• tam hali ;
    5 haziran 2020 halk ekranı geçinemeyenler röportajı
    insan psikoloji üzerine çalışması olan arkadaşlar bir zahmet açıklasınlar. tencerenin götüremeyeceği iktidar yok diyenler de ibretle izlesin* röportaj yerinin antalya olduğunu ve güneşin açısına bakarsak muhabirin kısa süre içinde bu numuneleri topladığına da dikkat çekmek isterim*
    edit: yavrum salak mısınız siz? özelden bana niye küfür ediyorsunuz seçmece olduğunu zaten biliyoruz.
  • sosyal medya sayesinde insanların zekası konusunda her gün bir kez daha şaşırıyoruz. yasaklara karşıyım ama fazla makarna tüketimi lütfen yasaklansın.
  • o kadar dert yandıktan sonra "peki seçim olsa kimi desteklersiniz?" sorusuna "akp, tabiki akp" diyen trake solunumu yapan tipleri bizlere gösteren röportajdır. ulan yarın 6 haziran, green card inşallah çıkar da siktir olur giderim bu sikik ülkeden.
  • beni bu tiplerle aynı ülkede yaşamaya muhtaç eden -başta adnan menderes olmak üzere- herkesin allah belasını versin. rezalet ya. gençliğimi, gençliğimizi, hayallerimizi sikip atan bu tipler işte...
  • bu dağıtılan makarna ve kahvelerde 5 yıl kadar tok tutan bir ilaç var herhalde merak ettim önümüzdeki seçim deniycem buraya editlerim*
  • yalnız ilk röportajdaki teyzeler doğru söylüyor. 1000 tl covid parasını saçma sapan adamlara yollamışlar. benim mesela tanıdığım bir eleman var ki kendisinin üzerine kayıtlı 9 tane evi var. yarım milyonluk arabaya biniyor. devletten mesaj gelmiş 1000 tl hibe adınıza yatırıldı diye. gidicem çekicem diyor bir de utanmadan yüzsüz.

ekleme: şöyle bir düşündüm ve tekrar yorumladım videoyu. buradaki insanlar uzun bir röportaj mesaisinin sonunda tek tek kırpılmış kemik akp seçmeninden oluşturulmuş. bakın kemik akp seçmeni diyorum. ve hiçbiri gidişattan memnun değil. daha önce anlattıkları deli saçması argümanlardan ve başarı hikayelerinden bahsetmiyorlar artık. aksine seçtikleri adamların ısrarla reddettiği ekonomik krizin etkilerini iliklerine kadar hissediyorlar. eğer kemik akp seçmeni bile bu denli ağlamaya başladı ise büyük geçmiş olsun diyorum birilerine. malum zatlar işte şimdi paramparça edecek içinden çıktıkları necaset kütlesini.
  • bu sorun ak parti, chp ya da türkiye sorunu değil. bu demokrasi sorunu. benzer insanlar demokrasinin beşiği abd'de, ingiltere'de de var. ben inanmıyorum demokrasiye. hadi beni bırak karaca oğlan der ki:

demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. halk övülmeyi sever. onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir. demokrasi, bir eğitim işidir. eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. devam edilirse demagoglar türer. demagoglardan da diktatörler çıkar.

şaka şaka aysun kayacı demiş. hem de 2500 sene önce antik yunanistan'da.
  • satılık medya tarafından 7/24 manipülasyona maruz kalsaydınız, pahalılığın sebebinin kötü yönetilen ekonomi politikaları değil de ülkeyi bölmek isteyen hainler olduğunu düşünürdünüz. daha da düzelmez bu böyle gider aq.

bomboş bir kalabalığı gördüğüm röportaj. nefes tüketmeye değmezler.
  • valla fakir fukara gorunce bundan sonra ohh olsun diyecem ama allahtan korkuyorum

bu nedir yaa hem gecinemeyeceksin asgari ucretten zamdan bahsedicen ver yansin yapacaksin hem de bu halde olmana sebep olani destekleyeceksin

kilicdaroglu ve chp nin reklam mi verir canli yayina mi baglanir bilboardlara mi cikar ne yapar bilmiyorum ama soyle birsey yapmasi lazim rte'nin fotosu ve akp nin logosu ile kendisinin fotosu ve chp nin logosunu yanyana getirip kimin kim oldugunu insanlara bildirmesi lazim galiba insanlar yanlis biliyolar

haa dogruyu biliyolarsa aysun kayacinin ayaginin altini degil opmek ayaginin altini yalasak azdir.
hesabın var mı? giriş yap