aralarında bulunduğum yazarlardır.

vatan borcu diye yükünü sırtlandığımız görevden kaçmamak suretiyle yapıp gelmek üzere bekliyoruz. iyi veya kötü askerlik bitecek.

adettendir (bkz: tamam ben giderim)
  • birader de gideyim mi gitmeyeyim mi diye düşünüyordu meğer listeye yazmışlar bile. askerlik düştü düşecek diye diye biter o askerlik.
  • bu askerlik belirsizliğinin psikolojisi çok kötü gerçekten çok kötü.
  • yukarıda bir arkadaş hislerime tercüman olmuş. şimdi haziran 17'de tecilim bitiyor. yüksek lisansımı taşra üniversitelerinde yapmak istemediğimden, başvurmak istediğim üniversiteler için bir süre daha çalışmak durumunda olduğumdan, bu süreyi en iyi bu şekilde değerlendiririm diye düşünüyorum.

zaten bedelli çıksa istedikleri parayı veremem. kredi çeksem, yıllarca onu ödemekle uğraşacağım. askerlik yapan yazarların kikirdediğini duyar gibiyim. n'abam böyle avutuyorum kendimi. ortalık da epeyi karışık, pkk - ışid - fetö derken, resmen cadı kazanına dönmüş , at izi it izine karışmış. sonumuz hayrola.

ekleme: bilen arkadaşlar yeşillendirsin. şimdi bozdursam kasımda mı gidiyorum?
hesabın var mı? giriş yap