• kurala uymayan gencin sınava alınmamasıdır. bu tip zamanlı işlerde 1 dk ile 20 dk veya 1 saat arasında fark yok. arkadaş buluşmasına gitmiyor sınava gidiyorsunuz, istersen bağdat'tan gel oraya zamanında varacak saatte ulaşmakla mükellefsin.
  • bu da bir sınavdır. erken gitmek, evraklarını eksiksiz hazırlamak da sınavın bir parçasıdır. disiplin, ciddiyet gerektirir. bunlar yoksa üniversite okumasın zaten. seneye akıllanır.
  • 4 dakikada hayat dersi.
  • her sene yaşanan bir olay. hiç şaşmıyor. kural kuraldır arkadaşlar. her ihtimali düşüneceksiniz ona göre evden erken çıkacaksınız. daha önce okulu gidip göreceksiniz. geçmiş olsun arkadaşa seneye bu hatayı yapmaz umarım
  • dünya o 4 dakikanın etrafında dönüyor. iyi olmuş demek belki acımasızca ama bundan sonra bir daha geç kalmaz hiç bir yere.
  • ucu bucağı olmadığı için doğru karardır. bu da bir sınavdır. maalesef trafik, uyuya kalmak vs. geçerli bahane değil...

edit: hakkı yenmiştir...
    (bkz: aç aç tezahüratıyla geç kaldığı sınava giren genç)
  • zamanında ikametini aldırıp ösym'ye başvuru yapsaydı bu sıkıntıyı yaşamazdı.
  • bu zihniyet askerde yoklamaya da geç kalır. iş hayatında toplantıya da geç kalır.

tanım : 18 yaşını aşmış yetişkin bir bireyin akılsızlığı sonucu ömründen bir yıl gitmesi olayı
  • oğlaklarla ilgilenmiş genctir. benim derse gec kalan, motoruyla gelen bir ogrencime niye gec kaldin deyince once köyden geliyorum diyor, 10 dakika erken çık deyince de oğlaklara baktim hocam diyor...

kecileri kacirmamak buradaki olay.
  • gerçekten iki sene çalışan biri iki senede içeri alınmayan öğrencileri görür ve saat dokuzda orada olur.

bir musibet bin nasihatten iyidir. geçmiş olsun.
hesabın var mı? giriş yap