şükela:  tümü | bugün
  • buradan

yeni chp'nin aslında %50'ye hitap etmediğini görebiliriz.

yeni chp'nin atatürk'ün partisi olmadığını görebiliriz.

bu ve buna benzer olaylar sayesinde sayın (bkz: meral akşener) 'in parti kurmasını iple çekiyorum. %50 'yi gerçekten temsil edecek güç kendilerinde ve ekibinde var.
  • kemal kılıçdaroğlu fethullah'tan emir aldı iması apaçık görülmekte.

--- spoiler ---

ve, bu vesileyle bir kez daha soruyorum… partide kimsenin haberi yokken, adı bile geçmiyorken, bu ekmeleddin efendi kimin talimatıyla zart diye cumhurbaşkanı adayı yapıldı?
    seçime beş gün kala pensilvanya'da vaaz veren feto, açık açık “her tavrımızda iman-ı ekmel, islam-ı ekmel, ihsan-ı ekmel, ihlas-ı ekmel, rıza-yı ekmel, yakin-i ekmel demeliyiz, düşsek, sürçsek bile, kalktığımızda el-ihsan demeliyiz” derken… atatürk için canını bile vermeye hazır olan gerçek chp'liler, mustafa kemal'in askerleri, kimin kumpasıyla ekmeleddin ihsanoğlu'na mecbur bırakıldı?
    --- spoiler ---
  • en meşhur muhalefet gazetesi sözcü'nün adblock engelleyici kullanarak ulaşılabilirlik oranını deli gibi düşürdüğü şu ortamda, yılmaz özdil'de her gün aynı tarz gidiyor ve çok sıkıcı oldu artık.

istediğin kadar yaz, istediğin kadar konuş, ''anlattıkların karşındakinin anladıkları kadardır'' anlamıyor kimse seni veya okumuyor kimse seni. 80 milyona yakın nüfusun 1 milyonuna bile hitap etmiyorsun kısaca.

önce ses getirici konuşmalar yapın, canlı yayınlara çıkın, tv'lere çıkmaya çalışın, böyle gazete köşeleriyle kimseye ulaşamazsınız.
  • sonra kılıçtaroğlu akp'li deyince kızıyorlar.
  • adamın yazıları için gün gün başlık açılıyor. insan gerçekten hayret ediyor.

tanım: okumayacağım birinin yazısı.
  • adamın yazılarının birçoğu ayrı başlığı hak ediyor bence.
  • sn. genel başkanımız kemal kılıçdaroğlu'na yönelik mesnetsiz iftiralar içeren saçma sapan bir yazı.
  • adblock mağdurlarına özel hizmet. okunması gereken bir yazıyı adblock engeliyle sınırlayıp, kopyalanmasının da önüne geçerek biraz kendi ayağına sıkıyor sözcü. bunu buraya aktarmak doğru değil biliyorum. o yüzden en azından linklere tıklarsanız faydası olur sözcü'ye.

--- haberin içeriği ---

09.05.2017 tarihinde yılmaz özdil imzasıyla yayımlanan ‘'tescilli atatürk düşmanı'' başlıklı köşe yazısında yer alan hususlara ilişkin olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirmesini sağlamak üzere, aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. bahse konu köşe yazısında, mhp istanbul milletvekili prof. dr. ekmeleddin mehmet ihsanoğlu'nun şahsı hakkında birtakım temelsiz iddialara dayanılarak yapılan yorum gerçeği yansıtmadığı gibi halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmektedir.

1- köşe yazısında, derginin genel yayın yönetmeni ve 17 kişilik danışma kurulu üyeleri arasında sadece sayın ihsanoğlu atatürk düşmanı olarak gösterilmiş, bu derginin sayın ihsanoğlu'nun gözetim ve denetiminde hazırlandığı ifade edilmiştir. ‘'karşıdevrimci mustafa armağan, dergisini yayına hazırlarken kime danışıyordu yani ? ekmek için ekmeleddin'e!'' ifadesiyle, sayın ihsanoğlu, derin tarih dergisinin atatürk'e hakaret içeren mayıs 2017 sayısının danışmanı olarak gösterilmiştir.

2- sayın ihsanoğlu, bu derginin danışma kuruluna, dergi yönetimi tarafından islam işbirliği teşkilatı genel sekreterliği görevini yürüttüğü haziran 2012 tarihinde yurtdışında bulunurken dahil edilmiş, haziran 2014 yılında cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edildikten sonra çıkarılmıştır.

3- sayın ihsanoğlu'nun dergi danışma kuruluna dahil edildiği haziran 2012 tarihinde halil inalcık, şükrü hanioğlu, semavi eyice, kemal karpat ve orhan okay başta olmak üzere fahri aral, ali birinci, zeynep tarım ertuğ, mehmet genç, cemal kafadar, ismail kara, mahmut erol kılıç, emine gürsoy naskali, mim kemal öke, abdülkadir özcan, norman stone da bu kurul içerisinde yer almaktadır. ayrıca mayıs 2017 itibariyle sayın ihsanoğlu bu kurulun bir üyesi değildir. sayın ihsanoğlu'nun derginin tasarımı, içeriği, yazarları, kapak konusu, mizanpajı vs editoryal bir görevi ve sorumluluğu bulunmadığı gibi, danışmanlığı vaki değildir.

bu bilgiler ışığında, mustafa armağan'ın; derin tarih dergisinin mayıs 2017 sayısını hazırlarken sayın ihsanoğlu'na danıştığı iddiası iftiradır, gerçek dışıdır.. sayın ihsanoğlu bilinçli bir şekilde derginin danışmanı olduğu iftirasıyla “tescilli atatürk düşmanı'' olarak gösterilmektedir. başka danışma kurulu üyelerinin değil de eski bir tarihte bu kurulda yer alan ihsanoğlu'na yazıda yer verilmesi kasıtlı bir şekilde hedef göstermektir; ihsanoğlu'nun şahsında halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmektir. yılmaz özdil tarafından muhtelif tarihlerde yayınlanan ve sayın ihsanoğlu'nun şahsını hedef alan tamamen gerçek dışı iftiraların değerlendirmesini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

al sana tekzip!

http://i.sozcu.com.tr/…/2017/08/20yilmazbey15cm.jpg

yeni chp'nin cumhurbaşkanı adayı ekmeleddin ihsanoğlu bana tekzip gönderdi.

*

tescilli atatürk düşmanı, feto tetikçisi mustafa armağan'ın genel yayın yönetmenliğini yaptığı derin tarih dergisinin “danışma kurulu üyesi” olduğunu... bu danışmanlık görevini 2014'teki cumhurbaşkanlığı seçimine kadar sürdürdüğünü yazmıştım.

*

somut gerçek mi bu bilgi?
    somut gerçek.
    belgeli mi?
    belgeli.
    derginin künyesinde “danışma kurulu üyeleri” arasında ismi var.

*

(buyrun, derginin temmuz 2014 sayısına ait künyesini yayınlıyorum.)

*

zaten tekzip metnini okuduğunuzda, inkar etmiyor, aynen kabul ediyor. bizzat kendi ağzıyla “haziran 2014'te cumhurbaşkanı adayı olana kadar bu derginin danışma kurulunda yeraldığını” söylüyor.

*

e ben ne yazmışım?

*

tescilli atatürk düşmanı, feto tetikçisi mustafa armağan'ın genel yayın yönetmenliğini yaptığı derin tarih dergisinin “danışma kurulu üyesi” olduğunu... bu danışmanlık görevini 2014'teki cumhurbaşkanlığı seçimine kadar sürdürdüğünü yazmışım.

*

(ne yazdığımı okumamış olanlar, 9 mayıs 2017 tarihli “tescilli atatürk düşmanı” başlıklı yazımı, internetten bulup, teyit edebilirler.)

*

buna rağmen, tekzip göndermiş.
    tescilli atatürk düşmanı, feto tetikçisinin dergisinde “danışma kurulu üyesi” olduğunu afişe ettiğim için, bana hakaretler sıralamış.
    “iftira” attığımı söylemiş.
    “yalan” söylediğimi söylemiş.
    kendisini “kasıtlı” şekilde hedef gösterdiğimi söylemiş.
    “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiğimi” söylemiş.

*
    kendisi, tescilli atatürk düşmanı, feto tetikçisi mustafa armağan'ın genel yayın yönetmenliğini yaptığı dergide “danışma kurulu üyesi” olunca sorun olmayacak, ben bu kepazeliği halka anlatınca “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiş” olacağım öyle mi?

*

yeni chp'nin genel başkan yardımcısı “hapse tıkılmam” için savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu, yeni chp'nin iki milletvekili “hapse tıkılmam” için yalancı şahitlik yapmıştı, şimdi de, yeni chp'nin cumhurbaşkanı adayı “halk düşmanlığı”ndan tekzip gönderdi.

*

yeni chp'nin beni şu ana kadar mahkemeye vermeyen tbmm başkan adaylarını kınıyorum... bi dahaki “adalet” yürüyüşüne kadar bu vahim eksikliğin tamamlanmasını temenni ediyorum!

*

ve, bu vesileyle bir kez daha soruyorum... partide kimsenin haberi yokken, adı bile geçmiyorken, bu ekmeleddin efendi kimin talimatıyla zart diye cumhurbaşkanı adayı yapıldı?. seçime beş gün kala pensilvanya'da vaaz veren feto, açık açık “her tavrımızda iman-ı ekmel, islam-ı ekmel, ihsan-ı ekmel, ihlas-ı ekmel, rıza-yı ekmel, yakin-i ekmel demeliyiz, düşsek, sürçsek bile, kalktığımızda el-ihsan demeliyiz” derken... atatürk için canını bile vermeye hazır olan gerçek chp'liler, mustafa kemal'in askerleri, kimin kumpasıyla ekmeleddin ihsanoğlu'na mecbur bırakıldı?

*

değil suç duyurusu, değil tekzip, istersen boynumuzu vur... peşini bırakacağımızı mı sanıyorsunuz?

-------------
  • ekmeleddin denen cumhuriyet düşmanının cumhurbaşkanı adayı olarak cumhuriyetçi seçmene sunulmasını, tıpış tıpış oy vereceksiniz söylemleri ile chp tabanın aşağılanmasını koyun muamelesi yapılmasını iyi bir dille anlatmış.

sahi ekmel mhp milletvekili olarak başkanlık değişikliğine mecliste evet oyu vermedi mi? peki bunun hesabı sorulayacak mı? chpli seçmeni aptal yerine koyan, tek derdi chp koltuğunda oturmak olan ve sırf bunu sağlama almak için "adalet yürüyüşü" düzenleyen k.k. heesap vermeyecek mi?
  • solcunun yobazi da cekilmiyor, baykal aday olsaydi da %20 mi alsaydi chp, adamlar hem dinci hem milliyetci bir aday bulup cikardilar tayyibin karsisina iste belki akp tayfasindan oy aliriz diye, kim aday olucakti onu soyle bari sayin ozdil, madem cok biliyorsun. ekmel en iyi adaymiydi, oyleydi veya degildi orasi ayri konu...