• emre mor'un futbolda pas diye bir şeyin olduğunu, okay yokuşlu'nun nasıl pas vereceğini, ismail köybaşı'nın da futbol oynarken beynini nasıl kullanacağını öğrenmesi gerektiğini gösteren maç.
  • berabere kaldık ya şimdi buralar hep ego kokacak.
    (bkz: fatih terim)
  • 3-0 biterci ego (arda, burak, selçuk) severleri üzmüş kaçtır. onlara inat umut vermiştir.
  • maçtan notlarım şu şekilde:

-neden beraberliğin bize yettiğini anlayamadığım maçtır. hayır hırvatistan çok iyi bir futbol oynamadı,biraz zorlasaydık belki yenebilirdik.

-kaleci volkan, şener ile mehmet bu maçta çok iyi performans sergilediler. hatta takımın en iyi üç oyuncusuydu.

-hakan çalhanoğlu'nun gölü iyiydi.

-emre mor iyi bir yetenek. fakat yeteneğini zekasıyla harmanlamalı. biraz kollektif oyuna (bkz: ömer üründül) yönelmeli. sürekli çalıma gidiyor, pas vermesi gereken yerlerde bireysel oynuyor.

-aynı şekilde sürekli çalıma gittiği için her pozisyonda top kaptırıyor. sanıyorum ki maçın en fazla top kaptıran oyuncusu.

-ancak kendilerini bir şey sanan burak,arda ve selçuk olmadan bir şeyler yapabileceğini göstermesi açısından iyi bir başlangıç oldu.

-68. dakikada ekrana gelen sarışın hatun çok iyiydi*
  • futbolun neden güzel olduğunu anlatan maç.

bu maç, basketbol karşılaşması olsaydı hırvatistan 102-55 falan kazanırdı. basketbolda öyle sürpriz falan pek olmaz, favori takım hep kazanır. ama futbolun mucizelerinden biri gerçekleşti ve 1-1 berabere bitti.
  • müsaadenizle grubun ı olan adını 1 olarak değiştiriyorum, tşk;

1 grubu
  • arkadaş şaka maka, milli takım da olsan, dünya kupası elemeleri de oynuyor olsan sahada 'saaağl', 'yollaağ'ların havada uçuştuğu bariz bir halısaha muhabbeti dönüyormuş.
  • ezberlenmiş bir mücadele lafı. aşağı mücadele yukarı mücadele. neyin mücadelesi bu amına koyayım ? mücadele edip sahada ne ürettin ? top mu çaldın ? kontra mı yaptın ? organize atak mı geliştirdin ? bi sik yapmamışın ama mücadele etmişin. dostum kendini kandırma onun adı mücadele değil. şu takımın yaptığı başsız bi tavuk misali sağa sola yalpalama ve er ya da geç yere kapaklanacak.
  • 1-1 bitmiştir.
  • deplasmanda bir puan, eğer kendi sahandaki maçı kazanabileceğini düşünüyorsan avantajdır. ama türkiye'deki maçta bu hırvatistan takımı bize karşı yine favori olur. dolayısıyla çok da bi avantaj elde ettiğimizi düşünüyorum. tabi ki iyi sayılabilecek bir başlangıç, ama puan hesapları açısından çok da bi esprisi yok, çünkü sen de içeride her maçını kazanacak değilsin..
hesabın var mı? giriş yap