• sınavdan çıkıp az önce eve geldim. şimdi de orkide almak üzere evden çıkıyorum. orkide yetiştirmeye karar verdim. teşekkürler ösym.
  • ösym sınavı açıklamıyor, o halde ben bazı şeyleri açıklayayım. işte günlerden beri insanların hayalleriyle taşak geçip, goy goy yapan trollerin sıralı tam listesi:

just a cigarette
    bu arkadaş başlığa gelen ilk trollerden. millet sınavı açıklandı sansın diye başlığa enrty giriyormuş. halen, yapacak başka bir iş bulamadığını kendisine itiraf edememiş.
    (bkz: #50611011)

satsujin0
    85 aldığını iddia eden bu arkadaşın verdiği linkten yine kendisine ulaşılıyor. uzun saçlı kenan doğulu ve kandırdım swfsi. allah ıslah etsin.
    (bkz: #50632459)

false pretension
    o da bir kenan doğulu aşığı. (kandırdımmm zaaaaaa xd)
    (bkz: #50646223)

hestia
    kendisinin de girdiği sınavdan trol olarak çıkmayı başarmış. merak edenler "hayırlı olsun arkadaşlar" şeklinde verdiği linkten kendi yaptığı ucuz capse ulaşabilir.
    (bkz: #50657300)

yo wassup
    troller saymakla bitmiyor. verdiği linke tıklayarak, en sevdiği el hareketini görebilirsiniz. sanırım yine en sevdiği film olan recep ivedik'ten etkilenmiş.
    (bkz: #50674459)

siz güzel insanlar bu yazarları görün ve bundan sonra yapacakları şeylere itibar etmeyin. badilerinizde ekli ise çıkartın, gördüğünüz yerde eksileyin, tekerlerine çomak sokun. umarım en kısa sürede sınav açıklanır ve herkes istediği puanı alır. kalın sağlıcakla.
  • kremlin sarayı'nda öğrenilen ingilizce ile girilmesi sanırım pek akıllıca olmayacak sınavdır.
    buckingham sarayı olsa neyse..
  • günlerdir türkiye'de ne komik insanların yaşadığını görmemize vesile olmuş sınavdır. 2 entry'den birisinde biri gelip açıklanmıştır diyip osym.gov.tr görünümlü caps linki paylaşır, birisi gelir şu şu sebepten dolayı açıklanmayan sınavdır der saçma sapan bir espri yapar. tamam anladık çok komiksiniz orospu çocukları.
  • birazdan '10 yıllık ingilizce öğretmeniyim ben bile zorlandım soruları çözerken. her sene hobi olarak giriyorum. bu sene hiç hazırlanmadan girmiştim. 2 yanlış bekliyorum' diyen tipler damlar. tipini siktiklerim.

bu arada sınavdan sonra fakir öğrencileri için sınava girenlerin kalemlerini toplayan öğretmen, öğretmenim, sen ne güzel insansın öyle. öpüyorum ellerinden.
  • çok fantastik bir sınavdı. öyle ki; emrullah, cemil, zeliha ve hayri ismindeki karakterler başka bir gezegende yaşam olup olmadığını bu konudaki araştırmalar ışığında sorguluyor ve teknolojinin ne kadar kölesi olduğumuzu tartışıyorlardı.
  • allah hiç kimseyi, sınav sonuçlarının bazı insanların hayatlarını değiştirecek önemde olduğunu hiç akıllarına getirmeden "an itibarıyla açıklanmıştır" türü asılsız bağlantılarla komiklik yaptığını zanneden düşüncesizlerin durumuna düşürmesin. amin.
  • tanım:açıklanmadığı için kaderimizle oynanan, beni şişiren, hasta eden sınav.

olay: biraz önce osym ile telefonda görüştüm. aramızdaki görüşme birebir aşağıdaki gibi gerçekleşti.

osculus: ''merhaba, kolay gelsin. yds sonucunun açıklanmaması sebebiyle eşim okulundaki görevinden olabilir ve bugün başvuru yapabilmesi için son günü. haliyle mağdur oldu. bir gün veremiyorsunuz, daha önceki konuşmalarımızdan da biliyorum fakat en azından gün içinde açıklanıp, açıklanamayacağı hakkında bir bilginiz var ise paylaşabilmeniz mümkün müdür?

görevli: ''merhaba, kontrolünü rica ederiz.''

osculus: ''osym.gov.tr'den bahsediyorsanız oldukça sık bir şekilde kontrol ediyoruz ama... hık.. mık...

görevli: ''daha sık kontrolünü rica ediyoruz, o halde...!''

osculus: ''çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim.''

görevli: ''ne demek görevimiz... (gülüşmeler)''

allahım sen büyüksün, bana da bunların, bu badem bıyıklarının gittiği günü göster. ömrümü o kadar uzun kıl lütfen... artık o kadar yoruldum ki, ciddi ciddi mağdur edip bir de gülümsedi bana ya, anlayamıyorum, sığır mı bunlar ???
  • millete gerizekalı, pezevenk ve daha başka hakaretleri ve küfürleri yoktan yere sıralayan yazarı göstermeye sebep olmuş sınavdır. bu ve bu gibi arkadaşlar bilmelidir ki; heyecanla sonuç bekleyen arkadaşların çoğunun belirli amaçları vardır. örneğin doktoraya/yüksek lisansa başvurmak, akademisyen olmak gibi. evet sadece bu sınav bile insanların iş hayatını etkileyebilecek sonuçlar verecektir. bu yüzden bu insanların ısrarla sonuçların açıklanmasını beklemeleri ve bu yüzden absürt hareketlerde bulunmaları doğaldır. "beklemek" ve "merak etmek" kavramları sadece sınav için insan hayatında başka alanlarda da hep insanı garip duygulara ve davranışlara sürükler. bu herkesin bildiği bir gerçektir. bu yüzden kimseye zarar vermeden, kimsenin hakkını ihlal etmeden; esprili bir şekilde sınav sonucu beklemek hakaret yemeye meydan vermemesi gereken bir süreçtir. bu işe gülmek, dalga geçmek, tebessüm etmek anlaşılabilir ama hakaret ve küfür etmek de ne ola ki? adam bu sınavdan aldığı puanla hayatını şekillendirecek veya hayallerini 1 dönem daha ertelemeyecek belki de. merak etmek en doğal hakkı.
hesabın var mı? giriş yap