• evlilik bir secimdir bu kadar abartılacak bir konu bile olamaz zor bir zanaat herkes yapmak istemez bu kadar basit bir konudur
  • bu erkek bilinçli bir tercihle evlenmemiş ve nitelikli bir yalnızlığı yaratmayı başarmışsa;
    (bkz: maylo73)
    1. huzurunu bozabilecek olan sadece kendisidir.
    2. evi sakindir, huzurludur.
    3. tüm parası yalnızca kendine aittir. dilediği gibi harcar. istediğini alır.
    4. sakin sessiz bir evde dilediği saatte uyur.
    5. çocuk gürültüsü yoktur.
    6. çocuklar için endişelenme yoktur.
    7. çocuk okulu, servisi, yemeği, masrafı, ve diğer onlarca derdi yoktur.
    8. tüm hayatını 24 saat işgal etmeye çalışan birileri yoktur.
    9. eşinin akrabaları diye bir kavram hayatında yoktur.
    10. özel eşya diye bir kavramı olmaz zaten her eşya kendisinindir.
    11. hatırlaması gereken tarihler ve alınması gereken hediyeler yoktur.
    12. telefon çaldığında açmak, eş mesajlarına anında cevap vermek vermezse hesap vermek derdi yoktur.
    13. sadece kendi kaprisine katlanır, trip nedir bilmez.
    14. akşam eve ne zaman gideceği kendisine bağlıdır.
    15. ne yemek istiyorsa onu yer.
    16. hafta sonu ne yapacağına sadece kendi karar verir.
    17. istediğin kitabı alır, istediğin zaman okur, istediğin filmi/diziyi istediği zaman izler.
    18. banyo kapısını kapatmak zorunda değildir.
    19. evde dilediği kıyafetle gezer.
    20. herhangi bir saatte herhangi bir sebeple herhangi bir yere gidebilir.
    21. bir kez gelinen dünyada hayatının en verimli en sağlıklı yıllarını çoçuk bakımı ve eş tribi ve akraba kargaşası ile geçirmediğini bilerek kendisiyle gurur duyar.
    22. homo sapiens erkeğinin genlerini yayma, neslini sürdürme gibi ilkel dürtülerine kapılmayan, binlerce yıldır milyarlarca insanın yaşadığı hayatı aynen yaşamaya çalışmayan, dünya gibi bir yere sadece bir kez gelindiğini ve bunun büyük şans olduğunu bilen, hayatın kısa olduğunun farkında olan, nitelikli ve seçilmiş bir yalnızlığı kuru kalabalığa tercih edecek kadar eğitimini ve görgüsünü arttırmış bir erkek için hayat her sabah keyifle uyanılan bir armağandır.
    23. bu yazı ufak farklar hariç tamamıyla "40 yaşında hiç evlenmemiş kadın" için de geçerlidir.
    24. ne mutlu yaşamını tencere, tava, çocuk bezi, pazar alışverişi, yemek kokuları, akraba istilası içinde ve aşk adı altında işgal edilmiş bir özel hayatla geçirmeyen kadın ve erkeklere....
  • yalnızlık bir yaştan sonra vurucu olacağı için şanssız. ancak

evlenenlere göre daha geç çökeceği için şanslı kişidir.

evlenen erkek istisnasız çöküyor. kadınlar napıyorsunuz bu adamlara amk.
  • 40 yaşıma gelmeden bilemem ama 30 yaşında evlendim belki 40 olunca da evlenirim
  • bu benim.

bilinçli bir şekilde seçtim bunu. çeşitli sebeplerim var; mesela böyle bir ülkede, böyle kerbelavari zamanlarda evlenmek bence akıl kârı değil. başka bir sebep de, kasıtlı olarak kendi neslimi kurutmak istiyorum ben. şaka değil, benden geriye bir şeyin kalmasını istemiyorum cidden. zira bazen düşünüyorum; ben hiç doğmasaydım dünyada ne eksik olurdu diye. cevap; hiçbir şey. benden doğacaklar hiç doğmasa dünyada ne eksik olur? cevap yine hiçbir şey. o halde, bu hikaye burada bitsin.

peşin edit: depresyonda, orta yaş krizinde filan değilim. gayet de şartları, imkanları yerinde sayılabilecek sosyal bir insanım. herhangi bir fiziksel eksiğim, maddi bir sorunum da yok. yukarıdaki düşüncelerim, uzun yıllara dayanan şahsi gözlemlerimin bir sonucudur.

neden sonra gelen edit: yanlış anlaşılmasın, evliliğe karşı değilim. insanlar evlenmeli bence de. zira genetik kodumuzda böyle bir şey ihtiyaç olarak kodlanmış. hatta, evlenmeyen insanlarda belli bir yaştan sonra anormal ruh halleri oluşma ihtimali olduğunu düşünüyorum. evlilik sosyal hayata katılmanın en geniş çaplı biçimi. insan da sosyal bir canlı olduğu için, belli bir yaştan sonra fizyolojik olmaktan da çok, sosyal ve psikolojik bir ihtiyaç evlilik. kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. evlenmeye çalışın. sonuçta evlenip hakikaten mutlu olma ihtimaliniz de var. görüyoruz filimlerde falan.
  • ekonomik durumu iyiyse dünyada cenneti yaşıyordur.
  • daha erken ama, bir tercih olarak değerlendirip komponentlerine ayırdığımda karşımda hayalim biçimleniyor.

en doğrusu.
  • boya değişen varmi die sorasım geldi o nasıl baslik km düşük bayan memurdan ilani gibi
  • valla rahatım yerinde niye bozayım ?
    herşeyim var ve tek başıma huzurluyum.
  • sorumluluk almaktan, paylaşmaktan, tek eşlilikten, düzenden korkan erkektir. genellikle kendi yetersizliklerini kadınlar şöyle böyle bok çiş kaka diyerekten kapatma eğilimindedirler.
hesabın var mı? giriş yap