• alt-j'in kalitesi tartışılmaz ama organizasyon tek kelimeyle fiyaskoydu. 31 mayıs 2015'te küçükçiftlik park konserine de gitmiştim. bence organizatörler altından kalkamayacağı yüklerin altına girmemeli. gecikmeden söz bile etmiyorum. sizi çok beklettik diyerek bir grubu içeri almak, içeri aldıklarının dışarı çıkmasına izin vermemek falan. saçma sapan aktiviteler. aşırı kibirli, dünyayı yaklaşmakta olan bir gök taşında kurtarır edasında önemli işler yapıyor gibi görünen organizasyon sorumluları, andaval güvenlik görevlileri....

harcadılar mükemmel olabilecek bir etkinliği.

sonuç olarak bekletildiğim süre içinde gerek organizasyonun vasatlığı gerek içinde bulunduğu atmosfer ve gerek koluma vurdukları damganın t-shirtüme bulaşmış olması fazlasıyla rahatsız etti beni ve konseri izlemeden eve döndüm. biletim yandı moralim bozuldu ve üzüldüm.
    çok garip bir izleyici kitlesi vardı, konserler halka açık genele hitap eden etkinliklerdir ama sırf konsere gitmiş olmak için gelmiş ciddi bir güruh vardı .

en azından bir bakıp adamlar kimdir nedir ne yapar bir öğrenip de öyle gelmekte fayda var.
  • volkswagen arena'da gerçekleşecek konser.

biletler için tık
  • gidip biraz olsun kafa dağıtmaya yardımcı olacak konserdir. 2-3 yıldır sağlam dinlediğim grubu sonunda canlı izleyeceğim.
    ayrıca gaza gelip hiç bir arkadaşıma sormadan bilet aldığım ve sonrasında ekildiğim konserdir. inat edip bileti satmayacağım için tek gideceğim. biz seni yalnız bırakmayalım diyen olursa yeşillendirsin.. heşteg yalnızlık, heşteg hüzün.
  • muazzam konser olacak, kesinlikle kaçmaz. biletleri kaptık, içimiz rahat beklemedeyiz.
  • uzun zamandır gittiğim en cool konser olabilirdi. hem fazlasıyla eğlendirdiler, hem de orada bulunan her bireyi gayet iyi hissettirdiler.
  • geç kaldım diye hayıflanırken telefona bakmak hiç aklıma gelmedi. canhıraş bir şekilde tam arabaya bindim ki programın sarktığı mesajını görüp rahatladım. oraya vardığımda kapıda uzayıp giden kuyruk beni biraz tedirgin etti fakat alana adımımı attığım anda deadcrush'ın başlaması tesadüfün böylesi dedirtti.

güzel bir gece geçirmeme vesile olan bir konser oldu. çaldıkları birkaç şarkıyı daha önce çok az dinlemiş olmama rağmen canlıda aldı götürdü beni koydu bir kenara. bir anda gözlerim kapalı dans ederken buldum kendini. canlı performanslarının bu kadar iyi olacağını tahmin etmemiştim.

ayrıca her ne kadar biraz göz yorsa da sahne ışıkları muhteşemdi. grubun bütün olayının gözlüklü bıyıklı abidin* olduğunu düşünüyorum. zaten en çok da onun seslerine kapılıyorum. bir de -18 almamaları iyi olmuş. ortamdaki insan profili çok iyiydi. breezeblocks'ta tekrar gelmekten bahsettiler. gelirlerse kesinlikle giderim diyebilirim şimdiden.
  • uzun zamandır adam akıllı konser olmuyordu. neyse ki bu yaz geliyorlar da iyi müzik dinleyeceğiz.
  • izlemek için şehir değiştireceğim konser. (bkz: roads)(bkz: portishead)
  • ortalama olan bir konser. ne iyi ne kötüydü. yine de istanbul’da alt-j gibi major grupları görmek güzel. umarım tekrar izleme şansını bulabilirim ilerde. ayrıcana (bkz: in cold blood)
  • breezeblocks ile keşfettiğim grup olmuştu. her şeyleriyle harikalar. özellikle klipleri. konserleri de aynı albüm tadında ve soundu, kaliteleri hep yerinde gözüküyor videolardan izlediğim kadarıyla.

biletler ilk açıklanmadan iki gün önce keşke gelseler diye sayıklıyordum malum olmuştu denilebilir.

neyseki biletleri kaptık, bayadır bir konsere bu kadar heyecanlanmamıştım.
hesabın var mı? giriş yap