• başakşehir'in eleme ihtimalinin en yüksek olduğu takım şüphesiz ki cska. rus ligini yakından takip ediyorum. cska, yeni stadyum nedeniyle ekonomik olarak zor bir dönem yaşıyor ve geçen sezonki kadrolarına kayda değer bir takviye yapmadılar. defans hatları çok yaşlandığı için oraya genç isimler monte etmeye çalışıyorlar ama şu ana kadar çok fazla bireysel hata yaptılar. aek'yı elemeleri yanıltmasın; yunanlar çok korkak oynadı ve kaleye gitmekten çekindi resmen. "başakşehir favori" diyemem ama cska tam anlamıyla "lokum gibi kura" olur, çekilebilecek en iyisi.

onların ardından sanırım sporting gelir. cska'dan bir gömlek üstün olsa da sevilla, liverpool ve napoli'ye kıyasla daha tercih edilebilir bir takım. cska eşleşmesi 50-50, sporting eşleşmesi 30-70 ihtimallidir bana göre başakşehir için. sevilla, napoli ve liverpool'u birbirinden ayırmıyorum, bu eşleşmelerde 15-85 derim. hepsi çok çok güçlü, tecrübeli ve şampiyonlar ligi futboluna aç takımlar. bilhassa liverpool.

asıl eğlence şampiyonlar rotasında çıkacak bence. kopenhag, son yılların en sıkıntılı dönemini yaşıyor. celtic'i rodgers denen kösele surat varken hiçbir zaman ciddiye alamayacağım. ahı gitmiş vahı kalmış rosenborg'u bile zor elediler. apoel ve olympiakos dominant oldukları dönemden uzaklar. hatırlarsanız geçen sezon oly grup aşamasına kalamamış, israil takımı hapoel beer sheva'ya elenmişti. sonra avrupa ligi'nde beşiktaş tokatladı zaten. maribor sanırım sahte suriye pasaportu almış. ne işiniz var oğlum sizin seri başı takımlar arasında, çıkın oradan. öte yandan seri başı olmayan takımlar cidden sağlam. rijeka, hırvat şampiyonu. salzburg'u eledi. hapoel beer sheva, geçen sezon olympiakos'u elemişti; bu sefer ludogorets'i sopaladılar. slavia prag, çinli yatırımcılarıyla güzel hamleler yaptı ve çek ligini şampiyon bitirdi. bate borisov'u elediler. astana son yıllarda istikrarlı bir şekilde bu seviyelerde oynamayı başardı, onlar da legia'yı geçerek geldiler buraya. karabağ, kağıt üstünde heyecan verici bir takım olsa da sheriff karşısında pek iyi değildi bana kalırsa. onlardan çok ümitli değilim.

şampiyonlar rotası bence son yıllarda gördüğümüz en ilginç play-off turuna sahne olabilir. çünkü gerçekten, seri başı olmayan takımlar bence seri başı olanlardan daha iyi durumda şu an. seri başı olmayan takımların tümü grupları görürse şaşırmayın. öyle olmasa bile bu takımlar avrupa ligi gruplarına düşecek. yeni yüzler görmeyi seven bir futbolsever olarak bu durumdan çok memnunum şahsen.

lig rotasını konuşmaya zaten gerek yok. cska ile eşleşirse belki nice, hoffenheim, başakşehir veya young boys tur atlayabilir. sevilla, napoli, liverpool ve sporting'in rakiplerini yumruklarıyla öldüreceğini düşünüyorum. hani cska-nice eşleşmesi olursa fransızlar çıkabilir, yoksa imkânı yok. seri başı olmayan takımların hepsi cska gelsin diye dua edecek zaten.
  • başakşehir'i çekenler düşünsün. kimse eşleşmek istemeyecektir. yeni takviyeler ile oturmuş; lige ve şampiyonaya hazır güçlü kadro, kaliteli bir teknik adam, sırtı sağlam takım. bi taraftarları yok.

ayrıca güzel bir kura çekiceğini düşünüyorum ve kim gelirse eler bu adamlar.*

büdüt: maalesef güzel kura çekemediler, elenirkerse beşiktaşımız'a 9 milyon euro daha gelicek.
  • liverpool gelsin, maça gidip izleriz klas takım.
  • başakşehir'e kura çekiminde sevilla, napoli ve liverpool çıkması halinde eleneceği, sporting ile şansların eşit olduğu, cska moskova'yı ise eleyeceğini düşünüyorum.

bu tip büyük organizasyonlarda kura çekiminin sadece bir kura çekimi olmadığını düşünürsek başakşehir'e üç iyi takımdan biriyle özellikle de liverpool'la eşleşeceğini tahmin ediyorum.
  • uefanın sitesinden canlı yayınlanacak ve türkiye saati ile 13:00'da başlayacak kura çekimi.
  • bir önceki turda en az puana sahip brugge'u çeken başakşehir bu sefer sevilla yada napoli çekecektir.

kura algoritması bunu gerektirir.
  • brugge maçlarında hiç beklemediğim kadar iyi bir başakşehir izlettiler. bu sezon beşiktaşı şampiyonluk yarışında en fazla zorlayacak takım olacaklarını gösterdiler. seri başı olmayan takımlar içinde nice ile birlikte seri başı takımların çekmek istemeyecekleri ikinci takım görüntüsündeler. liverpool ve napoliye karşı şans vermesem de sevillaya karşı sevillanın hoca değişiminden kaynaklı bocalaması halinde küçük bir eleme şansları olabilir. sporting çıkarsa şanslar eşit ve cska'yı kesin eler diyorum.
  • ilk 5 eşleşme
    karabağ - kobenhag
    apoel - slavia prag
    olympiakos - rijeka
    celtic - astana
    hapoel beer sheva- maribor

league route:
    basaksehir-sevilla
    young boys-cska moskova
    napoli-nice
    hoffenheim-liverpool
    sporting- steau bukres
  • başakşehir sevilla'yı çekti. ilk maç istanbul'da.
  • nerde o sevilla diyen arkadaş
hesabın var mı? giriş yap