• şimdiden çalışmaya başladığım hede. zira 7 eylül 2014 yds pek iyi haberler ile gelmeyecek gibi..
  • bu sınava girmeye dün karar verdim ve bugün itibariyle çalışmalara başlıyorum...normalde ösym'nin yapacağı hiçbir sınava girmemeye -yani boş yere para bayılmamaya- yemin etmiştim ama her seferinde dil puanı bir şekilde karşıma çıkıyor ve en son üds zamanında dil puanım olmuştu, geçerliliğini yitireli çok oldu...sınav 5 nisandaymış yani önümde dolu dolu dört ay var...bu sürede 70'i geçecek kadar çalışırım diye düşünüyorum (çalışmadı) asdfdsa yok yok çalışırım...hemen eski çalışma notlarımı buldum çıkardım, gidip bir soru bankası ile kelime öğrenmeme yardımcı olacak kaynak aldım kafam rahat...tabi anadili ingilizce olan insanların bile bilmediği, shakespeare'in dahi kullanmadığı kelimeleri ezberlemek yine içimi bayacak ama olsun ambitious'um şu an yani embişısım, hırslıyım...şimdi çalışmayacak olanlar düşünsün...
  • bir önceki sınav kadar kolay olmasını dilediğim sınav.

ösym sana sesleniyorum; bu sefer "senin ta ananı avradını soyunu sopunu ananı sopunu avradını bacını......" şey edeceğim.

http://1.bp.blogspot.com/…00/olum vurusu yaptim.jpg
  • bir çok okulun yüksek lisansta yds kabul ettiğini duyunca geçen yıl uğradığım hezimete veo kadr bir daha ösym sınavına girmiycem sözüme rağmen gireceğim sınav bu sefer vaktim de yok ama iki ay için en etkili ne yapabilirim bilen birileri varsa söylesin hani bir kaç ayım daha olsa ne yapmam gerektiğini biliyorum ama boş boş düşünmekten çalışma eylemine geçemedim ve artık 70i görmeliyim.
    ps: geçen bahar ydssinden 60 almıştım.
  • son 2 ay gramer eksiği yoksa yds'de çıkmış kelimeler ezberlenebilir. ayrıca national geographic, bbc ve euronews gibi sitelerden sürekli yabancı haber okunabilir. çünkü genel olarak paragraf soruları bu sitelerin haberlerinden ve güncel yazılarından gelir.aşinalık yaratmak adına iyi olabilir. başlığı solda görünce bir elamet geldi harbiden.
  • sağlam bir kaynaktan duyduğum söylentiye göre bu sene sorularını tübitak'ın hazırlayacağı sınav.
  • eğer soruları tübitak hazırlarsa sorularının çoğunun montaj olacağı sınav.
  • 70 liralık sınav ücreti şok etmiştir.
  • 70 lira sınav ücreti ne amk, soru kitapçıkları altın suyuyla mı basılıyor dediğim sınav.
  • kitapçıkları altın suyuyla basacaklarsa 100 lira da veririm dediğim. 200 de veririm. hatta 300 de.
hesabın var mı? giriş yap